Oyun Grubu Kindyroo

hulyacinar soruyor: 10

Kızlar Çınar 18 aylık oldu ve oyun grubu arayışına girdik.Kindyroo diye bir yere gittik.Kendilerini belli bir kalıba koymadıkları için oyun grubu vs diyemiyorum.Bugün deneme dersine gittik.çınar komutlara pek uymadı ve bunun 1 ay süreceğini söylediler.Haftada 1 gün 1 saat gidiliyor ve 1 aylık ücreti nakitte 250tl.ben kararsız kaldım.daha önce gidip memnun olan yada olmayan annelerin yorumlarını bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


Meltemalemdag

Sevgili annelerimiz,


KindyROO olarak aslında bu yazıları reklam amaçlı yazmadık. Sizin de dediğiniz gibi internette aratınca zaten pek çok bilgiye ulaşabiliyoruz. 

Amacımız sadece kendimizi doğru anlatmak, sizler karar verirken doğru bilgilerle seçim yapabilmenize yardımcı olmak. 

Zaten yazılarımdan birinde KindyROO yerine oyun grubu tercih ederseniz orada da mutlaka çocuğunuzun en azından yaşına uygun uyaranlar alması konusunda takipçi olabilirsiniz demiştim. Bu paylaşımımdan bile reklam odaklı değil çocuklarımızın faydasını gözeten bir çizgide sizlerle paylaşımda bulunduğumu anlayabilirsiniz.

Yazılarımda daha çok çocuklarımız gelişir ve büyürken bizleri neler bekliyor, nelere dikkat etmeliyiz ekseninde paylaşımlarda bulundum. KindyROO'nun bu noktalarda sunduğu eğitimi ve desteği paylaşmak istedim, hepsi bu :)))


oibrisim

Değerli anneler,

Kindyroo hakkında yazdıklarınızı okudum, öncelikle fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederim, Bu yorumlarınız sayesinde bizler kendimizi geliştireceğiz ve sizlerin bir parçası olmaya devam edeceğiz.

Yazıları okurken birkaç nokta dikkatimi çekti. Ben de izin verirseniz yanlış anlamalar olmasın diye açıklama yapmak istiyorum.

Merkezilerin açılıp kapandığı hakkında bir yazı vardı, Biz 2009 yılında Mohini çocuk ve eğlence merkezinde diğer kurumlarla birlikte bir yer açtık, ancak Mohini AVM’nin belediye ile yaşadığı sorunlar ve ruhsat problemleri yüzünden diğer yaklaşık 40 marka ile birlikte oradan çıkmak zorunda kaldık ( mothercare, adidas, cinebonus, carefour, artolye , smart kids, bu markalardan bazıları). Aynı şekilde Ataşehir’deki merkezimizi daha büyük bir alana sahip olan Üstbostancı’ya taşıdık ( 150 m2 den 320 m2 ye çıktık). Ankara’da Kindyroo programının kullanımı için 1 yıllık lisans verdik. Anlatmak istediğim 2005 yılından bu yana sadece 1 merkezimizi kapatmak zorunda kaldık bu da bizden kaynaklanan bir nedenden değil, AVM’nin ruhsatsız iş yapmasından dolayı oldu.. Şu anda Antalya’da ve Bahçeşehir'de tam donanımlı merkezlerimiz var. Umarım bu bilgiler bizim nasıl başladığımızın ve nereye doğru gittiğimizin göstergesidir.

İnternette dolaşan 99 TL’lik bir fiyattan söz edilmiş. Sadece bir kereye mahsus, tanıtım amaçlı yaptığımız, bir çalışma idi. Zaten söz konusu 99 TL KindyROO Eğitim bedeli değil,  ilgili sitenin ücreti idi.


Yine bizlerle daha önce tanışmış, bize devam etmiş, memnunluğunu paylaşan ebeveynler olmuş, bu kişilere de çok teşekkür ediyorum ama burada asıl başarı siz ebeveynlerde. Bizler sadece yolu gösterdik sizler bu bilgileri çocuklarınıza yansıttınız.


