Süt sağma ve saklama

aras14 soruyor: 4

merhaba herkese

benim su an 3,5 aylık bir oğlum var ve müthiş emme bağımlısı. ben 1,5 ay sonra yani oğlum 5 aylık oldugunde işe başlayacagım. simdiden süt için stok yapmak istiyorum ancak oğlum sürekli emdiği için göğsüm hiç dolu kalmıyo ve sagsam da cok az cıkıyo. anca gece o uyuyunca bir kere sagabiliyorum ve buzluga koyabilitorum ancak o da yeterli degıl. benim sorum şu, ben işe basladıgım zaman iş yerinde sutumu sagıcam ancak iş yer,imde malesef bi buzdolabı yok. işe baslayacagım zaman da temmuz ayı. sagdıgım sutu buzdolabı olmaksızın nasıl muhafaza edebilirim? aklıma termus bardagın içine soğuk su koyup, sutu de saklama poşetine koduktan sonra kıvırıp onun içine koymöak geliyo. ama termustaki soguk su da ne kadar soguk kalabilir ben işteyken? ya da sizin onerebilkeceğiniz baska yontemler var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


elifmis

termal çantalardan alabilirsiniz.içinde buz poşetleri oluyor.çantayı evden çıkmadan önce buzdolabının içinde biraz tutarsınız donmuş buz poşetlerini de içine koyarsınız.Bu şekilde 6 saat kadar çanta içindeki soğuk havayı korursunuz. sağdığınız sütleri direkt çantaya alırsınız.kaç saat çalışıyorsunuz bilmiyorum ama uzun süre çalışıyorsanız yeterli olmayabilir.


bellroad

stok yapma konusunda kendinizi cok sıkmayın derim. ben hergun her emzirmeden sonra sagdım 50 poset sutum vardı ama oglumda sut alerjisi cıktı ve o sutler diyet yapmadan sagıldıgı icin kimseye de veremediğimden (vermek istedim ama almak isteyen cıkmadı) maalesef cope attım oturup agladım resmen. bebeginiz donmus cozulmus sutu icmeye de bilir sonucta poseti kapatirken hava kalıyor ve tadı kokusu degisiyor. ya da deneyin iciyor mu diye sonra sagmaya baslayın. is yerinde dolabimiz var ancak elifmis in dedigi gibi buz kutleleri var ezcanelerde bulabilirsiniz avent termal canta 4 saate kadar koruyor buz kupleri ile 6-7 saate cıkar ama daha fazla ayrı kalacaksanız mini buzdolabi alabilirsiniz,

 

http://www.supermutfak.com/store/ProductDetails.aspx?productid=114590


nilayy

Şu anda Unnado'da Baby Polar Gear diye bir marka var. Ben onun termal çantasından aldım; içine buz kütleleri koydum (eczanelerde bulabilirsiniz),  ve uzun süre o şekilde muhafaza edebildim. Bu arada Baby Polar Gear dediğim çanta biraz büyük, içine bebeğiniz ek gıdaya geçtikten sonra çorbasınız, meyvesini vs de koyabilir ve beslenme çantası gibi yanınızda taşıyabilirsiniz. Açıkcası ben tepe tepe kullandım o çantayı; tavsiye ederim. Süt sağma konusunda da; sabah işe gitmeden emziriyordum. Saat 11.00 gibi ve 16.00 gibi işyerimde sağıyordum.  Siz kaçla kaç arasında çalışacaksınız bilmiyorum ama bu çantalarla 6-7 saate kadar idare ediliyor diye biliyorum. dolayısıyla benim gibi bir düzeniniz olursa böyle bir çanta işinizi görecektir.  


aras14

çok tesekkur ederım cvplarınız için en kısa zamanda termal çantalara bakıcam. 6 saat idare ediyor olması işimi görecektir. iş yerime mini buzdolabı alamıyorum malesef cunku yasak:(( bellroad uyarmanız cok iyi oldu deneyip öle sagıcam. işin ucunda bosuna sagmak da var cunku. bi de sagma işlemi zaten zahmetli :((Cevaplamak için Üye ol