kusma doyma belirtisi midir?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


duygutipi

kusmanin miktari onemli,eger 1 corba kasigi kadar ve kesik sut kivaminda kusuyorsa bu fazlaligi cikariyor anlamina geliyor,eger cok fazla miktarda  bardak dolusu kadar kusuyorsa druna daanismalisin,bebeginin bebeklik reflusu olabilir...


wonderwoman

Gazli bebek cogu zaman emmeden sonra bir miktar kusar, ama kilo aimnin sinirda olusu reflu isareti olablir.


ozdenin_oykusu

benim kızım 4 aya kadar hep kustu.reflüsü vardı.bazen az az bazen çokca kusardı hep.her öğünden sonra mutlaka diyebilirim.4.aydan sonra kusmalar geçti.


ilaysun

özdenöykü'ye katılıyorum benim kızımda 4 ay hep hep hep kustu reflüydü ama ilaç falan çare olmadı emdi emdi kustu bi süre sonra sütler yetmedi, kustuğu için hep alt sınırdan kilo aldı vs. vs. böyle bi kısır döngüydu 4. aydan sonra bitti ama bende de anne sütü bitti :( ondan sonra daha rahat olduk kilo alımı vs. tavsiyem iyi bir doktor bulun reflüyü atlamayın gaviskonun bebek formu işe yarıyor diyebilirim kolay gelsin...


Sena

renginur benim oğlum neredeyse 6 aylık oldu, hala hemen her öğünden sonra kusuyor.. o aylarda benim de bütün sütü kustuğunu düşündüğüm dönemler olmuştu.. hep de az kilo aldı, erkenden mamaya sonra da 5 ayda ek gıdaya başladık..
çok anormal birşey değil sanırım, kıvranmaya başlamasını beklemeden gazını çıkartmayı deneyebilirsin, yani 3-5 dakka emzir, gazını çıkar devam et, gibi..
biz bir de emzirme bittikten hemen sonra çıkarmıyorduk gazını, biraz sırtüstü yatırıyorduk, hani sütler biraz yerleşsin hesabı.. 10 dakka sonra kaldırınca zaten kendiliğinden çıkarıyordu gazı..
bir de zinco kullandık ve hala kullanıyoruz, genel olarak gaza iyi geldi gibi. günde 4 sefer 8 damla önermişt doktorumuz, öyle kullandık.

hep doyuyor ki fazlasını kusuyor deniyor ama bence öyle değil. sinidirm sistemi bazı bebeklerde daha geç gelişiyor sanırım, mide gazı bağırsak gazı hep bunların sonucu maalesef..


ozge_deniz

Renginur çok miktarda kusuyor demişsin. Benim oğlum da 3 aylık civarı bazen çok kusardı. Ben de bütün üstümüzü başımızı değiştirmek zorunda kalırdım. Meğer reflüdenmiş sonra anlaşıldı. O yüzden oğlum uyanıkken emmemeye başladı. Hep uyurken emzirdim bir yaşına kadar. Belki erken dönemde ilaç kullansaydık emmeden soğumazdı. Mideleri bulandığı için beslenmeyi reddedebiliyorlarmış. Benim de tavsiyem biran önce bir gastro uzmanına görünün eğer reflüyse gerekli ilaçları kullanıp önleminizi alın.

Geçmiş olsun...Cevaplamak için Üye ol