Vazgeçilen Biberon Sorunu

bluecitrus soruyor: 2

Merhaba;

Kızım 2 aylık..doğduğundan beri biberon içiyordu.Hatta 2 hafta öncesine kadar zaman zaman mama takviyesi de yaptığımız için sorun yoktu. İki haftadır mamayı kestim. SAdece emzirme ile devam ediyoruz.

REzene vb. çay içmesi için özel küçük biberonlardan almıştım. Hızlı aıkıyor tıkanıyor diye onu da bir süredir vermiyordum.

Bugün eskiden süt mama içtiği biberonuyla çayvermeyi denedim ama nafile..Ağzına alıyor ve oynuyor..

15 günde biberonu unutmuş olabilir mi?
Sizce tekrar alması için ne yapabiilirim. Bir kaç ay içinde çalışacağım..Aslında alıyor diye seviniyordum. Acaba gün içinde bir öğünü sütü sağıp mutlaka biberonla vermeye mi çalışsam...

Ne kadar zaman sonra alıştırma bardak tipi olanlra geçebilir? Eğer biberonu almazsa onlarla mı vermek gerekiyor bakıcıya bırakacağaımız zaman? 

Fikirlerinizi bekliyorum...
İyi günler

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


taburcu

Biberonu unutmuş olabilir. Lütfen alıştıracağım diye zorlamayın. Biberona alıştıracağım derken annesini emmeyi reddeden bebekler var. Emziren anneler grubunda işe başlayacağım biberon almıyor bebeğim diyen annelerin bir süre sonra onlar yokken bakıcısındna biberonu aldığını söylediler. Bu konuda sıkıntı etmeyin. Siz işe başlayınca acıktığında biberonu alır. Sizin kucağınızdayken göğsünüzü istiyordur.


bluecitrus

Merhaba..

Mama vermiyorum su an.rezene veriyordum ama 15 gundur vermiyordum..doktoru sabah aksam 2 kere 30 ml verebilirsiniz dedi.ama biberon qlmadigi icin cay kasigiyla ictigi kadar verdim dun.tabi ki30 ml degil.7-8 kasik..

Benim de umudum yarin obur gun ben haricinde birinden icmesi..

Ise basladigim muhtemelen 5 ayini bitirmis olacakk.umarim alistirma bardaklarini vs alir biberon almasa bilr...biberon nuby kullaniyorudm zaten, olmadi ona yeni baslik alacagiz zamani gelince..

Tesekkurler tekrAr.



Cevaplamak için Üye ol