Bu arada bizimle hiç tanışmamış olan ve sadece burada okudukları ile sınırlı kalan velilerimizi, kendimizi daha iyi anlatabilmek için size en yakın merkezimize davet ediyorum, lütfen gelin, bizimle tanışın, neler yaptığımızı sizlere gösterelim ve bu şekilde kararınızı verin.

tekrar görüşeriniz için çok teşekkür ediyorum

Ogan ibrisim
Kindyroo Türkiye


pavci

Merhabalar;
Ben oğlum Bora'yı 2 aydır Kindyroo'ya götürüyorum..İlk basladığımız haftalardaki hareketleri ile son derslerdeki hareketleri arasında inanılmaz farklılıklar oldugunu gözlemleyebiliyorum.Dedikleri gibi ilk başlarda komutlara hic uymazken (sadece oradaki komutlar değil evde de hiç bir komuta cevap vermeyen bir çocuktu)4. hafta birden bire herseye uyar oldu.Bu da gelişme gösterdiğini ve uygulamanın işe yaradığını gösteriyor.Orada yapılan her hareketin bir anlamı var ve  eğitimciler bu hareketlerin ne işe yaradığını uygularken bir bir anlatıyorlar.Mesela farkettirmeden masaj yaparken "farkındalık deriden başladığı için" doğru yerlere dokunarak çocuğun vücudunu tanımasına yardımcı oluyorlar.Kindyroo asla çocuklar oynasın bana da nefes alacak vakit kalsın tarzında bir yer değil.Çocuğunuzla kaliteli ve eğitici vakit geçirebileceğiniz ,onun gelişimine katkıda bulunmak isteyenlerin götürmesi gereken ve bence ülkemizde eşi olmayan bir eğitim alanı...Çok daha erken başlatmış olmayı isterdim...Bir diğer noktada çocuklu ortamlarda çocuklarımızın hareketleri..onları her zaman kontrol altında tutabiliyor muyuz ki? Sıradan bir parka götürdüğünüzde bile bir çocuk gelip çocuğunuzu itebiliyor ya da elinden topunu almaya çalışırken birbirlerine zarar verebiliyorlar.Bunlar bir anlık şeyler..Hem eğitimcilerin hem de annelerin olduğu ortamda bile olabiliyorsa bunu normal karşılamalıyız..Tabii ki çocuğumuza dikkat kesileceğiz...Ve son olarak ticaret yapan bir kişi olarak geçen yıl yaptıkları indirimi bir kereliğine reklam amaçlı yaptıklarını tahmin ediyorum..Şu anda fiyatı biraz yüksek olabilir ve herkesin bütçesi farklıdır ancak böyle bir eğitimin 99tl gibi olmasını beklemek emeğe haksızlık olur.Sonuç olarak ben Kindyroo'dan memnun kaldım.Tüm annelere tavsiye ederim.Şunun da unutulmaması gerekir ki bu eğitim sürekliliği olduğu sürece yararı olacak bir eğitim.sevgiler.Pinar.


CokBilmis

Eğitimin 99 lira olmasını beklemek neden haksızlık oluyor?

Kindeyroo sistemini franchise ile mi yapıyorlar bilmiyorum ama nihayetinde know how için belli bir miktar para ödemişlerdir.

Sonra jimanstik yapılan merkez için ödenen para var. Kira veya taşınmazın mülk değeri olabilir.

Sonra alanın içini plastik jimnastik aletleri ile döşüyorlar.

Son olarak da eğitmenleri eğitmek için ve onların maaşları için ödeme yapıyorlar.

Maaşlar haricinde (içinde bulundukları taşınmaz kira değilse) tüm harcamaları sadece 1 kere yapıyorlar.

Bunun karşılığında çocuk başına 200 TL alıyorlar desek, her gruba 10 çocuk gelse 2000 TL ve haftada 3 grup yapsalar 6.000 Tl'den ayda 24.000 TL eder. Toplamda 4 öğretmene 2.000 TLden maaş veriyor olsalar 8.000 TL gider deseniz, 16.000 TL aylık net kar oluyor.

Avusturalya'da değiliz, Türkiye'deki yaşam koşulları belli.

Altı üstü çocuğu emeklemesi ya da denge aletinde yürümesi için teşvik ediyorlar. Anne ve baba işin devamını getirmezse, haftada 1 saat denge aletinde yürüyen çocukların kasları TAM eforla çalışmaz. Yetişkinler için bile kasların az süre ile bile olsa her gün düzenli çalıştırılması tavsiye ediliyor. Haftasonu uzun koşu yapmanın, yani haftada 1 kere spor yapmanın hiçbir faydası olmadığını söylüyorlar. Haftada 1 kere, 1 saat spor yapan çocuğum, 7 yaşına geldiğinde ilkokul sırasında sıkılmadan oturacak öyle mi?  :)

Ayda 16.000 TL'yi siz bana verin, ben her türlü sportif aktiviteyi yaptırırım çocuğuma.


pavci

işte her grupta 10 çocuk falan yok...topu topu 30 cocuk var...bir de bu sekilde hesaplayın bakalım??neyse herkesin kendi tercihi...ben deneyimlediğim bir yer ile ilgili bilgilerimi paylaştım..ama bir yeri kötülemeden önce emeğe biraz saygı göstermekde fayda var..bu kadar kolay harcanmamalı..

herkese iyi seneler.pinarCokBilmis

@ pavcı: Bu soruya yapılan cevapları bir daha gözden geçirdim. Gördüğüm kadarıyla kimse kimsenin emeğine saygısızlık yapmamış.

