çok yalnızız, kızım nasıl sosyalleşecek?

gesnur soruyor: 2

daha önceleri de "yabani kızım" diye sormuştum ama hala derdimiz aynı.

geçici bir süre için evimizden uzaktayız, gaziantepteyiz. eşim müfettiş, ben de ücretsiz izindeyim onunla birlikte 3-4 aylığına buraya geldik, ev tuttuk.kimsemiz yok burda, arkadaş, akraba kimse ama kimse, konu komşu da yok.

akşama kadar sadece beni görüyor kızım, akşam babamız geliyor parka bahçeye atıyoruz kendimizi, salıncak, çimen çayır  filan geçiyor günümüz. gündüzleri çok sıcak dışarı çıkl-ılmıyor. 8 aylık kızım benden başka kimseleri görümüyor, akşam babasını görüyor.çok çekirdek bir aileyiz yani.

doğal olarak iyice yabani oldu. bu laftan nefret ediyorum ama karşılayacak başka kelime bulamadım durumumuzu.

ne yapayım ben, annemlerin yanına mı gitsem biraz acaba? akraba konu komşu kalabalık yani.ama bu kez de babasını mı özler?hayatta güvendiği iki insan var zaten, ben ve babası.babasını da elinden mi almış olurum acaba?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


thelake1

YA-PA Oyun grubu var düşünürsen, anneli bebekli gruplar, haftada bir gün, hep birlikte oynanıyor, ama sanırım 1 yaş üzeri çocuklar için.


eberguc

8 aylık bebekler sadece tanıdıklarına yakın davranır ve yabancılara gitmek istemezler. Çocuğunuz gayet normal ve ayına uygun bir tepki veriyor.Bizim durmumuz da aşağı yukarı sizinki ile aynı. ailemiz uzakta oturuyor. 8 aylık iken babamlar bizi ziyarete geldiklerinde  dedesinin kucağında dudakları ağlasam mı gülsem mi arasında gidip geldikten sonra  vaveylayı başmıştı. Bence bunu bu aylarda problem etmeyin. ACEV'in Joker firması ile bastırdığı bir kitap vardı bende. Çocuğun 3 yaşına kadar ay ay gelişimi neler yapıp neler yapamayacağı konusunda bilgiler veriyordu.  Joker'den  yüklü bir alışveriş yaptıktan sonra hediye etmeşlerdi. Keşke o kitap paralı olarak da satılsa. Piyasadaki birçok bebek bakımı ve gelişimi ile ilgili kitapdan çok daha kapsamlı ve yararlı bir kitaptı.
Cevaplamak için Üye ol