Bitmeyen konak problemi

gonult soruyor: 5

Kızım 5. ayını doldurmak üzere ve neredeyse 1 aylıkken başlayan konaklar hala yok olmadı. Gün aşırı banyo yapıyoruz ve her banyo öncesi saçını yağlayıp tarıyorum (bazen sabahtan başlıyorum yağlmaya), karbonat ve zeytinyağı karışımıda denedim ama bir türlü geçiremedim. Başka tavsiyelerinizvar mı?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


gonult

Sevgili Belgin,

Bizimde bacaklarda 3-4 yerde egzama tarzı kuruluk var, demek ki bazı bebeklerde bu tür sıkıntılar yaşanabiliyor, bir ay daha böyle gidecek sanırım.

Cevaplarınız için teşekkürler

 


bitezz

Merhaba, bizde aynı sorunla karşı karşıyayız. Tam geçti derken yeniden tekrarlıyor ne yazıkki. Bende zeytinyağı kullanıyorum banyodan önce ve mustela şampuan ama tüm bunlara rağmen azalma var fakat tamamen geçiremedik.


Betul_Emre

merhabalar oğlum 4.ncü ayını bitirmek üzere.. bugün banyo yaptırdıktan sonra camın kenarından dışarı baktırırken birde ne göreyim özellikle kafasının tepe noktası olmak üzere bir çok yerinde pul pul bişeyler var muhtemelen de onun adı konak oluyor..

doğduğu günden beri sebamed kullanıyorum şampuan onunla alakası olsa en baştan çıkardı diye düşünüyorum.. birde kış olduğu için sürekli yıkayamıyoruz..

banyondan önce zeytinyağı sonra fırçalı tarak ve şampuan kesin çözüm olurmu?


gonult

Her bebekte konak problemi farklı olmakla birlikte,  10-15 dk. önce kafasını yağlayıp yumuşadıktan sonra plastik tarak (eğer bebeğiniz için almadıysanız erkeklerin kullandığı ince uçlu tarakları kullanabilirsiniz) yardımıyla konakları kaldırıp sonrasında normal banyosunu yaptırabilirsiniz. Bebekler için çok normal bir durum olmakla beraber umarım benim bebeğimin konakları kadar uzun sürmez.


kudik

BENİM OĞLUM 27 AYLIK HALA KONAKLARLA BAŞ ETMEYE ÇALIŞIYORUM ALERJİK OLDUĞU İÇİN BİRNEVİ EGZAMAYMIŞ O YÜZDEN BİRSÜRÜ ŞAMPUAN ALDIM HİÇ FAYDASINI GÖREMEDİM :((((
Cevaplamak için Üye ol