memeyi bırakmıyor, feci bağımlı oldu

barok soruyor: 7

oğlum 20 aylık olacak son  2-3 haftadır meme konusunda inanılmaz bir bağımlılık oluştu beni bulduğunda kesinlikle bırakmıyor, iştahı da azaldı tabi yemek yemek yerine sürekli meme emmek istiyor planım 2 yaşta bıraktırmak ama bir yandan da çok bunaldım tabi bu durumdan , ayrıca da gece de hiç deliksiz uyuduğumuz olmadı şimdiye kadar , gece  de kalkıyor emiyor , ve sürekli emmek istiyor 1 saat memede duruyor, normalde süt içer uyumadan önce , onu da istemiyor , sorunumuz ne ola ki 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


kuzeynep

Bizde aynı durumdaydık 22 aylikken birAktirdim.bıraktığımız günden beri deliksiz uyuyor ve iştahı açıldı kilo aldı:) inanın gece 4-5 kere kalkıp emiyordu gündüzde aklına geldikçe emiyordu. Bıraktırın eğer sizi zorluyorsa. Bu arada hiç ama hiç istemedi sadece 1 günde bıraktı.


barok

peki bir günde nasıl bırakabildiniz


barok

cegeda peki uyandığında ne yapıyorsunuz süt mü içiyor şimdi


merve_nisa

kesinlikle kes derim nisada kapıdan girer girmez meme diye yapışır wcye bile gitmeme izin vermez hatta o emerken wcye gittiğim,yemeyi ısıttığım zamanlar bile olmuştur:)) o derece :=)  geceleri ise sayısını hatırlayamadığım kadar çook uyanırdı her saat her yarım saat memeden kestim artık süt bitti acı oldu dedim sabır taşı sürdüm memeye kahverengi birşey onu görünce kabullendi. ama bundan önce 2kere kesme girişiminde bulundum fakat beceremedim salça sirke ruj hepsini denemiştim olmadı 3.denemede kesebildim son seferi çokta zorlamadı bir 2 gece çok zordu. onun dışında sen kararlı olursan çocuk ta kabullenmesi daha kolay oluyor. uyandığında kucağıma aldım gezindim su verdim süte alıştırırsam gene uyanır diye düşündüm artı gece beslenmesine bu yaşta gerek olmadığını bildiğimden su verdim.


kuzeynep

Konuştum oglusumla sütun artık acı olduğunu. Ve asıl şey sabır tası sürdüm ( aktarlar da sarı sabır diye satılıyor) kötü bir tadı var emmek isteyince sürdüm ve bı daha istemedi.


CBA

Merhaba,


Hic merak etmeyin, tam bagimliligin top yaptigi donemdesiniz (18 ay civari boyle oluyor) Cok ama cok bunaltici oldugunu biliyorum, ama biraz sabirla bir sure sonra rahatlayabilirsiniz. Ben de ayni durumdaydim. Eger beslenme cok bozulmussa biraktirmayi tavsiye ediyorlar ama ben -beslenmesinde buyuk sorun yoksa-bu kadar bagimliyken bu isin daha zor olacagini ve travmatik sonuclanabilecegini dusunenlerdenim. Isten dondugumde artik kesinlikle meme disinda bisey kabul etmiyordu ama gun icide bakiciyla gayet guzel yemek yedigi icin, haftasonlari disinda genel olarak beslenme sorunumuz yoktu. Aynen sizin gibi 2 yasina kadar beklemek istedim ben de ve yasgunune bikac hafta kala kestik. 3 gun sikintidan sonra sanki daha once hic emmemis gibiydi. Gece hic kalkmiyor ve kendine guveni cok artti. Ama ben de biraktirmadan once kesinlikle konusarak hazirlamanin onemli oldugunu dusunuyorum ve cok faydasini gordum.Ayse5555

Bende aynıyım yardımlarınızı bekliyorum :(Cevaplamak için Üye ol