hamilelikte acı yemek??

sevfurkereym soruyor: 6

selam arkadaşlar.ben normalde acı sevmem hiç.ne hikmetse bu aralar hep yemeklerimin üzerine pul biber serpiyorum.annem kendi elleriyle yaptığı içinde güvenle yiyorum.öyle ağzını uyuşturacak bi acı değil fakat eşim sürekli kavurdun çocuğu acı yemekten diyip duruyo:))))çok sık yemiyorum fakat bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


annevebebisi

Ozellikle hamilelikte, vucut neye ihtiyaci varsa ona yonlendirirmis seni.. diye okumustum. Aci, metabolizmayi hizlandirir, bagisiklik sistemini guclendirir, bagirsaklari calistirir.. Simdilerde zarari yok, faydasi vardir ama hamileligin ilerledikce mide yanmasi sikayetine sebep olabilir :) Firsatin varken, tadini cikar ;) Afiyet olsun! :)


canand

Sevfurker ben bütün hamileliğim boyunca acı yedim. Bende senin gibi başlarda tedirgin oldum fakat dr hiç bir zararının olmayacağını söyledi.  Annevebebişinin dediği gibi mide yanması problemi de hiç yaşamadım. Sen yinede dr una bir danış istersen.. Umarım güzel bir hamilelik geçirirsin. 


burcaksahin

Ben de sizin aksinize hem hamilelik boyunca hem emzirme süresince 1 kere bile yemedim. Çok sevdiğim halde!!

Nedenine gelince: hamilelikte tembelleşen bağırsaklara bir zarar vermesin diye. Evet aslında bağırsakları çalıştırır acı ama bir yandan da kabız yapmasından çekindiğim için ağzıma koymadım. Doktora sormak aklıma gelmemişti benim!


sevfurkereym

çok teşekkür ederim sevgili anneler.ben arada kabızlık yaşıyorum aksine acı yediğim zaman kabızlık kalmıyo.dr ocağın ilk haftası gidicem.ense kalınlığı ölçülecek ikili tarama testi olacak.inş herşey yolunda giderde tek derdim acı yesemmi yemesemmi olsun.drumada danışıcam elbette.allah bütün hamilelerin yardımcısı olsun.hem stres hem mutluluk karışıyo birbirine.


Annegozuyle

ben hamilelikte de sonrasında emzirirken de çekinmeden acı yedim. Kızım da daha şimdiden acı yiyor, yüzünü bile buruşturmuyor:)


diyetkolik

Sürekli aşermek alman gereken temel besinleri almanı engelleyebilir, bu yüzden hamilelik dönemindeki günlük beslenmeni dengeli bir şekilde gerçekleştirmelisin. Hamileyken damak zevkinde değişmeler olabilir, daha önce çok sevdiğin bir besin, aniden sevmediğin bir besine dönüşebilir. Bunun yanı sıra hamilelik sırasında bazı kadınlarda, besinler dışında örneğin; buz, kil, tebeşir, kül, boya veya cips gibi şeyler yeme isteği oluşabilir. Bu ‘’Pika’’ olarak adlandırılır ve anemi gibi bir demireksikliğine bağlı olabilir. Bu tür gıda dışı tüketimler yapmamalısın, çünkü bunlar anne ve bebek için oldukça zararlı olabilir. Bu tür isteklerin oluyorsa hemen bir doktora veya diyetisyene danışmalısın.Cevaplamak için Üye ol