evdeki oyuncak dagınıklığı

Sedaus soruyor: 2

Merhaba,

Her ne kadar çocuklar oyuncaklarla uzun süre oynamasa da gün içinde onları dağıtıp, evin her bir kösesine saçmakta cok başarılı oluyorlar.

Evdeki bu dağınıklığı toplama konusunda pratik çözümü olanlar fikir verebilir mi?

Kullanışlı oyuncak toplama kutuları önerisi olanlar var mı? Nerden temin ettiniz?

2 yaş civarındaki bir çocuga oyuncakları konusunda derli toplu olmak ögretilebilir mi?

Bu ve benzeri konulardaki her türlü önerileriniz iiçin simdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ikicocukannesi

ashes gibi dusunuyorum, kesinlikle ogretilir.

bir oyuncakla oyun bitince digeri istenince once oynadıgımızı kaldıralım diyorum, once oynadıgımızı kaldırıyoruz, sonra digerini alıyoruz. mesela peluslarla doktorculuk oynadık ama nerden aklına geldiyse legolardan tren yapmak istedi. once diyorum ki; peki, ama once doktorculuk malzemelerimizi kaldıralım bakalım, hadi yardım et. beraber toplayalıp cekmeceye yerine atıyoruz, sonra lego filemizi alıyoruz. belli bir sure sonra alısıyor.

mumkun oldugunca karısık bırakmıyorum oyuncakları evde. iki tane ıvır zıvır sepetimiz var, onlarda odasındaki kanepenin altında.cok cok kriz anında bunları deviriyorum bazen:)  legoları mesela bambu besikte. pelusları sifonyerinin ustundeki ceyiz sepetinin icinde. o da biliyor hepsinin yerini, toplarken karıstırmıyor. kardes de bu sozkonusu degil ama:) 

iki cu tane favorisi hep meydanda ama, biri kırmızı tren, biri uppsy daisy ve iggle piggle, biri telefon biri de cevze(kardesin)...

aklıma gelenler boyle,
kolaylık, az dagınıklık:)


_tugba__

İKİ ÇOCUK ANNESİ MANTIKLIYMIŞ GERÇEKTEN BENDE ÖLE YAPAYIM BARİ OYUNCAKLARI GRUPLAMAK AKILLICA :)Cevaplamak için Üye ol