Bitmeyen konak problemi

gonult soruyor: 10

Kızım 5. ayını doldurmak üzere ve neredeyse 1 aylıkken başlayan konaklar hala yok olmadı. Gün aşırı banyo yapıyoruz ve her banyo öncesi saçını yağlayıp tarıyorum (bazen sabahtan başlıyorum yağlmaya), karbonat ve zeytinyağı karışımıda denedim ama bir türlü geçiremedim. Başka tavsiyelerinizvar mı?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ZeynepYenice

en güzeli z.yağ aslında geçirmesi gerek ama? birde bize dr bi şampuan(mustela) önerdi ama bizim konağımızı geçiren z.yağdı..


sevcanvet

başka bir tavsiyem yok ama güzel haber doktorların 6. ayda konağın tamamen biteceğini söylemesi, sizede bayağı az kalmış..bende zeytinyap karbonat yaptım ama gene oluyor, bende size birşey sorayım ben elimle kabukları temizliyorum ama eltim yapmamam gerektiğini yoksa orda saç çıkmayacağını söyledi ne kadar doğru acaba


sevcanvet

bu arada bende mustela kullandım ama hiç etkimemişti


gonult

Sevgili sevcanvet, konakla birlikte bizim tepe bölgesindeki tüm saçlarımız döküldü ve yenisi çıkıyor, elle temizlerken dikkat edin, gerçi tırnaklarla kazıdığınızı düşünmüyorum, saçın çıkmamasından ziyade iltahap kaptırabilirsiniz, yoksa saç neden çıkmasın.


tiara

ben mustela kullandım, birden konaklı üst bölgedeki saçlar deli gibi dökülmeye başladı..muhtemelen zaten hormonal etkilerle dökülecek olan saçlar konaklarla birlikte gitmeye başladı. çocuk rahatsız değil sonuçta, kendi haline bırakmak lazım belkiozlemada7

Mustela kullanmistim bende,zaten cok azdi konak,bir iki yikamada gecti.simdi bioderma kullaniyorum,olmuyor konakkl falan.


jildando

çok dert etmeyin, eninde sonunda geçiyor benım kızımda da çok uzun sürmüştü, şimdi 4,5 yaşında ve bazen ara ara hala oluyor.
Oğlumda da vardı ama ona mustelanın konak giderici kremini kullanmıştım, onun ki kısa sürede geçti, onu deneyin isterseniz


colpang

Merhaba, benim kızımda da konak vardı. Mustela Foam Shampoo For Newborns - Konak Önleyici Köpük Şampuan ve banyodan sonrada Mustela PhysiObebe ile kel kafalı kızımın olmayan saçını okşayarak diyeyim ovaladım. Açıkçası bir yıkamam da geçti. Ben de çok şaşırdım. Şu an çok az bir şey kaldı. Belli bile olmuyor. Kızkardeşimin bebeği de (benim kızımdan 8 gün küçük) yine bunları kullandı ve ilk yıkamada bir şey kalmadı. Tabi çok yoğun ve ilerlemiş bir konak problemi değildi bizimkiler ama rahatsız edici, doktorun bunları artık enfekte olmadan çözelim diyeceği düzeyde de vardı. İkimizin doktoru da bu şampuanı önermişti. Bir seferde sonuç almamız bizi çok şaşırttı. Ama yukarıda kullanıp memnun olmayan annelerde var. Bu bizim tecrübemiz. Her yöntemi denemekte yarar var.sema_melis

merhaba bizimde konak problemimiz vardı.babe yağ kullandım mustela falan işe yaramamıştı.babe yi ilk kullanışta bütün koanğı tarağa döktük daha sonra hiç olmadı biraz pahalımıydı 25 falandı tam hatırlamıyorum ama bi dene derim.


ema

Benim bebeğimde de çok az oldu herkeste farklı oluyor demekki.Cevaplamak için Üye ol