İstanbul Şişli'de hastane önerisi

Ayliz soruyor: 8

İyi günler arkadaşlar,

Aranızda Şişli'de bulunan Çevre, Kadıoğlu, Osmanoğlu veya Türkiye Hastaneleri'den birinde doğum yapmış olanınız var mı? Tavsiye veya varsa şikayelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


gulsum

Ben Türkiye Hastanesinde Nevra Topalismailoğluna gidiyordum.
Neden Türkiye Hastanesi o dönem özel sağlık sigortam 3.000 tl karşılıyordu hatırlıyorum bi excel tablosu hazırlamıştım tüm hastanelerin bulunduğu Dr.ların cvlerini gözden geçirdim hastanelerin konumlarını evime yakınlıklarını doğum ücretlerini araştırdım,yeni doğan ünitelerinin olup olmadığına baktım.Kuzenim kadın doğum uzmanı biliyorsun dr.lar bu doğum olayına çok basit bir şey gibi bakıyorlar aslında ilk doğumu yaptıkdan sonra sende öyle bakmaya başlıyorsun o ayrı tabi.
O dönemlerde kocalar biraz anlayışlı olmak zorunda benim kocam çok çekti benden neyse 2 hastane belirledik Medicalpark yada Türkiye aynı gün ikisindende randevu aldım Türkiye hastanesini beğendim çünkü neden Medicalpark gibi kargaşalık yaşamadık bazı özel hastaneler kalabalıklık yönünden ssk hastanelerini malisef aratmıyor tabi ben Fatih Medicalparka gittim belki diğerler hastaneleri öyle değildir.Türkiye Hastanesine gittiniz mi bilmiyorum ama orası eski bir yapı yeni yeni bölümleride açılmış kadın doğum bölümü ve çocuk bölümü ayrı bir binada ve hastanenin girişinde ilk bina(allahım neler dikkat etmiştim o dönemler)
Gelelim Dr.Türkiye Hastanesinde önce Ayşe hn.sonrada yine aynı hastanede çalışan bir Dr.arkadaşın önerisiyle Nevra Hn.ma gittim
Memnun muydum pek değildim ama nasıl değildim hamile olduğunda insan çokkkkk özel çokkk özel muamele istiyor hani bu aynı çocuklarımızın evde prenses ve prensler kreşe yada yuvaya gittiklerinde artık prenses olmadıklarını herkesin kral olduğu bir ortamda olması gibi bir şey
yanlış hatırlamıyorsam ilk bir kaç ay başka bir dr.olsaydı daha mı iyiydi acaba dediğimde oldu neden Nevra hn.biraz sert hani böyle canım cicim yapmıyo haaa sorduğun tüm sorulara anında cevap veriyor çok bilgili birde internet sitesi var orda bütün sorularına cevap bulabiliyorsun.
Benimkisi sorunsuz bir doğumun oldu ben bebek için sezeryanda sezeryan derken ben 20 dak içinde normal doğum yaptım çıktım
Tabi araştırmalarıma hastane personelini koymayı unuttuğumu anladım ama tabi o yönden şanslı olduğumu bir kez daha anladım
Dr.çok önemli ama doğuma giren ebe ve hemşireler ondan daha da önemliymiş onu anladım onların doğum esnasında yaptığı destek çok çok çok önemli
doğuma hazırlık esnasında onların yapmış olduğu en büyük hataları sonra doğumda siz çekiyorsunuz (ne mi bu hata örneğin sancılarınızı ayakta yatarak çekerseniz bebeğin doğum kanalına girişinde bazen zorlanmalar yaşana biliyor ben hiç yatmadan sürekli ayakta kaldım ve çok kolay doğum yaptım)
önerirmisiniz evet türkiye hastanesi nevra hn.öneririm
 


Ayliz

Merhaba,

Nevra Hanım'la ilgili olarak biraz olsun olumlu yanıt aldığım tek kişi siz oldunuz.
Biraz hastaneden ve doğumhanesinden ve odalarından bahsedebilir misiniz.
Bir de ssk geçtiği için çok yoğun, kalabalık bir hastane mi?

Bebeğinizi güle güle , sağlıkla büyütün.


yasemin_ekin

Ayliz, hamileyken bir tanıdığıma tavsiye edebileceği bir kadın doğum doktoru olup olmadığını sormuştum. Çekinerek cevap vermişti, isim vermek çok doğru olmaz diye. Sebebini o zaman anlamamıştım ama sonra farkettim ki, olay hasta-doktor arasındaki "elektrikle" alakalı. Kimisinde tutuyor, kimisinde tutmuyor. Kimisi doktorunu yerlere göklere sığdıramıyor, başka kişinin aynı doktorla kötü tecrübeleri oluyor.

