Oyun Grubu Kindyroo

hulyacinar soruyor: 10

Kızlar Çınar 18 aylık oldu ve oyun grubu arayışına girdik.Kindyroo diye bir yere gittik.Kendilerini belli bir kalıba koymadıkları için oyun grubu vs diyemiyorum.Bugün deneme dersine gittik.çınar komutlara pek uymadı ve bunun 1 ay süreceğini söylediler.Haftada 1 gün 1 saat gidiliyor ve 1 aylık ücreti nakitte 250tl.ben kararsız kaldım.daha önce gidip memnun olan yada olmayan annelerin yorumlarını bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


Meltemalemdag

Merhaba Sevgili Anneler,

Paylaşımlarınızı okudum.  

En değerli varlıklarımızın eğitimi ile ilgili alacağınız kararlarda elimden geldiğince size destek olmak isterim.

Paylaşımlarınızda özellikle vurgu yaptığınız konularla ilgili kendi bilgim ve tecrübelerim doğrultusunda sizlere detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

KindyROO’ya göre çocukların en iyi ilk öğretmenleri ebeveynleridir. Bu nedenle KindyROO’da tüm aktiviteler ebeveynler eşliğinde yapılıyor.

 KindyROO sisteminde, seanslar esnasında çocukların takibi bilhassa ebeveynlere bırakılır.

  Çünkü özellikle 36 aydan küçük çocuklarımız, henüz ebeveyni dışında bir eğitmenin yönlendirmesine yanıt verecek kadar nörolojik olgunluğa sahip değildir. Onlar en çok ebeveynlerinin teşvik ve cesaretlendirmelerine ihtiyaç duyarlar. KindyROO programının başarısı bu ve bunun gibi pek çok bilimsel bilginin ışığında oluşturulmasında yatmaktadır.

Yani hiçbir şey tesadüfi değildir.

 Örneğin, 1 aylık kayıt yerine 3 aylık kaydın önerilmesini göstrebiliriz. KindyROO çocuklarımızın sadece kaba motor gelişimini destekleyen bir program değildir. Çocuk gelişimini topyekün ele alır. Bunun en önemli bacaklarından biri nörolojik gelişimdir. Beyin gelişimi ya da beynin olgunlaşması,  sıralaması ve içeriği özel masaj ve egzersizlerle desteklenir. 

Doğru doz, sıralama, süre ve yaşa göre verilen uyaranlar beynin sağlıklı bağlar yaparak olgunlaşmasını sağlar.  Bu kadar kapsamlı bir gelişimin 1 ayda sonuç vermesi beklenemez.  Ancak 3 ay eğitimi düzenli alan çocuklarımızda gözle görülür değişimler farkedilmeye başlanır.

 Eğitim haftada 1 gündür.

Çünkü aslında bu bir ebeveyn eğitimidir. Her hafta seanslarda öğrenilen aktivitelerin evde oyun saatlerinde tekrarlanması  gelişimi müthiş hızlandırır. Çocukların gün içinde en aktif, neşeli ve öğrenmeye açık oldukları zaman dilimi değişiklik gösterebilir. Bu nedenle bu özel aktivitelerin  ev ortamında, çocuğun oyuna en açık zamanlarında oynanması en verimli yoldur. Bu aynı zamanda aileye bir arada eğlenceli ve kaliteli zaman geçirme fırsatı yaratır. Anne ve baba çocuklarının gelişimi hakkında sürekli güncellenen bir farkındalık geliştirirler.

Bu şekilde evde yapılan çalışmalarla başta nörolojik gelişimi olmak üzere tüm gelişim alanlarında doğru uyaranlarla desteklenen çocukların,  programın altıncı-yedinci haftalarından itibaren bu gelişimlerini seanslara da yansıtmaya başladıkları gözlemlenir. Aslında robot gibi bir uyum değil, nörolojik gelişimi, potansiyellerini ortaya çıkaracak şekilde uyarılan çocukların potansiyellerini sergilemeye başlamasıdır.

Yani deneme dersinde oradan oraya koşan, karşılaştığı bu yeni ortamı siz desteklerseniz keşfetmeye çalışan çocuğunuz 6-7 hafta sonra çok daha farklı seviyede bir katılımla sizi bile şaşırtır.

