6 aylık kızım

ezgili soruyor: 3

Hanımlar merhaba

6 ayını yeni doldurmuş bi kızım var.ve ben daha önce hiç bebek bakmadım haliyle hangi aylarda nrler olur falan bilmiyorum netten bakıyorum okudugım şeyleri yapmıyo diyede endişeleniyorum hatta bu bende paronayaklıga falan gidiyo.

Kızım saga sola dönebiliyo yüzüstü dönüyo yüzüstünden sırt üstüne bi kaç kere döndü yattıgı yerden kendini kaldırmaya çalışıyo.göz teması var takip ediyo sesleri duydugunu biliyorum ama adını her söyledigimde dönüp bakmıyo mesela bir gün kim seslenirse seslensin bakarken ertesi gün bazen bakıyo.tutma refleksi çok iyi bi elinden digerine geçiriyo.mesala sabah uyanınca uzun bi süre aglamıyo biraz geçincede mıkırdanıyo.aglayan bi bebek degil çok sakin.elinden bazı oyuncakları alınca kızıyo.arkasını dayıyınca uzun bi süre oturabiliyo ama kafası genelde yere bakıyo isteyince gayet güzel kaldırıyo saga sola çeviriyo.hayvanlara çok gülüyo kedim var ona dokunup kahkaha atıyo.

Ellerini kanat çırpar gibi yapıyo bebeklerde tükürme olayı varya onu acaip çok yapıyo dişimizde yeni göründü ama patlamadı daha.bide tek baxagını kaldırıp ritmik olarak diger bacagına vuruyo iki bacagını sallayıp izliyo.ben anne falan dedirtmeye çalıştıgımda agzımı izliyo ama ba de gibi heceler yok.oyunları taklit etmeye çalışmıyo mesela cee oyununa gülüyo ama taklit etmiyo.

Bunlar normalmi acaba 

Bi akıl verin yoksa neden bakmıyo neden böyle diye cidden sıyırıcam 


Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sema51

Hepsi normal. Bence okumayı hemen bırakmalısınız. Endişenizin yersiz olduğunun farkındaysanız kontrol etmeye çalışın. Çocuk dışında bir şeyler yapın. Bir kitaba başlayın mesela veya film izleyin bebeğiniz uyuyunca oyalanmak için.


mustafamami

ben de endişe verecek bir durum görmedim. sakin olup anneliğin tadını çıkarın bu günler çabuk geçiyor... 


ezgili

Sagolun kızlar cevabınız için.kendime o kadar kızıyorumki anlatamam hasta olan bebekleri görüyorum şükür diyorum ateş bile yaşamadım daha.ama yinede engel olamıyorum kendime   nörolojiye bile götürdüm bişeyi yok ama 3 ay sonra tekrar getir bakalım dedi ama o bile ikna edemedi beni.kendi kendime düşünüp duruyorum sanırım kafayı uedim.amigurumi örüyorum bişeylerle oyalanıyım diye ama yok o bile beynimdeki düşünceleri durdurmuyo.sanırım sonum psikolog   Cevaplamak için Üye ol