Senin kanının kaynaması, senin doktoruna güvenmen çok önemli. Gulsum'un dediği gibi ebe ve hemşireleri de unutmamak lazım. Benim doğumumda ebenin de çok yardımı olmuştu. Ama şu var, doğumhaneye girer girmez kanım kaynamıştı personele. 45dk icinde de doğurmuştum:)) 


cancancan

merhaba. ben de baştan beri türkiye hastanesinde nihal hanıma gidiyordum. ocakta doğum yaptım. çok memnun kaldım. sormak istediğin bir şey varsa cevaplayabilirimAyliz

Merhaba,

Siz de bebeğinizi güle güle büyütün.

Eğer normal doğum yaptı iseniz; doğumhane ve ebeler nasıl, ayrıca doktorunuz hastaneye vardığınız andan itibaren olabildiğince yanınızdamıydı yoksa doğumun son 15 dakikası içinde mi vardı?

Yardımcı tavrınızdan dolayı teşekkürler.


cancancan

Rica ederim.evet normal doğum yaptım. dr zaten normal doğumdan yana. benim drum normalde gece doğumlarına gelmiyordu. bunu bildiğim için inşallah gündüz yaparım dıyordum hep. sancılaım gece basladı hastaneye gittik ama ilk doğum olduğu için olsa gerek 12 saat kadar sürdü. ebe ve hemşireler çok ilgiliydi. drdan çok onlardan memnun kaldım diyebilirim. doğumum sabah 8de oldu. evet dr bi yarım saat önce geldi ama mesai saati 9.30du zaten gelmesi bile sürpriz oldu benim için. doğumum gayet güzel geçti,10dk bile sürmemiştir.
  
    özetle hastane şartları çok iyiydi. personeli ilgiliydi. normal doğumda 1 sezeryanda 2 gece kalıyorsunuz. takibiniz yapılıyor sürekli. randevuyla çalışıldığı için kalabalık olmuyor pek. eğer drunuz acil bir doğuma falan girmemişse fazla bekletilmiyorsunuz. benim drun tek dezavantajı gece doğumlarına gelmemesi. nöbetçi dr yaptırıyor. normal doğumsa bunu gözönünde bulundurmanız gerek. aynı hastanede ayşe hanım ve mehtap hanıma giden arkadaslarım da oldu. onlar da memnun kalmışlardı.
    inşallah sağlıklı bi şekilde bebeğinizi kucağınıza alırsınız..


gulsum

Ayliz
Ben çalıştığım için bir kaç hafta önceden hep sabah ilk saatlere alıyordum tüm randevularımı sakin ve sessiz oluyordu ama bazen haftaiçi gittiğim anlarda oldu dediğim gibi Medicalpark gibi çok kalabalık olmuyordu.
Bizimkisi beklenmedik bir doğumdu ben cuma doğum iznine çıktım akşam hastanedeydik kaldığımız oda çok genişti iki odadan oluşuyordu banyosu olan büyük bir odaydı yani ama küçük odalarıda varmış sonra nöbetçi dr.beni gerekli gereksiz yere acemice sürekli muayene etmedi bu durumları yaşayan bir çok arkadaşım var etrafımda dr.gelene kadar seni sürekli muayene edip mikrop kapmanıza bile sebep olabiliyorlar
doğumhanesi güzeldi dediğim gibi beni zor ikna ettiler ben kafamda sezeryana odaklandığım için, ebeler çok iyiydi dr.gelene kadar bana çok moral verdiler dediğim gibi beni sürekli yatırıp çocuğun yanlış gelmesini engellediler hep yaşadıklarımdan örnek veriyorum ama 13 saat doğum sanıcısı çekipde yanlış muayeneler yanlış yapılan şeyler yüzünden bi arkadaşım genel anastezi ile doğum yapabildi neden bebek omzuyla geldi (dr.prof.çok ünlü bir dr.ama seçtiği hastanede çok zor anlar yaşadı)
doğum şans işi birazda, malisef etrafımızda ha deyip evet doğum başladı yanındayım elini tutuyorum diyen hiç bir dr. yok dünyada sadece sen doğurmuyorsun felsefesini güdüyorlar evet dünyada ilk doğuran kadın ben değilimde ilk defa doğuran benim değil mi :=)
en son aşamada yanında olup sana eğer ters giden bir durum olmadığı taktirde yardım ediyorlar o kadar
bir arkadaşımda amerikanda doğum yaptı dr.inanırmısın son 15 dak.girdi doğumuna
bence sen yaşayacağın doğumu düşünme sadece tam teşkillatlı yeni doğan ünitesi olan evine iş yerine yakın kolay ulaşabileceğin personeli iyi olan bir hastaneyi tercih et

Gidip hastane konusunda bilgi alabilirsin gezebilirsin ebe ve hemşireleri ile tanışabilirsin

İnşallah sorunusuz çabucak bir doğum yaşarsın

 


Ayliz

Detaylı cevaplarınız ve iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.


Cevaplamak için Üye ol