Bebeğinde ürperti tarzı hareketler gözlemleyen anneler

Daphnes_Mum soruyor: 10

9 aylık kızım uzun süredir özellikle uyku sonrası açılma esnasında ekşi birşeyler yemiş gibi ürperip, yüzünü ekşitiyor herhangi bir bilinç kaybı, kasılma, gözde dalgınlık hiçbir şey yok hemen o an yapıyor olduğu aktivitesine geri dönüyor saniyelik bir olay bu. Daha önce bu konuda buraya yazmıştım. Video'ya çektim ve çocuk doktorumuz bir nörolog'a yönlendirdi , zaten çok yaygın bir branş olmadığından dolayı çok fazla profesör yok bu alanda. Doktorun randevuları haziran için tamamen doluymuş.  Ama ben o güne kadar kafayı yiyeceğim kesin bebeğinde bu tarz hareketleri gözlemleyen anneler varsa aranızda mail adresinizi gönderirseniz video'yu göndermek isterim sizinkilerle aynı mı diye?
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ikicocukannesi

dilekkal,

nerde yasıyorsun? bulundugun sehirde tıp fakultesi yok mu?

yazmıstım sana bizim yegenin durumunu, duzeldi biliyorsun.
belki kızınınki nobet bile degildir.(dalma ve donup kalma yok idi di'mi olumlu dusunelim ama notr kalalım) 
eeg olmadan ne konussak bos sanırım.
durum netlesene kadar sakin olmaya calısalım derim ben,

endiseni cok iyi anlıyorum,
saglık ve sifa ile.
kızını op benim icin.


Daphnes_Mum

İzmirde yaşıyorum bulunduğum şehirde sadece prof'ların çalıştığı iki yerde EEG cihazı var
Dokuz Eylül ve Ege. Ege EEG çekimlerini kasım'a kadar durdurmuş yani nasıl oluyor bende bilmiyorum ama EGE'de yaptıramıyoruz. Dokuz Eylül ise en erken 16 Haziran'a gün veriyor , biz İzmire 1,5 saat uzaklıkta olan bir ilçede yaşıyoruz ve hastaneden diyorlar ki sizin randevunuz 15:00'te ama siz 09:00'da gelin o sabah doktordan EEG istemi alın ve bebeği sabah erken uyandırıp o saate kadar da uyutmayın 9 aylık bir bebek sabah 6:30'da kalksa saat 15:00'e kadar ki bunun 1,5 saati yol çekecek nasıl uyumaz rezil oluruz muhtemelen hastanelerde. Bir süre prosedür saydılar işte şuraya gideceksin şunu yaptıracaksın buraya gideceksin bunu yaptıracaksın. Bu nedenle hastane işi oldukça zor, biz özele gitmenin daha uygun olduğunu düşünüyoruz ama onun içinde EGE'de çalışan bir prof'un bize verebildiği en erken randevu tarihi 5 Temmuz pzt. 5 Temmuza kadar bekleyen ben 5 gün daha bekler işyerinden izin alma gibi bir sıkıntıya girmeden cumartesi gider herşeyini özelde yaptırırım diye düşünüyorum ama tabi 5 veya 10 temmuz farketmez ikiside bebeği için endişeli bir anne için oldukça uzak tarih. Maalesef başkada doktor yok...Uzman var bir tane özeli olan, ona gitsek söylediklerinden ne kadar tatmin olurum o da muamma...


ikicocukannesi

5 temmuza randevu veren dr ile gorusup erkene hic mi alamıyoruz dilekkal?
biraz fazladan bir odeme yapsanız sekreterine filan,
50tl / 75tl mesela ise yarar mı? oncelik isteseniz artı odeme karsılıgında?

diger; hastane secenegi cok kotu bencede. nasıl dayanacak yavrucak o kadar uykusuzluga? sacmalıgın daniskası!

dokuz eylulde calısan profların ozeli yok mu? muayenehanelerinde eeg cihazı olanlar?

bol kolaylık dilerim.


Daphnes_Mum

Yok canım dünden beri araştırıyorum ama yok zaten yasa dolayısıyla çoğu doktor özelini kapattı ya sanırım o nedenle hiçbirinin özeli yok.
Ne bileyim o şekilde rüşvet vermekte bana uyan şeyler değil 50TL/75Tl çok küçük bedeller sorun değil ama onu yapabilecek bir insan değilimki... Bunun yerine kendi doktorumuza mail attım o arasın belki daha erkene randevu alabilir diye. Eğer o da olmazsa eşimin çok yakın bir arkadaşının yengesi EGE Ünv. dekanı. Belki o arar rica ederse olabilir o alternatifi de denemek lazım.


Daphnes_Mum

Yok canım dünden beri araştırıyorum ama yok zaten yasa dolayısıyla çoğu doktor özelini kapattı ya sanırım o nedenle hiçbirinin özeli yok.
Ne bileyim o şekilde rüşvet vermekte bana uyan şeyler değil 50TL/75Tl çok küçük bedeller sorun değil ama onu yapabilecek bir insan değilimki... Bunun yerine kendi doktorumuza mail attım o arasın belki daha erkene randevu alabilir diye. Eğer o da olmazsa eşimin çok yakın bir arkadaşının yengesi EGE Ünv. dekanı. Belki o arar rica ederse olabilir o alternatifi de denemek lazım.ikicocukannesi

yok canım,

rusvet gibi dusunme, sadece oncelik almak icin artı para odemeyi teklif et. mesela visiti 205tl mi 300 tl vermeyi oner. bunun karsılıgında tarihi one cekmeyi iste gibi. sık yapılan bir sey bu. mumessildim ben iyi bilirim isleyisi. evet araya tanıdık koymak da ise yarayabilir, hatta dr arkadası ise daha da yarar:)

sen sakin olmaya calıs da,
keske elimden baska bir sey gelse,
gecmis olsun yeniden.


Gulusoy

alakasız gelebilir size ama reflü olabilir mi sorun? uykudan uyanırken hareket ettiği için mide özsuyu ağzına gelebilir ve bu rahatsızlık yaratabilir. bizimki ağzında birşeyler varmış gibi yapıp yüzünü eksitiyordu mesela ve doktorumuz reflü tanısı koydu.. (sadece uyanırken değil, gün içinde de yapıyordu)


Daphnes_Mum

Çok çok teşekkürler ikiçocukannesi, bu kadar ilgilenmen bile yeter, sağolasın.

Gulusoy aslında mantıksızda değil söylediğin çünkü bizim daha önce reflü sorunumuz vardı ve kızım 6 aylık olduğundan sonra kusmayı kesti ve belki de o zamandan beri tam ne zaman başladığını hatırlamıyorum ama bu tarz hareketler yapıyor. İnşallah söylediğin gibidir.burcukorpe

ya belki benimki de çok alakasız olacak, belki de güleceksiniz...ama benim oğlum ürperdiğinde çişini yapmış oluyor...kontrol ettin mi? çünkü uykudan kalkınca genelde çiş yapıyorlar..


Daphnes_Mum

Evet canım kontrol ettim, ona da baktım ama yok bizimkinin çiş ile alakası yok...Cevaplamak için Üye ol