kreş değişikliği

kimkimkimo soruyor: 6

kızım 4.5 aydır aynı kreşe gidiyor ve ilk kreşi. öğretmeni ve arkadaşları ile ilişkisi iyi görünüyor. tam olarak bilemiyorum, içlerinde olmadığım için. ama bir şey var beni huzursuz eden. yönetim anlayışı falan filan... sorulduğunda her şey çok iyi ama kızım inanılmaz şımardı. çünkü öğretmeni tarafından sürekli kayırılıyor. öğretmeni ile ilişki kurma biçimi sağlıklı gelmiyor bu nedenle. aşırı sevgi zarar verir diye düşünüyorum. sınıf mevcudu 14 kişi ama sanki çaktırmadan daha fazla öğrenci alıyorlar gibi. takip edilemiyor çünkü 2, 3, 5 yarım gün ve 2,3 ve 5 tam gün sistemleri var. hepsi bir arada olunca kaç öğrenci olduğu anlaşılmıyor. çok ticari yaklaşıyorlar, yüklü bir aylığa rağmen yılda iki kere kırtasiye parası, kostüm parası, zart parası, zurt parası alıyorlar. öğretmenlerin iki üç kere çocuklara çok yüksek sesle bağırdığını ve tehdit ettiğine tanık oldum. benim kızımın öğretmeni değil ama, yine de çocuk o ortamda oluyor. bu ve benzer nedenlerle okulu değiştirmek istiyorum. daha önce değiştiren var mı? nasıl bir süreç oldu? çocuk bu durumdan çok etkilenir mi? deneyimlerinizi ya da öngörülerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


imgeiremselin

Benim kızımda eski okuluna ve öğretmenlerine çok bağlıydı. Okulla ilgili memnuniyetsizliklerim vardı. Sonunda radikal bir kararla okulunu değiştirdik. Ama hemen alıştı. O zaman anladım ki aslında bizler daha çok acaba mı diye düşünüyoruz çocuklar herşeye çok çabuk alışıyorlar. Memnun değilseniz değişiklik yapmak iyidir.


Sueren

ben konu ne olursa olsun annenin içine sinmiyorsa hemen harekete geçmesi gerektiğini savunuyorum naçizane.


kimkimkimo

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar, bugün kızımın yıl sonu gösterisi vardı. çok net gördüm ki kızımın ihtiyaçlarını karşılamıyor. içimde hep bir huzursuzluk vardı, bugün fotoğraflar, kalabalık ortam, para derdi beni iyice kendime getirdi. değiştireceğim. sizin yazdıklarınız da cesaretlendirici oldu, içim rahat yapacağım bunu. ikinize de teşekkür ederim.


ElfAna

pasifloren,
Iyi bir gozlem ve iyi ayrintilar yakalanmis. Sinifi su anda ble kalabalik sanki. Tam gun, yarm gunlulerin karsilastigi saatler genellikle 1,5-2 saat olur. Bu saatler cok problemli olmaz cunku tam gunlulerin uyku saatine denk geliyor.
Okulunuz hakkindaki en dogru karari yine siz verebilirsiniz. Gecis doneminin sancili olup olmamasi kurum ve ailenin paslasarak gitmesiyle mumkun olabilir. Yeni kurumunuza baslamadan once ara verebiliyorsaniz daha rahat olabilir bu surec.
Kolay gelsin.


kimkimkimo

tam gün uyku saatine denk gelmiyor ve iki saat değil birliktelikleri 09.30-13.30 yarım gün program saatleri, kahvaltı, branç dersler, öğle yemeği yarım günün de dahil olduğu program, bizimkiler arkalarından uykuya geçiyor. bende temmuz-ağustos ara verip. eylül'de yeni okula başlatmayı düşünüyorum. zaten tatile gideceğiz. kızım tam konuşamıyor ama, kızdı mı bağırdı mı gibi sorular sorduğumda hııı diye yanıt veriyor. bu biz de evet demek. mesela yapmak istemediği bir şeyi söylemiş oluyorlar, bununla ilgili sana bağırdı mı diye soruyorum ertesi gün hııı diyor. doğru mu bilmiyorum ama, 21 aylık iken yalan söyleyemez herhalde :S


kimkimkimo

çok özür dilerim pazar kahvaltısını düşünürken branş yerine brunch'a benzeyen branç yazmışım, melez bir kelime türetmişim ne idüğü belirsiz :)))Cevaplamak için Üye ol