17.aydan sonra bizimle yatmaya basladi, nasil ayiracagim?

Sophia soruyor: 3

Merhaba,
Oglum dogdugundan beri hep kendi yataginda yatan bir bebek oldu.Kendi yataginda sutunu icerek uykuya daldi. Bu ay (17.ay) birseyler oldu, bir ara kizkardesimde kaldik bir gece, o gece kesinlikle kucagimizdan inmek istemedi, orda duran yataginda yatmak istemedi. O gunden beri de asla yataginda yatmiyor, ogle uykusunu bizim yatakta uyuyor, gece de bizim yatakta uyuduktan sonra biz kendi yatagina koyuyoruz. Ama her gece, bir vakit aglayarak uyaniyor, oyle gozu kapali uyanma degil, gayet bilincli, isaret parmagiyla bizim yatagi gosterip yanimiza alana kadar agliyor.
O geldigi vakitten sonraysa biz dogru durust uyuyamiyoruz. Bu durum yaklasik 20 gundur devam ediyor. Tecrubeleri olan anneler lutfen oglumu tekrar yataginda uyumaya nasil alistiracagim hakkinda yardimci olabilirmisiniz? Simdiden cok tesekkur ederim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


nurs

sophia size daha yakın olmak kokunuzla uyumak istiyor. bence bu kötü birşey değil sizi istiyor  belki kaybetme korkusuda olabilir gün içinde daha çok dokunun berağber  geçirdiğiniz vakitleri fazlalaştırın ve canınızı hiiç sıkmayın kullandığınız yastığı ona verin yatağında sizin veya babasının yastığını kullansın biz öyle aştık çünkü şuan 2 yaşında ve üç aydır kendi odasında ayrı uyuyor herşey yoluna girer  zamanla...


Sophia

Çok teşekkür ederim Nurs.


CokBilmis

Benim kızım da 2. ayında kendi odasında kendi yatağında yatmaya başladı. 23. ayında ise bizim yatağa gelmek istedi. 29. ayında hala bizim yatakta.

İlk birkaç ay uyumakta zorlandık. AMa sonra alıştık. Şimdi kendisi benimle yatmak istemese ben üzülürüm sanırım :)

İlk evlendiğimde eşimle yatmak da zor gelmişti bana. Alışmak nerden baksan 6 ay sürmüştü. Kızımla yatmaya alışmak nispeten daha kısa sürdü.

Pek yardımcı olamadım, değil mi? :)Cevaplamak için Üye ol