nasil giyidirmeliyim?

esma2012 soruyor: 9

2haftalik bebegimi evde nasil giyidirmeliyim? mesela tulumun icine iclik falan giyidirmelimiyim yada külotlu corap? evin derecesi 23 yani sicak

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


rukish

Evin ici sicaksa alttan citcitli bir body ustune de ayakli uzun kollu body yeter gibi geliyor bana. Ben corap giydirmiyorum hem ayaklari terliyor hem de bileklerini sikiyor kizimin. Doktor demisti ki kendinize giydiginizin bir kat fazlasini giydirin. Body sogukta koruyor sicakta da  terini emiyor. Cok sukur simdilik bir sorunumuz olmadi hastalik gibi.


CokBilmis

Ben bebeğim küçükken şöyle bir yöntem izlemiştim (gerçi hala da uyguluyorum): Kendim ne giyersem, ona da aynısınan giydirdim. Gerekirse üstünü biraz daha kalın örttüm, o kadar.

Kendin kısa kollu gecelikle dolaşırsan, kolların üşüdükçe bebeği daha sıkı giydirirsin. Annaelik içgüdüsü :) Eğer senin üzerinde bir atlet ve bir uzun kollu pijama varsa, bebeğe de yeter. Eğer ayağında çorap ile uyuyamıyorsan bebeğe de çorap giydirme. Patikli bir badi giydirmen yeter mesela. Gibi gibi...


silky

Evinizin ısısı iyi. Bizim de evimiz aynı sekilde. Ben bebegime askılı alttan cıtcıtlı body uzerine ayaklı bir penye tulum giydiriyordum. Ayaklı tulum giydirdiginiz takdirde ayrıca coraba bence gerek yok. Baslık hic kullanmadım. Bebeginiz hayırlı olsun..


esma2012

cevremdekiler tulumun icine birde iclik giyidiriyorlar ayakli olanindan. ben cit citli badi ve iki tane corap giyidiryorum ve tulum ve eldiven. beni kararsiz biraktilar üsür diyorlar ama ben cok sicaga alistirmak istemiyorumsilky

iki corap giydirmenize gerek yok bence. siz evde iki corap (hatta tulumun ayagi ile 3) dolasiyor musunuz? kaldi ki henuz yere basmiyor ki:) iclik vs kesinlikle giydirmeyin, buyukler farklı yonlendiriyorlar bazen. bastan nasil alistirisaniz oyle gider, cok sıcaga alıstırırsanız daha sonralari cabuk hastalanir. ilk 1 ay kendiniz ne giyiyorsaniz bir fazlası, daha sonraları siz ne giyiyorsaniz ayni sekilde giydirmeniz yeterli. kolaylıklar dilerim.


sevcanvet

bence ayak konusunda haklı davranıyor arkadaşımız ben kalın bir çorap giydirmeye başladım lastik kısmı bayağı gevşek, ayakları çok üşüyor ilk 3 ay boyunca zaten elinize alınca buz gibi olduğunu hissedersiniz ince giydirince


sevcanvet

kulotlu çorabı yalnız dışarı çıkarken giydiriyorum evde çok kullanışsız oluyor ve bebeği rahatsız ettiğini düşünüyorum şu anda dedesi polar bir takım aslında kadife demek daha doğru olur, almış çıtçıtlı badinin üstüne o takımı giyiyor çok rahatız, pantolu patiksiz  kalın bi çorap sanki böyle bebeğim çok mutlu :))


CokBilmis

Ayağın soğuk olması üşüdüğü anlamına gelmeyebilir.


Tam tersi vücut aşırı sıcaklayınca, sıcaklığı uzaklaştırmak için terler ve bu ter de buharlaşınca serinlik yaratır. 

Mesela benim ayaklarım da çok terler ve bu nedenle hep soğuktur. Ama üşüme hissetmem.


psychomom

23 derecede ben ince bı badi,ve ayaklı pantolon gıydırdım.çorap fılan gerek yok bence.çok hassas ciltlerı zaten.tüm tulumlarda harıka oluyor.


Cevaplamak için Üye ol