Aslında seanslarda ebeveyn olarak sizin katılımınız, neşeniz kilittir. Çünkü çocuklarınız yeni ortamların güvenli, eğlenceli yerler olup olmadığına sizin yüzünüzü, sizin davranışlarınızı referans alarak karar verirler.

Çocuklar dış dünyayı annelerinin yüzüne bakarak okurlar ve anneleri gibi davranırlar. Önemli olan ve işe yarayan sözlerle cesaretlendirmekten çok birebir katılımınızla onları teşvik etmenizdir.Siz neşe ile aktiviteleri yaparsanız, çocuklarınız katılımcı olacaktır.

Bizler aşağı yukarı belli sayıda beyin hücresi ile doğarız. Bireyler arasındaki asıl farkı bu beyin hücreleri arasındaki bağların sayısı ve kalitesi ve doğru zamanda doğru şekilde yapılmış olması belirler. KindyROO programının çocuklarınıza kazandırdıklarının başında bu gelir. 

Bu çok ciddi know-how gerektiren 30 yıllık bilgi birikimi ve saha uygulamasının sonucu oluşturulmuş programı içerik ve kazanım olarak etkinliğini kıyaslayabileceğiniz başka bir sistem bulunmamaktadır.  Etkinliği ve çocuğa kazanımları yıllardır tekrar tekrar kendini kanıtlamış olan bu programı başka bir etkinlik ile sadece bir noktada kıyaslamak sizleri yanıltabilir.

KindyROO programına 1 ila 3 yıl arası devam eden aileler, çocukları için iyi bir şey yaptıklarını bildiklerini ama aslında ne kadar doğru bir karar aldıklarını çocukları ilkokula başladığında tam olarak anladıklarını ifade etmişlerdir. KindyROO sadece kaba motor gelişimini desteklemekle kalmaz. Kendi potansiyeli doğrultusunda bilişsel öğrenmeye hazır oluşları %100 olan, öğremenin keyfini tatmış, kendisi olduğu için mutlu çocuklar yetiştirmenize yardımcı olur.

Facebook’ta KindyROO Bahçeşehir’i aratabilir, bizi listenize ekleyerek takip edebilirsiniz. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.


Meltemalemdag

Tekrar Merhaba,

 

KindyROO'nun çocuğunuza kazandırdıklarını minicik özetleyerek aslında çocuğunuza nasıl bir katkıda bulunmaya karar verdiğiniz konusunda sizlere destek olmak isterim.

 

1. Kaba Motor (Evet, 5 yaşına kadar her sağlıklı çocuk aşağı yukarı aynı seviyeye gelir.)

 

2. Denge, Koordinasyon (5 yaşına kadar doğru uyaranlarla desteklenmiş çocukların potansiyellerini ortaya koyabilme derecesi her zaman daha yukarıdadır, odaklanma ve dikkatleri akranlarına göre daha ileridedir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

3.Kas Tonu (Sadece doğru uyaranlarla desteklenmiş çocuklar tüm potansiyellerini ortaya çıkarabilir. İyi kas tonu, iyi kan dolaşımı, iyi kan dolaşımı beynin daha iyi oksijen alması demektir. Kas tonu kalitesi yüksek olan çocuklarda beyne mesajların iletilme hızı çok daha yüksektir. Tüm bunlar çocuğun dikkat ve odaklanma sürelerini önemli ölçüde etkiler. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

4. Vestibüler sistem (Diğer pek çok önemli işlevinin yanısıra duyu entegrasyonunda önemli görev üstlenir. Vestibüler sistemi doğru uyarılarak daha etkin hale gelmiş çocukların 5 duyu ile edindikleri verileri anlamlı bilgilere dönüştürme kapasitesi çok yüksektir. Evet diğer bir deyişle kendi potansiyelleri doğrultusunda öğrenme hızlarını en yukarıya çekerler. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

(Devamı diğer iletide)


Meltemalemdag

5. Görselleştirme egzersizleri (Sadece göz kaslarının kuvvetlendirilmesi ve görsel odaklanma alanlarında yeterince ve zamanında uyaran alarak geliştirilmiş çocuklar için okuma aktivitesi ve sınıf içi etkinlikler zevkle katılınan eğlenceli aktivitelerdir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

