Hamilelik kilo vahim

ponyy soruyor: 6

7 haftalık hamileyim şimdiden 1 kilodan fazla almışım. nasıl oluyor anlamadım. eyvah yani.. bu gidişle kaç kilo ile doğuma giderim korktum.

sizler ne kadar aldınız?  diyetisyene mi gitmeli ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


mezguashe

Hamileliğimde 25 kilo aldım. Erinip spor da yapmadım ama her gün 1-1,5 saat yürüdüm duşunun ona rağmen bu kadar kilo. Bebeğim 3 aylık, hamilelik oncesinden 6 kilom kaldı o da gobekte. Saglıgını bozmayacak sekilde keyfini çıkar. O kilolar nasılsa gidecek bir sekilde.


ponyy

 

   25 kilo yürüyüşe rağmen ne çok:))  3 ayda nasıl gitti peki ne güzel.. ben ilk doğumumdan 5 yıl geçmesine rağmen kalan 5 kiloyu veremeden hamile kaldım


dilekugurlu

2. bebeğime hamileyim bende. 11. haftanın içindeyiz şu an hiç kilo almadım. Doktorum günde yarım saat tempolu yürü dedi ama zaten o kadar koşturuyorum ki yürümeye mecalim kalmıyor. HAmur işi, kızartma ve tatlılardan uzak durmak gerek zaten. Hiçbir faydası yok vucuda bence. Ama asla yemem demem. 1-2 lokma tadına bakarım herşeyin:) İlk gebeliğimde 22 kilo almıştım-ki oğlum 5,5 hafta erken doğmuştu:) doğumdan sonra hiçbirşey yapmadan 1 yılda tümünü geri verdim. ama şimdi bu kadar almamaya dikkat ediyorum. Bugün doktorum kontrole gittiğimde yiyecek olarak ihtiyacın olan tek şey günde 1 bardak süt, 1 kase yoğurt, 1 küçük tabak meyve...bundan başka bebeğin ihtiyacı olan bir şey yok şu an dedi. bakalım hayırlısı ile 9. ayı görürsek yediklerime dikkat etmem işe yararmı görücez:)mezguashe

Ponny ben normalde de bir oturusta bir ekmegi bir kavanoz nutellayla bitirebilirim :) zayıf miyim değilim ama kilolu da değilim. (Aklima esince de hadi bi 50 mekik cekeyim de derim ama)Hamileliğimde hiç öğün atlamadığım gibi çok sevdiğim dondurmaları da ikişer üçer luplettim. Yürüyüş yapmamin tek nedeni kilo almayayım degil kaslarım güçsüz düşmesin diyeydi. İsin ilginç yani ilk. 4 ayda 2,5 kilo aldıktan sonra böyle bitirmem. Doktorum veremezsin bu kiloları sonra bunalıma girersin dedikce veririm ben diyip yedim. Bünye meselesi sanırım metabolizmam yüzümü kara çıkarmadı. Ama saglıgım ya da bebeğimin saglıgı ile ilgili bir sorun ihtimali dahi olsa gidim gidim yemesini de bilirdim o da ayrı. Doğumdan sonra sadece emzirmekle gitti. Hala 2 günde bir nutella alıyorum eve :) gerçi bu hafta alerji yaptı overdose yapmak ara verdim. Şimdi rejim yapmadan mekikle sezeryan kalıntısı göbeğimden kurtulmayı hedefliyorum 2 ay icinde. Metabolizmanız ve sizin mutluluğunuz en önemli parametreler burada. Ben yemeseydim mutsuz bir hamile olurdum. Şimdi iyi ki kilo derdine düşmeden gönlümce geçirmişim diyorum.


ozgu_naz

en vahim benim durumummuş sanırım:) 17.haftaya kadar sadece 1 kilo aldım ama sonrasında hamilelikten önce de var olan fıtıklarım sebebiyle 1.5 ay yataktan çıkamadım.tek yapabildiğim yiyip içip yatmaktı:)tam 40 kilo aldım ben.yuh diyenleri duyuyor gibiyim:)hamile kalmadan öncede yazın gez toz ye iç 5 kilo almıştım:)yani tam 45kilo fazlam vardı doğuma giderken.2 sene de ancak 30 kilosunu verebildim ve eskiye dönebilmek için 15 kilo fazlam var.her seneye 15 kilo dersek bu sene de 15i verdim mi iş tamamdır:)hala çok yolum var anlayacağınız:)
Cevaplamak için Üye ol