Bebeğinde ürperti tarzı hareketler gözlemleyen anneler

Daphnes_Mum soruyor: 7

9 aylık kızım uzun süredir özellikle uyku sonrası açılma esnasında ekşi birşeyler yemiş gibi ürperip, yüzünü ekşitiyor herhangi bir bilinç kaybı, kasılma, gözde dalgınlık hiçbir şey yok hemen o an yapıyor olduğu aktivitesine geri dönüyor saniyelik bir olay bu. Daha önce bu konuda buraya yazmıştım. Video'ya çektim ve çocuk doktorumuz bir nörolog'a yönlendirdi , zaten çok yaygın bir branş olmadığından dolayı çok fazla profesör yok bu alanda. Doktorun randevuları haziran için tamamen doluymuş.  Ama ben o güne kadar kafayı yiyeceğim kesin bebeğinde bu tarz hareketleri gözlemleyen anneler varsa aranızda mail adresinizi gönderirseniz video'yu göndermek isterim sizinkilerle aynı mı diye?
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


Daphnes_Mum

Merhaba arkadaşlar,

Burdan haber vermek istedim dün bahsettiğim Prof'a gittik. Doktorumuz araya girince daha erken bir tarihe randevu verebildiler ama gerçekten çok kalabalıktı. Neyse doktor kızımı önce muayene etti ve nörolojik açıdan herhangi bir problem görmedi. Herşey normalmiş. Sonra her ihtimale karşı biz yine de EEG çekelim dedi. Ve EEG sonucumuzda temiz çıktı kızımın yaptığı davranışsal bir hareketmiş ve doktor belki 2 ay belki belki 4 ay sonra kendiliğinden geçer dedi. Destek olan arkadaşlarıma teşekkürler.


ikicocukannesi

ahhh,
ahhh,
nasıl sevindim nasıl sevindim,
cok cok cok mutlu oldum,
mutlulugunuzu paylasıyorum dilekakal,
gozunuz aydın,
yasasın:)


Daphnes_Mum

Çok çok çok çok teşekkür ediyorum bende;)) Allah kimseyi evladı ile sınamasın, ihtiyacı olan herkese çok acil şifalar versin inşallah.


ikicocukannesi

amin,
içten kocaman bir amin dilekakal:)


lugesya

çok şükür çok şükür ..aynı tedirginligi bende yaşamıştım ve doktora goturup içimizi raahatlatmıştık.. Oh be insanın ustunden nasıl yük kalkıyor değil mi :) Allahım tum yavrulara şifa dağıtsın bol bol ...


Daphnes_Mum

Tekrar teşekkürler hepinize. Hakikaten öyle dünyalar bizim oldu.  Söz konusu insanın evladı olunca akan sular duruyor. Dün orda 7 aylık bir bebek vardı ama 3 aylık gibiydi hem çok minik hemde kafasını dahi tutamıyordu. Onun gibi bebekleri - çocukları görmek çok etkiledi beni ve halimize bin kez şükretmemiz gerektiğini bir kez daha anladım.


Daphnes_Mum

Çok sağol Ozgeconcum...;)
Cevaplamak için Üye ol