6. Güç Egzersizleri ( Yazı yazmak, sırada uzun saatler oturmak için gerekli tüm kas sistemleri itina ile çalıştırılarak güçlendirilmiş çocukların, fiziksel kas yorgunluğunun baskısı altında dikkatleri dağılmaz ve kendilerini uğraşılarına tam olarak verebilirler. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

7. Alan bilinci, zaman bilinci, vücut bilinci, yön bilinci, taraflılık bilinci, dil gelişimi yerinde ve zamanında, doğru sıralama ile desteklenmiş çocuklar kendi potansiyelleri doğrultusunda matematikte her zaman daha başarılı olmuşlardır. (KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

8. Beyin bağları=Zeka  (KindyROO sistemi çocuğunuzun potansiyel zekasını aktive etmeniz için başka hiçbir sistemin sunmadığı programı verir. Böylece çocuğunuz siz ebeveynlerinden aldığı zeka puanı aralığının en tepe noktasına ulaşabilir. Elbetteki hiç uyaran olmayan bir çevrede yaşamıyoruz ve elbetteki çocuklarımız potansiyellerinin bir kısmını açığa çıkarabiliyor. Örneğin, benim 100 birimlik bir zeka potansiyelim var ve eğitim, oyun grubu ve çevresel uyaranlar ile ben bunun 80 birimini aktive edebiliyorum. Geri kalan 20 birimlik potansiyelim açığa çıkamadan bir yaşam sürdürebiliyorum. KindyROO'nun sorduğu soru şudur: Neden o 20 birimlik hazinemi aktive edebilecekken bu hazineden mahrum bir yaşam sürelim. Yaşam kalitemizdeki asıl farkı yaratacak olan bu hazineyi açığa çıkarabilecek bir sistem varken niçin kullanmayalım? Bu potansiyeli aktive etmek için yaşamın ilk 5 yılı altın değerindedir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

(Devamı diğer iletide)


Meltemalemdag

9. Refleks Kontrolü (Bebekler 1 yaşına kadar doğru şekilde uyarılırlarsa reflekslerini tam olarak kontrol altına alabilirler. Bu olmazsa bazı refleksler %100 inhibite olmadığı için çocuk ileriki yaşlarında kendinden beklenen olgun  davranışları göstermekte zorlanır. Bunun sebeplerinden biri alttan gelen istemsiz hareketlerin (reflekslerin) baskısı altında olmalarıdır. KindyROO eğitimi çocuklarınızın refleks kontrolünü ele almalarına destek olan bir programdır. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

10. Özgüven gelişimi (Tüm bu gelişim alanlarında kendindeki değişimleri fark etmeye başlayan çocuğunuz her hafta farklı şekilde kurulan büyük ekipman aktivitelerindeki minik parkurları tamamladıkça başarma, yapabilme duygularını pekiştirir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.) 

 

(Devamı diğer iletide)


Meltemalemdag

11. Üst Vücut Egzersizleri ( Akciğer kapasitesini artırmaya, boynu kuvvetlendirmeye yönelik özel egzersizlerdir. Kapasitesi yüksek akciğer, daha çok oksijen demektir. Kuvvetli boyun oksijeni beyne taşıyan damarların sıkışmaması ve beynin rahat ve bol oksijene sahip olması demektir. Bu sınıf ortamında çocuğunuzun öğrenme için gerekli olan oksijeni daha fazla alabilmesini sağlar. Yeterli oksijeni alamayan çocukların derslerde yarı uyuklar duruma çabuk geçtiği ve dikkatlerini toplayamadıkları gözlenir. KindyROO fark yaratmanızı sağlar.)

 

Elbette güvenebileceğiniz ablalar çocuğunuzla ilgilenirken rahat bir nefes almak için oyun grupları önemlidir ama çocuğunuzu yaşama tüm potansiyelini açığa çıkararak hazırlamak istiyorsak KindyROO bunu size sunan tek sistemdir.

Bir de son olarak eğer tercihiniz oyun grubu yönünde olacak ise mutlaka çocuğunuza yaşına uygun, doğru sürede, doğru sırada uyaranlar verilip verilmediğini takip edin. Zamanından once verilen yanlış uyaranlar çocukların beyinlerinde yanlış bağlar yapmasına sebep olabilmektedir. Bu da ilkokul çağında hatta daha önceki dönemlerde dikkat dağınıklığı veya odaklanma sorunları olarak çocuğumuzun hayatında ortaya çıkabilir.

