Oyun Grubu Kindyroo

hulyacinar soruyor: 10

Kızlar Çınar 18 aylık oldu ve oyun grubu arayışına girdik.Kindyroo diye bir yere gittik.Kendilerini belli bir kalıba koymadıkları için oyun grubu vs diyemiyorum.Bugün deneme dersine gittik.çınar komutlara pek uymadı ve bunun 1 ay süreceğini söylediler.Haftada 1 gün 1 saat gidiliyor ve 1 aylık ücreti nakitte 250tl.ben kararsız kaldım.daha önce gidip memnun olan yada olmayan annelerin yorumlarını bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


CokBilmis

Giden herkes çok memnun kalıyor.

Ben de KinderyRoo GymBoree gibi çeşitli oyun guruplarının deneme derslerine gittim.

Ama ücretleri bana çok fazla geldiği için devam etmedim.

Ha, belki o ücretleri verecek maddi gücüm var. Ama bana, çocuklarımıza karşı olan duygularımızı sömürüyorlarmış, o paranın karşılığı olacak bir iş yapmıyorlarmış gibi geldi.

1 sene kadar o gruplardan birine devam eden yaşıtı var kızımın. Kaba kas gelişimi kızımdan daha ilerideydi. Kızım onun gerisinden gitti hep. Ama 2 yaş civarında eşitlendiler. Demek ki haklıymışım, dedim kendi kendime :)

Ama tekrarlamadan duramıyorum: Gidenlerin hepsi de çok memnun kalıyorlar.


gokalpileseyrialem

sadece haftada 1 gün için biraz pahalı gibi geldi bana ama tabi bu benim şartlarımla değerlendirmem :) Bizde Gökalp için bu hafta oyun grubu için oryantasyona başladık Düşler şatosunda. Haftada 2 gün 2 saat gidecek hemde öğleden sonra 3-5 arasında :) bunu mutlulukla söylüyorum çünkü öğleden sonra oyun grubu bulmak çok zor. Kolaylıklar diliyorum..


nihal58

Bizde Kindyroo'ya yarın deneme dersine gideceğiz , Nurturiadan 4 arkadaş birlikte götüreceğiz çocukları. Beni telefonda arayan bayana ücretin çok yüksek olduğunu söyledim bu fiyata ben getirmem dedim ama bayan çok ısrar etti lütfen gelin görün bizim farkımızı sonra karar verin filan dedi bakalım bizde yarın 12de gidip göreceğiz farklarını, sonrasında fikirlerimi yazarım.


revve

Geçen kış 1 dönem(3 ay) kindyroo'ya gittik kesinlikle çok memmun kaldım..Egzersiz ve müzikle uygulanan motor gelişim programı...Şöyle söyleyim kızım 20 aylıktan beri sağı,solu biliyor renkleri biliyor bunları ben öğretmedim. onlarda bak bu sağ,sol bak bu şu renk diye asla öğretmediler..Programlarının işleyişinde çocuklar bir noktadan sonra kendi kendilerine öğreniyorlar...Birde en büyük farkı park, bahçe gibi ortamlarda görüyorum kendinden büyük çocukların yapamadıklarını kızım tek başına yapıyor (denge,tırmanma vb) Bunlar çokmu önemli? bence değil çocuk zaten renkleri sağı solu eninde sonunda öğrenicek benimde böyle bir kaygım yoktu ama kızımı bir oyun grubuna götüreceğime buna götürmeyi tercih ettim çünkü kızımda çok zevk alarak gidiyordu..Mesela bu sene kindyroo yerine oyun grubuna götürmeyi düşünüyorum..
Olumsuz bir yönünü görmedim ücreti dışında:))


silky

nihal deneme dersinden sonra tecrubelerinizi yazarsanız cok iyi olur...silky

nihal deneme dersinden sonra tecrubelerinizi yazarsanız cok iyi olur...


