kulak damlası, Nesim Bey

kuzah soruyor: 7

Bir arkadasım bir kualk damlasından bahsetti, ablasının oğluna kullandıkları, fakat damlanın adını tam hatırlayan olmadı.Orta kulak iltihabı gecirip antb alan oglu tekrar aynı rahatsızlıgı yasayınca, bu damlayı onermıs antb vermemek icin, durumu takip etmis dr ve damla ise yaradıgı icin anbt kullanmamıslar sonrasında
nesim beyi biliyorsunuzdur, onun onerdigi bir damla, bilgisi olan var mı acaba,tesekkurler simdiden

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


kuzah

sahi, kızım iki defa antbiyotik aldı üst üste ve yine kulağım ağrıyor diyor...DR umuz birşey olma dedikçe ben endişe eder oldum...Yeniden dr a götüreceğim ama anbytk vermek istemiyorum sürekli, kulak olduğu içinde endişe ediyorum, bu arada okula başladık ve onunla başladı sürekli üst solnm hastalıkları ve ardından kulağa geçişi...


AOA

Merhabalar.. Bence doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle ilaç kullanmayın. Bu arada siz miydiniz Milenyum Kalamış'a başlayan? 


kedidirkedi

Dr. Kadir Tuğcu İliadin Pediatrik burun damlasını 3 gün 2X2 damla şeklinde öneriyor kulak ağrısı durumunda antibiyotikten önce. Bu burun damlası buruna sıkılıyor ve burundan kulak yoluna giderek özellikle üst solunum yolları enfeksiyonu sonrasında tıkanan östaki borusunu açıyor. 3 gün içinde çocugun kulak agrısı geçmezse mutlaka  bir KBB uzmanına gitmenizi öneriyor.


kuzah

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Sorumun amacı, zaten dr uma damlayı (gitmeden araştırıp) sormaktı...Tabii ki görüşünü almadan kullanmam: )

Anladık ki nezleden ötürü kulağımıza basınç yapıp ağrı yapmış, şu an nezleyiz, azalıyor gibi:) o yüzden okula gitmedik, ama tabii çocukları nezle fazla etkilemiyor; hızına yetişemedim bugün kızımın, okul gerçekten onlar için iyi oluyor: )
Evet biz başladık Milenyum'a .., siz de mi oradasınız?


kuzah

Sevgili Kedidirkedi,  bu arada Dr unuz nerede acaba? çok teşekkür ederim tekrardan :)


kedidirkedi

Kadir Bey'i soruyorsanız maalesef Türkiye'den ayrıldı, ABD'ye gitti. Biz Bahçelievler Medical Park'ta Çocuk Dr.'u olarak Pınar Balgöz'e gidiyoruz, tavsiye ederim.


kuzah

Evet onu sormuştum, teşekkür ederim. Bahçelievler biraz uzak bize, aslında ben  drumuzdan memnunum ama her zaman ikinci bir görüş alabilceğim güvenilir bir dr daha olmasından da yanayım aslında..
:)Cevaplamak için Üye ol