Kurtköyde anaokulu tavsiyesi

askarakoc soruyor: 6

Arkadaslar merhaba;
Kurtköy yenisehirde 22 aylik kizim icin anaokulu ariyorum. tavsiye edebileceginiz okullar var mi?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


niluferg

Merhaba, Akd kids kurtköy şubesini kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ETMİYORUM. Psikolog müdürümüz var, şöyleyiz, böyleyiz, akademiğiz, farklıyız diye anlatıyorlar kendilerini fakat son derece acemi bir ekip, çocuğun okuldaki hal ve hareketi ile ilgili hiçbir geri dönüş yapmıyorlar, anne-baba ile bir ortak çalışma yok, size her şey mükemmel dedikten sonra bir gün, çocuğunuzdan bıktık alın bi psikoloğa götürün diyebilirler, aman dikkat !!!
Çocuğunuza okul değil öğretmen seçin...


y_gok

Merhabalar,

zaman içinde farklı okulları da gören biri olarak evet, önce gidip okula bakmak lazım, içinize siniyor mu diye karar vermek gerekiyor. Hepimizin beklentileri birbirinden çok farklı. Bence beklentilerinizi alt alta yazıp okullara bakmaya gidin.

Benim çocuğum şu an Parlak İnciler Anaokuluna gidiyor.  Keyfi gayet yerinde, okulun sahiplerinden Nurgül Hanım açık sözlü bir kadın ve okulda çocuğumun yaptığı yaramazlık dahil, bizim değişmesini istediğimiz şeyler dahil her şeyi açık açık konuşup çözüm bulmaya çalışan ve bulan da biri. 

Bu okulun bir farklı özelliği de her ay velilere eğitim yapıyor olması. Çocuk sağlığından, zekasına, eğitim yöntemleri olan Montessori'ye  kadar bir çok farklı konuda çocukları anlamamıza yardımcı olan şeyleri pazar günleri verdikleri eğitimlerde anlatıyorlar. Bu okulda yaşadığımız ilk günü de anlatayım size, oğlumu almaya gittiğimde kapıya gelip bana dedi ki, işim daha bitmedi. Ben de galoşları ayağıma geçirip içeri girdim. İçeride bir anne daha vardı ve diğer çocuklarla oyun oynuyordu. Ben de oğlumun puzzle yapmasını seyretmeye başladım. Oğlumdan büyük olan iki yaş büyük olan bir çocuk ona nasıl yapacağını gösteriyordu. Sınıfların giriş katında olduğu bu sınıfta çocuğunuzun içeride ne yaptığını her zaman görebiliyorsunuz. 

Kısacası okul arayışı içindeyseniz okulu gidip görmenizi öneririm, bahçesi olan çocukların keyifle zaman geçirdikleri bir okul.

Çocuğunuz uzun süre okula gidince bir çok şey görüyorsunuz. Benim önem verdiğim şöyle bir konu var: okul süper olur, eğitim, hocalar her şey harika olur. Sonra okula sizin çocuğunuzla geçinemeyen bir çocuk gelir ve her şey orada kabusa döner. Bu noktada okul bunu yönetebiliyor mu çözebiliyor mu önemli olan bu. 


simca12

merhaba y_gok

Son paragrafınıza aynen katılıyorum,süper özetlemişsiniz,

Tabi çok olmuş yazalı,merak ettim,ne kadar devam etti çocuğunuz oraya,ya da hala ediyor mu?

Memnun kaldınız mı?

Sevgiler


y_gok

merhaba simca12,

Çocuğum hala Parlak İnciler Anaokuluna devam diyor. 
Hala memnunum. Hatta ilkokul öncesi yılında da bu okulda kalmasına karar verdik.


Kurtköy bölgesindeyseniz okulu görmenizi öneririm. Daha önce yazdığım gibi: herkesin beklentisi çok farklı olabiliyor. Okullar hakkında karar sizde. :)


ustaezgi

Merhaba y_gok,

Parlak incilerle ilgili düşünceleriniz hala aynı mıdır acaba? Memnun muydunuz?


y_gok

merhaba ustaezgi,
yıllar sonra bile oğlumun Parlak İncilerde'ki edinimlerinin sonuçlarını görüyoruz. Bu sene ilkokul3. sınıfa başlayacak. O da her çalışan annenin çocuğu gibi annesine naz yapıyor ama benim olmadığım ortamlarda uyum içinde başının çaresine bakabilen bir çocuk. Geriye dönüp baktığımda Parlak İnciler'e gittiği için memnun kalıyorum. 
Cevaplamak için Üye ol