HAzır Meyveli Yoğurt?

sg soruyor: 10

6 aylıktan beri kendi mayaladığım yoğurt dışında yalnızca sütaş baby mix verdim.
Ama hiç sevmiyor
zorla bir iki kaşık yiyor
Marketlerde satılan hazır meyveli yoğurtlardan ya da daninolardan veriyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


CokBilmis

Bak arkadaşım, hatalı sorular soruyorsun. Bol miktarda yeşil anne var burda. Sonra bizi sinirlendirirsin, soruyu sorduğuna pişman ederiz :))))

Ben kendim yemiyorum o yoğurtlardan. Eşim yiyordu, içindeki maddeleri okuttum, bir hafta ağzı açık dolapta bıraktım ve hala bozulmadığını gösterdim. O da yemekten vazgeçti. Ha, benim cnaım çok çekerse, işyerimde zorda kalırsam filan alır bir tane yerim ama kızım daha çok küçük ablası, işe başlayana kadar yemesin mümkünse :)


mona_roza

bencede asla yememesi gereken şeylerden. onu yiyeceğine hiç yoğurt yemesin daha iyi çünkü o yoğurt değil ve korkunç zararlı. tadlandırmak için içine biraz reçel katmayı yada meyve şftali gibi denedinmi bu hiç yememesinden iyidir bence :)


nilinmasali

benim kızımda yoğurt sewmeyenler derneğinden;),kavanoz yoğurtların 3 yıl gibi bir süre raf ömrü var benm mantığım almıyor bir yoğurdun 3 yıl bekleyebilmesini,o yüzden bende hiç yemesin daha iyi diye düşünenlerdenim,yeterli süt miktarını alıyorsa peynir falanda yiyorsa üstelemeyin bir süre derim nacizane,belki ayran yada cacık verseniz sewer mi?,bir gün yemediklerini ertesi gün yiyorlar ara ara deniyorum bende...


mona_roza

ben makinada mayalıorum aynı hazır yoğurt gibi oluo kıvamı. ben biraz ekşi olsa peynir bile yemem severek yiyorum kendi yaptığım yoğurdu


sg

evet denedim tabiki meyve karıştırmayı falan
ama bazen yiyor bazen yemiyor işte sizin dedediğiniz gibi
:))

ben de inanılmaz titizim bu konuda
zaten hala anne sütü alıyor
hazır mama vermiyorum

neyse böyle devam demek ki
:))
çok sağolunfistikcik

Merhabalar,
Tüm arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Hazır meyveli yoğurt yiyeceğine, sevmiyorsa yoğurt yemesin, sizin sütünüz yeter ona. Ama biraz da olsa tadına baksın istiyorsanız, yoğurda ak miktarda zeytinyağı koyup vermeyi deneyin. Bazı çocuklar tatlı yerine ekşi-tuzlu tatları severler.


nesejoy

Katkili urunleri vermemek en guzeli. Yogurt konusunda sabirli olun zamanla damak zevkleri degisiyor, bugun yemedigini birkac ay sonra yiyorlar.

Benim kizimda sut urunleri alerjisi vardi. 19 aylikken sut, yogurt ve peynire baslayabildik. Sute alistirmam bir ay, yogurda alistirmam daha da uzun surfu. Peyniri hala yemiyor. Ancak biraz kasar peyniri. Ama bur sekilde omlette vs. yediriyorum. Onun da zamaninin gelecegini dusunuyorum. Sabirli olun, alisacaktir


CokBilmis

@ msc: Çocuk yoğurdunu kendisini yiyor, gene de yaranamıyor di mi? ahhh ahh :)edamira

sevgili çok bilmiş sizi severek takip ediyorum blogunuzdanda ama kusura bakmazsınız bir şeyi çok merak ettim bi ara bir yorumda görmüştüm lolipoptan çikolatadann çoğunu biz yiyip ona az bırakıyoruz diyordunuz.aslında buda yanlış değil mi? ben olsam yedirmiyorum derim kabul bile etmem


CokBilmis

Yasaklar herkese çekici geliyor. Mesela babası kendisini öptürmek istediği zaman kızıma "Sakın beni öpme bak, sakın diyorum" diyor. Kızım koşa koşa gidip öpüyor :)

Şimdi ben de kızıma "Sakın lolipop yemeyeceksin bak, sakın diyorum" desem, koşa koşa gider 1 kg lolipop yer :)

Bu nedenle; eğer parkta birisi ikram ederse ya da markette görürse yemesine izin veriyorum. Arada "Bana da verir misin azıcık?" diyip yarısını götürüyorum mideye :) Sonra çaktırmadan parktaki anneye "Kızımda diyabetik rahatsızlık var, mümkünse yanında şekerli gıdalar yemezseniz sevinirim" diyorum :))) (üç kağıtçı mıyım? evet). Tanıdığım, bildiğim insanlara doğrudan "Lolipop vs şekerleme vermeyin kızıma" diyorum zaten. Biliyorlar. Bayramlarda filan misafirliğe gittiğimizde kızıma biter çikolata ikram ediyorlar mesela. Bana saygısı olan insalara ben de saygılı davranıyorum :)

Yedirmiyorum diyip de insanlara doğruyu söylediğinizde çoğu kişi anlayışla yaklaşmıyor, alınıyor. Çocuklarını kızımdan uzaklaştırmaya çalışıyor. Oturduğum semti seviyorum. Buradaki çocuklarla kızımın uzun süre arkadaşlık yapacaklarını düşünüyorum. Kimseyi kızıma karşı mesafeli davranmaya zorlamak istemiyorum.

Belki de hata yapıyor da olabilirim tabii. Bir 20 sene sonra anlayacağım artık doğrumuymuş yaptığım, yanlışmıymış :)Cevaplamak için Üye ol