Organik Tavuk Eti bulabilirmiyim?

berol soruyor: 10

Merhabalar,
Istanbul'da organik tavuk eti bulabilirmiyim? Buyuk marketlerde varmidir? Satilan paket tavuk etlerine hayvanlarin beslenme ve yetistirilme sekillerine iliskin edindigim bilgilerden dolayi ogluma yedirmek icin pek guvenemiyorum. Bu konu goruslerinizi ya da marka onerilerinizi paylasabilirseniz sevinirim. 

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


ozguranne

Migros ve Tansaş'larda organik tavuk oluyor ama denk gelmek gerekiyor.


berol

Cok tesekkurler,Migros ve Tansaslarin buyuk magzalarina bakarak olacagim. Kurtulus tarafinda kurulan organik pazarda varmidir acaba?
Aslinda koyden getirtmek benimde aklima gelmedi degil ama sonucta et ve kargo ulasincaya kadar bozulabilir diye dusunuyorum.


EBRUUSTUNER

Biz makro markette bulduk. Görünüşü de rengi de farklıydı. Fiyatına da bütün tavuk için 30 tl verdik. Ama ya bizim damak tadımız işlenmiş tavuklara alışkındı,ya da bize öyle denk geldi.
Hiç tadını alamadık. Saman gibi tadı vardı. Lezzet alamadık


ozguranne

Kayınpeder köy tavuğu alıyor Antalya'da. İlk yediğimde bana çok tuhaf gelmişti. Rengi ve tadı çok farklıydı bildiğimiz tavuktan. Organik tavuk biraz onu andırıyor. Geç pişiyor, sanki yağlı kısımları daha değişik. Fırında yaptım ben çok beğenerek yedik. Ama haklısın, diğer tavuğun iki, üç katı fiyatı. Kızıma hiç normal tavuk vermek istemiyorum, o nedenle organik bulunca alıp parçalıyorum, birazini pişiriyor, kalanı buzluğa atıyorum. 


okanumut

Büyüüük Migros'ta 46tl.. birkaç saat önce bir arkadaşım söyledi..aynı firma bir de Feriköy pazarında satıyormuş..ozguranne

Ben kilosu 15 TL civarında almıştım. Sanal marketten bakabilirsiniz... 


okanumut

Kazıkçı Migros:))

Benim arkadaşım tüm tavuk almış belki ondandır diyeceğim ama 3kg olması lazım o zaman tavuğun.. öylesi de pek organik olamaz:))


AslihanA

Merhaba,

"Ada Organik" diye bir firma var, biz Kartal'daki organik pazarda tanıştık  onlarla.
Tavuk, kırmızı et ve süt ürünleri satıyorlar. Feriköy ve Kartal organik pazarları dışında Moda'da da satış yaptıkları bir dükkanları var. Biz buradan almayı tercih ediyoruz, lezzetli buluyoruz ürünlerini. Ancak fiyatlar yüksek tabii, sanki 1,5 kiloluk bir tavuğa 30 TL civarı veriyoruz diye hatırlıyorum. Yanlız pazardan alınacaksa erken gitmek gerekiyor, öğlen civarı tükeniyor çünkü et ürünleri.GulcanDeniz

32 aylık oğlumu değişik nedenlerden ötürü (taşınma, doktorun tayini vs) 4 farklı doktora götürdüm bugüne dek.
Hepsi de çocuklara tavuk eti yerine kırmızı et ve balık yedirmek gerektiğini söyledi.
Gerekçeleri de tavuk etinde demir oranının neredeyse sıfır olmasıydı.
Yani organik tavuk bulamayınca çok da üzülmemek gerek  belki de...


berol

Bilgi için teşekkürler gkaplan, bunu ilk kez duyuyorum. o halde beslenmesinde kırmızı et ve balık ağırlıklı tavuk etinide arada sırada vermekte fayda var demekki.Cevaplamak için Üye ol