hulyacinar

kızlar yorumlar için teşekkürler,

orada  konuştuğum anneler çok memnun olduklarını söylediler.ama sonuçta bi yerde bütçe meselesi.1 yıldır gelen de var bebekliğinden itibaren gelen de.
sadece 1 saat oyun için yani bu ücret verilir mi?çünkü çınar erken doğmasına rağmen yaptıklarıyla ayına göre çok ileride olduğunu söylediler.bizim sadece komut almayla ilgili sıkıntımız var.biraz başına buyruk söylediklerimi yaptıramıyorum.ve haftada 1 gün eğitiminde açıkçası pek faydalı olacağını sanmıyorum.çünkü şu anda 1 aylık gönderebilecek bütçeye sahibim.kindyroo daki bayan ilk 1 ay alışma süreci bu aydan birşey beklemeyin dedi.bu da demek oluyor ki 1 ay hiçbir işe yaramıyor.
sürekli devam eden çocuklar robot gibi her söyleneni yapıyordu ama benim oğlum hiç yerinde durmadığı için peşinde koşmaktan helak oldum..çocuğun peşinde öyle koşturmuyorlar.çocuğu sen takip ediyorsun.çocuğu serbest bırakın rahat olsun diyorlar ama birde diğer çocuklar rahat verse.ben öyle pinpirikli bir anne olmadım hiçbir zaman.ama çocuklardan bazıları oğluma sürekli vurdu ve hatta birtanesi nerdeyse parmağını gözüne sokuyordu.bunlar başka yerde de olabilecek şeyler tabi karşılaştığım tek olumsuzluk.
aslına bakarsanız gönlüm göndermekten yana ama ücreti çok yüksek buluyorum.haydi anneler birlik olup indirim vs.talebinde bulunalım.geçen sene bir kampanya sitesinde 250 tl lik 1 aylık dersi 99 tl ye veriyorlardı demek ki istenince o rakamlara çekilebiliyor.keşke daha makul rakamlar isteseler de bütün çocuklar yararlanabilse..


gokalpileseyrialem

çok ilginç hülya! gidilen yer ve uygulama teknikleri için bilgim olmadığından şaşkınlığımı mazur görün.Ama oyun grubunda mantık çocuk bir taraftan deşarj olurken anne de azda olsa dinlensin değil midir? Anneli oyun grupları var tabi ama adı üstünde anneli çocuğuna dikkat kesilmek zorunda kalmıyorsun çünkü her çocuğun annesi başında.Ama bu ne böyle başka çocuk benimkine zarar verecek diye yine orada da dikkar kesilmek zorunda kalmak.Yok hiç bana göre değil. Açıkcası ben hem o eğlensin mutlu olsun hem ben biraz nefes alıyım istiyorum.O açıdan kafam rahat olmalı herşeyden evvel güvende olduğunu bilmeliyim.O nedenle kreş tarzı br oyun grubunu tercih ettim.Hem sınıftaki çocuk sayısı belli hem 3 öğretmen var gözetmen olarak.nihal58

Oğlum sabah uyandığında çok ateşi vardı dün gecede devamlı öksürdü o yüzden biz bugün gidemedik oyun grubuna ama siteden 3 arkadaş gittiler onlar daha sonra resimlerle tecrübelerini yazacaklar.


hulyacinar

Dilek sana kesinlikle katılıyorum.bir ara o kadar stres oldum ki çıkıp eve geri dönmek geldi içimden.başka bir çocuk vardı o da yeni başlamış.sürekli oyun dışındaydı ve bizimkinin dikkatini dağıttı.bir ara çınar koşa koşa dış kapıya kadar gitti..halimi sen düşün..yazdığın kreşi not ettim.
Nihal geçmiş olsun,bu arada benim birkaç gündür takip edip harıl harıl eski bölümlerini okuduğum blog sana aitmiş.bayıldım süper birşey yapıyorsun.Cevaplamak için Üye ol