sütten kesmeyi düşünüyorum

gul86 soruyor: 6

Merhaba arkadaşlar.Oğlum 1 yaşını 6 gün geçti sütten kesmeyi düşünüyorum,aslında emzirmeyi çok istiyordum çünkü kızımı 11 aylıkken kesmek zorunda kalmıştım sağlık problemleri yüzünden ama oğlum gece 5-6 defa kalkıyor çok uykusuz kalmaya başladım.Sizin fikriniz nedir çok kararsızım.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


gul86

Aşşağı yukarı 1- 1.5 aydır böyle başka rahatsızlıklarıda var ama doktor rahatsızlığından olamaz diyor öyle olsa gündüz de durmaz diyor.Ağrı kesici de vermeyi denedim ama yine uyumuyor gece su veya süt verdiğimdede sinirleniyor bende emmek için kalktığını düşünüyorum artık :(


wonderwoman

Gunduz uykulari nasil? Uykuya dalamayip sizi emince uykuya geciyor olabilir. Yani sizi uyku nesnesi olarak kullaniyor olabilir. Eger oyleyse uykusunu duzene sokmaya calismalisiniz. Emzirmeniz bence cok onemli. Sutunuz varsa ne mutlu. 1 yasindan sonra ki donemde emmeye devam etmek bebegin organlarinin dayanikliligini artiyor. Bence memeden kesmek son cozum olmali.


gul86

gündüzleri 1 ile 6 arasında genelde kayınvalidem bakıyor kucağında uyuyormuş ben evde olduğum zamanda ayağımda sallayarak falan uyutuyorum.çok fazla sütüm yok doğduğunda başladık süte ama beni de bırakmadı gece uykusuna çözüm bulsam bende kesmek istemiyorum zaten bir sürü sağlık sorunu var birde siz organlarının dayanıklılığı falan deyince kesmek hiç istemiyorum ama bu uykusuzlulukla daha ne kadar ayakta durabilirim ki ?


fistikcik

Henüz o yaşlara gelmediğimiz için bu konuda deneyimli değilim, ama bence de emzirebildiğiniz kadar emzirin. Gece beslenmesini kesmek konusunda araştırma yapın Internetten ve uzman kitaplardan. Gündüz ve gece uykusuna dalmadan önce ise devam edin emzirmeye.
Emzirmeyi kesmek uyku problemine çözüm olmayabilir. Memeden kestiğiniz oğlunuz gece bu sefer başka bir şekilde uyumayı da reddedip sizi zor durumda bırakabilir.


wonderwoman

Cok haklisiniz, hic kolay degil. Ama bu bir gecis donemi olabilir. Disi cikiyor, sizi ozluyor gibi belli sebepleri olabilir. Evde oldugunuz bir vakit gozlemleyin Bence neyi oldugunuz boylellikle cozebilirsiniz.


gul86

Haklı olabilirsiniz birde bunu deneyeyim ama herzamanda evde kalamam ki sadece geceleri emzirmemeye çalışayım diyorum bu gece deneyeyim yarın size haber veririm.teşekkürler fikirleriniz için.



Cevaplamak için Üye ol