SEZERYANLA DOĞUM YAPIP 9 AY SONRA HAMİLE KALMAK...

Bahriye_28 soruyor: 10

Merhabalar...

9 ay önce sezeryanla doğum yaptım ve şuanda 9 haftalık hamileyim...Benim gibi sezeryanla doğum yapıp 2.ye erkenden hamile kalanlar varsa ne gibi sıkıntılar yada güzellikler yaşadılar anlatırmısınız? Şoktayımda :(  :)

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


Bahriye_28

Asna o kadar heyecanlıyım ki o linki görememiştim dün :))
Şimdi baktım denklemleri çözmeye çalışıyorum:)))

Çok teşekkürler.
Ayrıca sağlıklı bir bebek olması için herkesten dua bekliyorum....


edbe

ben de 3 ay önce geçirdiğim trafik kazası yüzünden 39 haftalık bebeğimi kaybettim. şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum. tavsiyeleriniz nelerdir? sorunlar yaşadınız mı? erken hamilelik konusunda acele mi ediyorum???


Bahriye_28

Merhaba çok çok geçmiş olsun ALLAH bir daha aynı acıları yaşatmasın.

3 aylık oldu hamileliğim miğde bulantıları dışında henüz bir sıkıntı yaşamadım inşallah bundan sonrada yaşamam. Acılarını unutman açısından yeniden önerebilirim....Ama doktorun ne dedi buda önemli tabi.


edbe

bir kaç doktora sordum ama kazayla ilgili olarak değil de rahim toparlansın diye 1 yıl bekle dediler. tamamen doğuma bağlı yani. açıkçası onları dinlemeyi pek düşünmüyorum, çok üzüldüğümden ya da illa istediğimden de değil maalesef sabırsızlıktan. o yüzden sezeryan olup erken hamile kalanlar neler yaşıyor bilmek istiyorum, acaba dikişlerle ilgili bi problem oluyor mu? gerçi benim dikişim 45in üstünde ama umarım önemli bi farkı yoktur.


edbe

aslında üzüldüğümden ya da çok istediğimden değil de tamamen sabırsızlıktan istiyorum yeni bir bebeği. bir kaç doktora sordum kazayla ilgili değil de rahimin toparlanması için 1 yıl bekle dediler. açıkçası onları dinlemeyi pek düşünmüyorum ama bir yandan da bir problem olur mu diye korkuyorum. o yüzden sezeryandan sonra erken hamile kalanların dikişleriyle ilgili bi sorun yaşayıp yaşamadığını merak ediyorum. umarım sizde de herhangi bi problem olmaz ve sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza.edbe

asıl acı olan benim gibi hamile olan ve 38. haftasında olan görümcemin kazada hem kendisinin hem bebeğinin ölmesi oldu. bir anlamda herkese teselli olsun istiyorum bu bebek. tek sorunum dikişlerde problem olur mu gerçekten? o yüzden sezeryan sonrası erken hamile kalanlarda neler yaşandı onu merak ediyorum.


Bahriye_28

ALLAH RAHMET EYLESİN...

ALLAH razı olsun güzel dileklerin için inşallah sende en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde bebeğine sahip olursun...Dikişlerde bir problem yaşamıyorum açıkçası ama gebelik ilerledikçe yani bebek büyüdükçe hafifde olsa biraz ağrı olabileceğini söylemişti dkt. sonuçta cilt geriliyor. Ama o kadarda olacak sonuçta anne adayı olmak kolay değil.Rahimin eski haline dönmesi 6 hafta içinde gerçekleşiyormuş bir internet sitesinde okumuştum.Doktorlarıda dinlemek istemiyorsa senin için hayırlı olacaksa ALLAH en kısa zamanda nasip etsin....İnşallah hiç bir problem yaşamazsın bunca olaydan sonra...


edbe

çok teşekkürler... ve galiba hamileyim:) henüz test yapmadım ama annemler geleneksel yöntemlere dayanarak kirpiklerimin yapışmasından hamile olduğumu söylüyor. hayırlısı olur inşallah:)Bahriye_28

Hadi hayırlısı olsun bakalım senin adına çok sevindim...ALLAH sağlıklı ve hayırlı bir şekilde bebeğini eline almayı nasip etsin.


edbe

henüz belli değil tabi ama inşallah güzel haberi alabilirim. Allah hepimize hayırlısıyla ve sağlıkla çocuklarımızı kucağımıza almayı nasip etsin. bu arada ben eczacıyım, ilaçlar veya hastalıklarla ilgili sormak istedikleriniz olursa seve seve yardımcı olurumCevaplamak için Üye ol