çocuklarınız aynı odayı mı paylaşıyor?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ikicocukannesi

hayır, aynı odada degiller. birkac kez denedim ben beceremedim. oglus illa emmek icin uyanır ve illa mırrlar, abla da rahatsız olur uyanır.

kardes bizim odada park yatagında, ablada kendi odasında uyuyor.

emzirme isi bittikten sonra ablasının yanına geciririm diye dusunuyorum simdilik.


tandemmom

Merhaba,öncelikle hayırlı olsun hamileliğiniz..

Bende 33 haftalık hamileyim bi de 9 aylık bir bebeğim var.4 aylıktan beri geceleri odasında yatıyor..Doğum yaptıktan sonra bende kızımı odamızda ki sepette yatırmayı planlıyorum uykusu düzene girene kadar..Birlikte yatmaları şu süreçte imkansız gibi bişey.
Yaz sonu gibi oğlana yatak alıp kızı beşiğe geçirmek niyetim..Bakalım biraz zor olucak ama günler neler getiricek..


tandemmom

Merhaba,öncelikle hayırlı olsun hamileliğiniz..

Bende 33 haftalık hamileyim bi de 9 aylık bir bebeğim var.4 aylıktan beri geceleri odasında yatıyor..Doğum yaptıktan sonra bende kızımı odamızda ki sepette yatırmayı planlıyorum uykusu düzene girene kadar..Birlikte yatmaları şu süreçte imkansız gibi bişey.
Yaz sonu gibi oğlana yatak alıp kızı beşiğe geçirmek niyetim..Bakalım biraz zor olucak ama günler neler getiricek..


Yasemina

Bastan beri kendi yatagında ve kendi odasında uyuyor. Esime ve ben daha rahatız, zaten kızımız yan odada oldugu icin herhangi bir aglamsında hemen yanında oluyorum. Baglılık anlamında da birseyler kacırdıgımıza inanmıyorum. Kacan birseyler olmussa da gun ici telafi etmeye calısıyoruz. Ayrı oda ve yatagın bireyselligini kazanması icin de gerekli oldugunu dusunuyorum ki sanırım işe yarıyor. Asla elime ayagıma dolanan bir cocuk olmadı. Allah bebeginizi saglıkla kucagınıza almayı nasip etsin.


senayc

Yasemin ,
ben ilk 3-4 ay beşğini yatak odasına koymayı planlıyorum. (Yiğit de de öyle yapmıştık)
işe başlamam ve bakıcının başlaması ile beşiği abisinin odasına taşırım diye düşündüm. Yiğit ilkokula başlayana kadar da aynı odayı paylaşsınlar diyorum. Tabii şimdilik,planlarım böyle ama bakalım zaman neler gösterecek.Aysegul_

peki büyük kardeşin küçüğü anne babayla aynı odada yattığı için kıskanma durumu oluyor mu ?


ikicocukannesi

olmuyor,
zira haftanın bir gecesi dort kisi birlikte uyunuyor,
bazı aksamlar buyuk bizimle uyuyor sonradan kendi yatagına geciriyoruz.

onun dısında kardes kıskanclıgı iki cocuklu ailelerin gercegi,
olmaması abesle istigal.


asna

ben kücük deliksiz uyumaya basladiktan sonra (yalniz iki cocugu pespese büyütünce bunu daha erken basariyorsunuz :) ikisini bir arada yatirmaya basladim, biri besikte, biri yatakta, karsilikli... lakin bizim ufak uykusu varsa, koy yatagina, en gec 10 dak. sonra gider, büyük ise 1 saaten önce uyumus ise erken uyudu deriz :) dolayisi ile kücük daha erken uyudugundan erken uyaniyor, bazen ablayi sabahlari erken uyandiriyor - ki aslinda bu da öglen ayni saatte uyumalarini sagliyor, cok fena olmuyor, bazen büyük cok gec uykuya dalmis ise kücügü sabaha karsi diger odaya geciriyorum ki büyük biraz daha uyuyup gün icinde terrible'lasmasin :)

bizim büyük 2-3 aylik felandi kendi odasina geceli, farkettimki, kardesi yaninda oldugunda, daha huzurlu ve kolay uykuya geciyor, hatta bazen gece tuvalet icin uyanirsa ve kardes yoksa fena kiziyor :)

aslinda tavsiyem, ne kadar erken alistirirsaniz o kadar ileride rahat edersiniz, cünkü bir müddet sonra hakikaten birbirlerinin seslerine alisiyorlar ve eger cok üst bir perdede degilse gürültü, uyumaya devam edebiliyorlar, ikiz ve ücüz anneleri ile konustugumdada genelde ayni seyi söylüyorlar.

ïkinciyi bekleyen annelere en önemli tavsiyem, eger tek iseniz, büyüklere muhakkak kendi kendine uyumayi ögretin cünkü ikisini - benim durumumda ücünü - ayri ayri tek insanin uyutmasi pek imkan dahilinde degil, ama aksam saatlerinde esiniz yada yardimciniz var ise, isler daha kolay olur tabi..

bu arada öglen ayri yatiriyorum, daha kisa bir süre oldugu icin ve yukarida bahsettigim uykuya dalis süresindeki farkliliktan ötürü...

yine karisik yazmisim, sevgiyle...tandemmom

Olsun anladık biz :) Senin durumun biraz karışık olduğu için öyle geliyor galiba sana Asnacım:)


Evet çok haklısın ne kadar erken birbirlerinin seslerine adapte olurlarsa benim için daha iyi olacak..Oğlanı 3.5 aylıkken odasında yatırmaya başladık..Biz yatana kadar odasında yatıyordu sonra alıyorduk.Derken odasında daha uzun uyumaya başladı ve zamanın geldiğine karar verip tamamen odasında yatmaya başladı..8.ayından sonra gece beslenmesini kesince sabaha kadar uykular başladı çok şükür..
Ama tabi sessizliğe çok alışık..Bu beni biraz düşündürüyor..
...
Yaşayıp görmeden daha fazla yorum yapamayacağım sanırım:)


Marlasinger

Kızım gece çok sık uyandığı için(gece boyu 10-15 defa) bizim yanımızda park yatakta yatıyor.Emzirme işini sonlandırmadan uykusu düzene girmeyeceği için bizimle yatmaya devam;)
Oğlum 1 yaşına kadar bizim odamızda park yatağında yattı.1 Yaşından sonra yeni evimize taşınınca odasını ayırdık.Biz aslında ufaklık doğana kadar bizimle yatar diyorduk ama çocuk doktorumuz o geldi beni gönderdiler diye düşünmesin ayırın şimdiden dedi bizde yeni ev,yeni oda diye ayırdık sorun yaşamadık.
Kıskanma ufaklığın bizimle yatmasından dolayı olmuyor başka şeylerde elbetteki oluyor kıskançlık.İki çocuk annesi gibi bizim büyükte bizim yatağımızda uykuya dalıyor sonra kendi yatağına geçiriyoruz.Cevaplamak için Üye ol