Sevgilerimizle,

KindyROO Bahçeşehir.zynp_zynp

Merhabalar,

2,5 yaşında  oğlum var, 1,5 aylıkkenden itibaren Kindyroo'ya götürüyorum. Yaşıtlarına göre çok ciddi farklar var, hem fiziksel gelişim anlamında çok çok ileri düzeyde hem de söz dinlemesi çevre ile uyumu, sosyalleşmesi yaşıtlarına göre çok farklı... Kısacası biz Kindyroo'nun inanılmaz faydasını gördük. 

Evet, sonuçta tüm çocuklar belli bir yaşta eşitlenecek, hepsi emekleyecek, konuşacak, tırmanacak vs. Ama Kindyroo'nun katkısı, tüm bunları erkenden tetikleyerek gelişimini maksimize etmek. Örneğin benim oğlum 5 aylıkken emeklemeye başladı. 11 aylık olup hala emeklemeyen çocuk gördüm. Ona göre gelişimi, çevreden topladığı veriler 6 ay daha erkenden tetiklenmiş oldu ki zihinsel gelişimine de büyük katkısı olduğunu düşünüyorum.

Fiyata gelince de, orada aldığınız hizmet haftada 1 saatlik bir eğlenceden çok daha öte. Ciddi bir bilgi birikimi alıyor, çocuğun geleceğine yatırım yapıyorsunuz. Oradan öğrendiklerinizle çocugunuzu nasıl en iyi şekilde geliştireceğinizi öğreniyorsunuz. Ücret anlamında haftasonu sinema+yemek yeseniz o kadar para harcayacaksınız, verilemeyecek bir para değil bence o yüzden. Tabii ki fiyat daha düşük olsa ben de çok sevinirim ama muadil işler yaptığını iddia eden farklı merkezleri de çok araştırdım zamanında. Onların istediği milyarlara bakılınca Kindyroo'nun ücretleri de gözüme olduça makul görünüyor. 

Tek sorunum merkezin yeri ile ilgili, Üstbostancı bize göre biraz ters bir yerde, evime daha yakın, örneğin Bağdat Cad. gibi merkezi bir yerde olmasını tercih ederdim. 

Kısacası, toplamda değerlendirdiğimde ben çok memnunum ve şiddetle tavsiye ederim :)


Meltemalemdag

Merhaba Sevgili anneler,


Sizin de çok güzel ifade ettiğiniz gibi çocuğun genetik potansiyeli önemlidir. Ancak bu genetik potansiyel onu doğru şekilde ortaya çıkartabileceğiniz çevresel uyaranlar ile TAM olarak açığa çıkar. 

Yani elbette uyaransız bir çevrede yaşamıyoruz. Elbette kitaplardan edindiğiniz bilgiler, park aktiviteleri çocuklarımızı geliştiriyor. KindyROO'nun farkı ise her çocuğun kendi potansiyelini TAM olarak aktive edebilmesini sağlamak. 

Yani Einstein yetiştirmek gibi bir hedef yok ortada. Ama sizin çocuğunuz genetik potansiyel olarak 7 kuşak geriden bir deha geni taşıyorsa, KindyROO programı 7 kuşaktır aktive olmadan bir sonraki kuşağa aktarılan bu geni aktive edecek uyaran programı veriyor size. Boylece sizin çocuğunuz deha genini sadece taşıyan olmaktan çıkıp hayatına aktararak yaşamına bambaşka düzeyde devam etme şansına sahip oluyor. 

Programın sürekli bir program olması yani 1 ay alınıp devam edilmemesi noktası da aslında şu nedenle olamıyor. Çocuklarınız sürekli büyüme ve gelişme aşamasındalarç Bu gelişen minik bedenlerin sürekli olarak gelişim seviye ve yaşına uygun uyarana ihtiyaçları var. 
Bu sebeple KindyROO ince ince işlenmiş oya titizliği ile uyaranları size öğretiyor.