Hiçkimse KindeyRoo grubu ile ilgili olumsuz bir şey söylememiş. Mesela eğitmenleri kötü, hijyeni iyi değil, çocukları eğittikleri ortam berbat, ne yaptıklarını kesinlikle bilmiyorlar gibi şeyler söylenmemiş.

Bilakis ben de dahil olmak üzere herkes "Her giden memnun kalıyor. Çocuklar eğlenceli bir saat geçiriyor. Çocuğun fiziki gelişimine faydası oluyor." gibi şeyler söylemiş.

Olumsuz olarak yapılan tek eleştiri fiyat üzerine. Haftada 1 saat eğitim, bu fiyatın karşılığı değil denmiş. Ha, belki Avusturya'da bu fiyat makuldür. Ama Türkiye'deki kişi başına düşen gelir belli. Asgari ücret 700 TL iken, bir saatlik cimnatik eğitimine 50 TL vermek ağır geliyor insanlara gördüğünüz gibi.

Fiyatı fahiş bulduğunu söylemenin emeğe saygısızlık olduğunu hiç zannetmiyorum.

Bu fiyatı makul bulmuşsunuz, çocuğunuzu götürüyorsunuz. Ama işte sizin de dediğiniz gibi topu topu 30 anne bu fiyatı ödeyebiliyor demek ki... Bu gerçeği dile getirmeyelim mi yani?

İyi dilekleriniz için de kendi adıma teşekkür ederim, size de iyi seneler dilerim.


akilhocasi

Fikir almak için baktım ama diğer gruplarda olduğu gibi annlerin fikirlerini az gördüm. Biz burada farklı yer yada ürünler hakkında konuşurken bence o kurum veya ürün ile birebir ilişkili kişilerin blog u doldurmasına gerek görmüyorum. Diğer türlü bebeklerimizin kullandıkları ürün yada gruplar için gerçek düşüncelere sahip olamayız. Önemli olan herkesin kendi düşünceleri doğrultusunda fikirleri paylaşması diğer annelerinde kendi önceliklerine göre okumaları. Bazısının memnun olmadığı bir nokta diğer için önemli olmayabilir. Eğer kendi ürünleri ile ilgili olumsuzluklar var ise onlara cevao vermek yerine neyim eksikmiş diye bakıp düzeltebilirler.
Kendimi yazmaktan alamadım.


evhamlianne

Merhabalar herkese, biz de geçen hf. kindyroo'nun deneme dersine katıldık. Bugüne birsürü yere deneme dersine gittim ama içlerinde en çok içime sinen burası oldu. Gerçi kızım kendi başına takıldı, dersle ilgilenmedi:)alışmaları 4 hf.yı buluyormuş. Ancak orda öğretilenleri evde de tekrarlamak gerektiğini söylediler bize. Ne yazık ki Ben de ücreti fazlasıyla yüksek bulanlardanım. Üstelik hf.sa 1 gün 1 saat olduğu düşünülürse çok daha yüksek kalıyor fiyat. Hf. içi de ders materyallerini, oyun odasını kullanabileceğim söylendi. İyi de ben çalışan bir anneyim, anneannesinden de böyle bir şeyi sürekli talep etmek -bir de uzakta oturuyor iken- bence haksızlık olur. Biz tercihimizi joyfull house ana okulundan yana kullandık, programın içeriği de içimize sindi. Bu cumartesi başlayacağız inşallah. Merak edenler için deneyimlerimi seve seve paylaşırım. Herkese sevgiler..sc

ben Bağlarbaşı nda muzipo diye bir yere yolluyorum haftada 3 gün 1 er saat hem bıkmıyor süre kısa olduğu için hem de  bu fiyatların yanında   BEDAVA  nihayetinde asıl amaç yaşıtlarıyla beraber olup paylaşımının artması,eğlenmesi çok da ilgili bir yer.Şiddetle tavsiye ederim


isilcim

İzmirde böyle bir yer var midir acaba, Bornova da bir yer duydum da aylik kreş şeklinde .. Fiyatlar da ne kadar yüksekmiş bu arada. Gitgide masraflar articak demekki. Allah bize onlara bu imkanları verebilme gücü versin inşallah. Hic kolay değil bu zamanda çocuk büyütmek.Cevaplamak için Üye ol