Hamilelikte stres normal mi ?

derya08 soruyor: 6

29 haftalık gebeyim,çok stresliyim ama sebep yok.Herşeye kızmak,herkesi eleştirmek yani tabiri caizse sürekli bir gerginlik yaşıyorum.Erken kasılmalar falan derken hormon ilacı aldım.Zaten yükselen hormonlardan mı kaynaklanıyor bu? Gerçekten bir sebepte yok stres yapmam için..Böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba,nasıl baş ettiniz ?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


neretva

Tabii ki normal. Ama mutlaka stresinizi atmak için yürüyüş, yoga gibi birşeyler yapın derim. Ya da resim ya da elişi. Nefes egzersizleri de çok faydalı.


meralp19

tabiki çok normal bende çok çabuk sinirlenir en ufak şeyde eşime patlardım ama hepsi geçiyo eşlerin bu stresli zamanlarda yardımcı olması çok önemli rahat sakin olmaya çalışın çünkü siz ne kadar stresli olursanız bebeğide etkiliyor doktr bana çok stresli annelerin bebeklerinde gaz problemi dha sık yaşanıyor demişti


aslidenizcan

Ohoo hem de ne normal:))) çok dert etmeyin herhalde agresif olmayan az hamile vardır pek insanlarla haşır neşir olmayın

Comedymax falan izleyin


derya08

Arkadaşlar,cevaplarınız için çok teşekkürler.Hamilelikte yaşanabilen birşey demekki,ama dediğiniz gibi sakin olmak anne ve bebek için en doğrusu.Dün sabah sinirlendim ve resmen karnımın altı kasılmaya başladı.Stresin nasıl etkilediğinide görmüş oldum.


Tyche

sakın yapmayın yani yapmamaya çalışın :) erken doğum sebebidir stres allah korusun. ben de sizin gibi hele son aylarımda patlayacak bomba gibiydim eşimle her gün kavga ederdik.ama bebişinizi kucağınıza alınca herşey bitiyor o yüzden o güne odaklanın ve stres yapmamaya çalışın.sizi strese sokan insanlarla bir araya gelmeyin mümkünse bu arada hamilelik yogası da çok işe yarıyor ben cdsini alıp evde yapmıştım.


pukaa

bende zaman zaman böyle hissediyordum ama sonra bu gerginliği bebeğiminde hissediğini düşünüp kendimi rahatlatmaya çalışıyordum ne kadar rahat ve huzurlu bir gebelik geçirirsen bebeğin o kadar huzurlu oluyor sinirli olduğun zaman o ortamdan uzaklaş derin birkaç nefes al ve bebişini düşün :) bak bakalım sinir kalıyormu :)Cevaplamak için Üye ol