Yani sizlerden uzun süre para alabilmek için böyle yapıldığını düşünmek pek doğru değil. 
Zaten genelde programı deneyimlememiş ebeveynlerimizin yorumları para tuzağı olabileceği yönünde oluyor. Programa devam eden ebeveynlerimiz faydasını birebir hissettiği, gördüğü, bildiği için bu konuda huzurlular. 

Sizler de en az 3 ay deneyin (nörolojik gelişim sihirli değnekle olmadığı için yavrularımıza en az 3 ay süre tanımak aslında bizim onlara karşı bir sorumluluğumuz diyebiliriz.) hem kendinize, hem evladınıza hem de ailenize olan gözle görülür faydasını duyup, hissedecekiniz.

Sevgilerimle
KindyROO BahçeşehirMeltemalemdag

Ve evet bir ebeveynimizin muhteşem bir şekilde belirttiği gibi anne sevgisi, sabrı bebeğin gelişiminde olmazsa olmazdır. Bu yüzden KindyROO bir çocuğun 0-5 yaş arası en iyi ilk öğretmeni annesidir der. Bu nedenle KindyROO aslında bir ebeveyn eğitimidir. 


Bir ennemizden bir alıntı yapmak istiyorum:

kızım doğduğu günden beri içimde hep 'bugün kızımın gelişimi için neler yaptım? yeterli miydim? doğru mu yapıyorum' gibi bir huzursuzluk olurdu..takiii KindyROO ile tanışana kadar.. artık içim çok rahat kızım için en iyi başlangıcı ona sağladığımı biliyorum...her gün haftalık temaları keyifle yapıyoruz ve yaşına uygun doğru uyaranlarla verimli vakit geçirmenin huzuru var bende.. Kafamdaki acabaları yok ettiğiniz için teşekkürler KindyROO:))) 

Yani aslında KindyROO tamamen annelerimizin işini kolaylaştırmak, içlerini rahatlatmak için tam aradıkları desteği veriyor.

Sevgiler
KindyROO BahçeşehirMeltemalemdag

Elbette her çocuk doğacak büyüyecek. Elbette her sağlıklı çocuk yürüyüp konuşacak. Hepsi ergenliğe ulaşacak ve genç bir kız genç bir erkek olacaklar. Bütün bunlar büyümenin doğal süreçleri. 


Madem hepsi nasıl olsa ergen olacaklar, yetişkin birer insan olacaklar o zaman aslında okullara da gerek yok diyebilir miyiz? 

Çünkü nasıl olsa 18-20 yaşında hepsi eşitleniyor ve yetişkin insan oluyor, değil mi?

Elbette diyemeyiz :)))) 0-5 yaş gelişimi için de aynı şey geçerli annelerimiz. Sağlıklı çocuklarımızın hepsi BÜYÜME noktasında aşağı yukarı eşitleniyor ANCAK, GELİŞME noktasında boyle bir doğal eşitlenme yok. Gelişim ne kadar DOĞRU şekilde BİLİMSEL şekilde desteklenirse o kadar çok yeşeren bir bahçedir. 

Sizler çocuklarınız ilkokula başladığında GELİŞME noktasında tam olarak nerede olduğunuzla ilgili bir fikir sahibi oluyorsunuz. Çünkü artık bir sınıf dolusu akranla bilişsel eğitim başlıyor. 

İşte KindyROO sisteminin ailelere 0-5 yaş döneminde verdiği destek  en çok ilokula gelindiğinde hissediliyor ve farkediliyor. 

Çocuklarımız için aynı iyi şeyleri istiyoruz, biz ek olarak  KindyROO'da bu iyi şeyleri hayata da geçiriyoruz.

Sevgilerimizle
KindyROO Bahçeşehir


hulyacinar

Meltem hanım buram buram reklam kokan mesajlarınıza açıkçası anlam veremiyorum.Kindyroo ile ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen Google'da aratır sitenize girer ve gerekli bilgileri alır.Bir kere yazdınız ve anlayan anlamıştır diye düşünüyorum.Her gün her gün yazıp durumu abartmaya bence gerek yok.Reklam yapmak yerine ücretlerinizi biraz düşürseniz birçok anne kurumunuza daha sıcak bakacak ve bu tip reklamlara gerek bile duymayacaksınız.
Cevaplamak için Üye ol