bebeğim bensiz hareket etmiyor

emine_omer soruyor: 2

bebeğim 6 aylıkken halının üstünde ordan oraya fır fır dönüyordu baktım oturmaya niyeti yok 1 aylık talimden (resmen çocuğu zorla oturtuodum) sonra 7.ayın sonunda ömercik gayet güzel oturmaya başladı. Fakat şimdi de yerde asla hareket etmiyor düşüp devrildiğinde falan basıyo yaygarayı gel beni kaldır diye.. ne emeklemeye çalışıyor ne de yerden kalkmaya ama benim elimi tutunca tek hamleyle ayağa kalkıyor yürümek istiyor pıtır pıtır yürüyoruz bu kadar bana bağımlı olması kötü değil mi ve yerden kendi kendine doğrulmayı nasıl öğretebilirim?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


dennis

merhaba; bence bir şey öğretmeye çalışmayın. o hazır olduğunda yapması gerekeni kendiliğinden yapacaktır. zamanından önce oturmaya zorladığınız için oturmayı kendisi öğrenemediğinden kalkmayı da kendisi öğrenemiyor. İnsan düşmeden kalkmayı öğrenebilir mi? Ama kendisi öğrenemiyor diye siz öğretmeye kalkmayın sakın; dediğim gibi zamanı gelmemiş henüz, kasları ve beyni buna hazır değil demek ki şu anda; zamanı geldiğinde hepsini kendi başına yapacaktır. Neyi ne zamana kadar siz zorla öğretebilirsiniz ki? şimdi düştüğünde kalkamadığı için ağlıyorsa tabi ki destek olup kaldırın ama yine de her şeyi siz yapmayın, bırakın biraz da o gayret etsin, kasları böyle böyle güçlenecek.
Sağlıklı günler dileğiyle...


CiciAnne

Hala nasıl öğretebilirim diye sorduğunuza göre pek de şikayetçi değilsiniz durumdan :)) Siz öğretirseniz bir sonraki adımı da sizin öğretmenizi bekleyecek :)) Bir bırakın da kendisi öğrensin, keşfetsin... Devrildiğinde görmezden gelin (canı yanmadıysa tabii :)))Cevaplamak için Üye ol