çok yalnızız, kızım nasıl sosyalleşecek?

gesnur soruyor: 10

daha önceleri de "yabani kızım" diye sormuştum ama hala derdimiz aynı.

geçici bir süre için evimizden uzaktayız, gaziantepteyiz. eşim müfettiş, ben de ücretsiz izindeyim onunla birlikte 3-4 aylığına buraya geldik, ev tuttuk.kimsemiz yok burda, arkadaş, akraba kimse ama kimse, konu komşu da yok.

akşama kadar sadece beni görüyor kızım, akşam babamız geliyor parka bahçeye atıyoruz kendimizi, salıncak, çimen çayır  filan geçiyor günümüz. gündüzleri çok sıcak dışarı çıkl-ılmıyor. 8 aylık kızım benden başka kimseleri görümüyor, akşam babasını görüyor.çok çekirdek bir aileyiz yani.

doğal olarak iyice yabani oldu. bu laftan nefret ediyorum ama karşılayacak başka kelime bulamadım durumumuzu.

ne yapayım ben, annemlerin yanına mı gitsem biraz acaba? akraba konu komşu kalabalık yani.ama bu kez de babasını mı özler?hayatta güvendiği iki insan var zaten, ben ve babası.babasını da elinden mi almış olurum acaba?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ipekkusgoz

Şu an tanıdığınız kimse olmayabilir ama birileriyle tanışmak için siz fırsat yaratamaz mısınız?.Yazdıklarınıza bakarak sanki olduğunuz yerde sizden başka hiç kimse yaşamıyor gibi algılıyor insan. Öyle değildir herhalde değil mi?.


sPetek

Merhaba..

Kolay değil tabi başka bi şehirde hayatı sürdürmek hele ki bi bebekle.
 
Bence herşeye rağmen gündüzleri dışarı çıkarmaya bak. Şehir merkezine yakınsanız gezin dükkanları dolaşın... yakın bi yerdeki çoçuk bahçesine veya parka götür orada diğer annelerle belki tanışma fırsatın olur bi çift laf etmiş olsan dahi o bile bi değişiklik olacaktır hem senin hemde bebişin için.

Tam öğlen vakti çıkmamaya dikkat edin... ve bebişine güzel bir şapka tak birde güneş kremi sür.. gezmek için hazırsınız.

Dilerim konuşacak veya tanışacak bi kaç anneye rastlarsınız


burcuveduru

bizde de durum benzer. arkadaşlarım şu anda hep çalışıyor olduklarından gündüzleri beraber vakit geçirebileceğimiz birileri olmuyor pek. akşama kadar baba bekliyoruz diyebiliriz, hem kızım hem ben :) her gün bir bahaneyle dışarı çıkıp turluyoruz biraz (sabahtan ya da öğleden sonra hava sıcak değilken genelde). ben bebeklerin birincil ihtiyaçlarının anne-babaları ve sakin-huzurlu olarak vakit geçirebilecekleri bir ortam olduğunu düşünüyorum. çok fazla tanımadık yüz görmek, alışkın olmadıkları ortamlarda vakit geçirmeye zorlanmak bence bebekler için zorlayıcı geliyor. kalabalık içinde bizler için vakit daha iyi geçebilir ama bir süreliğine bebeğim için bu sakinlikte takılmayı planlıyorum :) 


gesnur

aslına bakarsanız ben çok sosyal bir insanımdır herkesle muhabbet kurabilirim ama çevrede kimse yok işte,tanışıyoruz parkta gidiyorum hemen çocuklu insanların yanına ama koluna mı yapışacam insanların hadi bize gidelim diye. kaldı ki yapıştığım da oldu tuhafladılar:)


GOGO05

aslında antep sıkılacak bi yer değil bence sizde dışarı çıkabilirsiniz karataşta çok güzel bir park var hayvanat bahçesi var midilli atlar var parkları çok güzel vs vs keşke bende izinli olsamda çocuğumla gezip ilgilenebilsem.ben oğlum 5 aylıkken eğitimdeydim 2 ay oğlum bu yüzden çok sosyal kimseyi yabancılamaz falan o yüzden çocuğunuzu alıp gezin tozun kalabalığa girsin.bu arada gesnur antepten sonra kilis defterdarlıkta da müfettiş var senin eşinin antepte olduğunu duyunca ohhh dedim ama bi baktım izin dönüşü müfettiş bizde :))))gesnur

oyun gurubu arıyoruz bulamadık var mı bilen duyan?kreşlere gittik, haftada birkaç gün bir iki saat gelelim dedik, bu kadar küçük olduğu için ve ben yanında olacağım için almadılar bizi. diğer çocuklar da anneli gelmek istiyormuş çünkü. ebeveynler sıkıntı yaşıyormuş. (haklılar.)park bahçe devamlı geziyoruz, her hafta hayvanat bahçesindeyiz neredeyse, ama birebir iletişime geçebileceğimiz sohbet edebileceğimiz kimse yok onu demek istiyorum.

sanki ben yabani imişim gibi bir hava oluştu burda, anlatamadım galiba ben derdimi:)


gesnur

gogo antepte sıkılmıyoruz aksine çok seviyoruz ama dediğim gibi birebir iletişime geçebileceğimiz kimse yok. parkta mutlaka birileriyle sohbet ediyoruz tabiki, masal parka gidiyorz, harikalar diyarına gidiyoruz, burç oramanına gidiyoruz antepin her parkına gittik yani.:)


GOGO05

ibrahimlide ablam var keşke tanıştırma imkanım olsaydı onunda bebişi 5 aylık doğum izninde iyi olurdu evet antep ve kilis halkı biraz soğuk 2 yıldır kilisteyim ve evime bi komşu gelmedi neymiş çalışıyormuşum bizde hemen bi hoşgeldine gelirler sonra oğlum oldu tatlı dağıttık kimse hayırlı olsuna gelmedi vs yeni eve taşındım inşallah benimde sıcak komşularım olur sizinde allah yardımcınız olsun zorgesnur

aynen öyle gogo, teşekkürler, umarım tanışırız bi gün, sevgiler:)


momoveannesi

Apartmanda oturuyorsaniz tanismak icin bir seyler yapip ( peksimet vs) dagitabilirsiniz. Bizde cekirdegiz. Markette disarida seviyorlar oglani ama surekli kimseyi bulamiyor insan. Bir de kuafor var. Orada ki ablalari cok seviyor oglumu, iyide vakit geciyor.Cevaplamak için Üye ol