bebeği laktoz intöleransı olan var mı?

eksen soruyor: 9

beş aylık olan bebeğim emerken çok sorun yaşıyor. her emmede ağlayarak kendini geriye atıyor, çırpınıyor. elektirik süpürgesini sesiyle zor sakinleştirip emzirebiliyorum. emmeye başlamasıyla beraber karnından gurultular gelmeye başlıyor. ya emme anında ya da hemen sonra yeşil mukuslu  kaka yapıyor. doktor kaka tahliliyle laktos intöleransı teşhisi koydu. anne sütünü kesmemi istedi. bebelc lf mamasını biberonla bir türlü veremedim. acıyla bağırıp ağlıyor. aynı sorunları yaşayan anneler varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


blueberry

uzun zamandır mı böyle birşey var yoksa yeni mi? 

tek bir doktorun teşhisiyle anne sütünü kesmek gibi önemli bir kararı vermemenizi tavsiye ederim. henüz çok küçük... mutlaka 2. bir doktorun da aynı teşhisi koymasını beklerdim ben olsam...eksen

ikinci ayından beri bu sorunu yaşıyoruz. mamanın tadını beğendi ama alırken karnında gurultular başlayınca canı yanıyor. ağlıyor, istemiyor.


kuzumismail

mutlaka başka doktora da gitmeni öneririm.aslında inek sütü ürünleri tüketiyorsanız sadece onu kesebilirsiniz. sizin kendi yapacağınız diyetle emzirerek aşarsınız.aynını yaşadık bizde.taze sıkılmış meyve suları ,meyve ,sebze ve kuzu eti bol  tüketerek aştık.bağırsak florası bozulmuş olabilir.probiyotik ve prebiyotik içerikli ilaçlar var.bağırsakları düzenler. doktora sorarak bebeğine verebilirsin.atlatırsınız ama tek bir doktorun demesiyle karar verme bence.


Deynerya

Her emzirmeden önce laktoz intöleransına karşı verdiğim bir damla vardı doktorunuza bir danışın derim. Sütü kesmeden önce diğer yollara bir bakın sevgiler.eksen

kuzumismail bu hastalık sizde ne kadar sürdü?


kuzumismail

birincisi: günde 2 veya 3 kez formül mama veriyorduk.mamayı değiştirdik ,anne sütüne yüklendik çok rahatladı.geçti diyemem.3. ay civarıydı.
ikinci olarak:kendim süt diyeti yaptım.daha da farketti.iyi yönde.
üçüncüsü:inek eti, yer fıstığı da fenalaştırdığını tecrübe ettik .direkt veya dolaylı hala yemiyorum
4. ayda hastalık durumu tamamen geçti.bebeğinizdeki gerilmeler gazlanmalar,mukuslu(yeşil ve kokulu mu)kaka amip de olbilir
gaitada amip bakıldı mı?bazan amiple süt proteeini alerjisi karıştırılıyor.
amip antijeni tahlili yaptırılması gerekiyor.


dilekmerto

merhaba..benim oğluma da laktoz intoleransı teşhisi kondu..ama bizim belirtilerimiz sizinkinden farklı..bildiğim kadarıyla önce gaitada redüktan madde bakılıyor..eğer pozitifse gaita kramatografisi yapılıyor ki sindiremediği maddenin ne olduğu anlaşılsın..ayrıca gaita ph nın düşmüş olması gerekiyor..laktoz intoleransında bebeğin anne sütü ile aldığı kiloya  ve semptomların çok şiddetli olmasına göre anne sütü kesiliyor..genelde çok ağır formlarında anne sütü kesiliyor..laktazim adlı bir ilaç türkiyede mevcut..bebeğe başlanıyor..benim önerim tüm testleri yaptırdıysanız ve pozitifse iyi bir pediatrik gastroenterelog ile görüşmeniz..çünkü sadece anne sütü alan bir çok bebekte redüktan madde pozitif olabiliyor..kesin tanı ancak kramatografi ile konabiliyor..süt proteni alerjisi laktoz intoleransından tamamen farklı..onda anne sıkı bir diyete giriyor..gaitada lökosit pozitifliği ve kanda süt rast testi ile anlaşışılıyor..geçmiş olsun sevgiler..


eksen

amip antijenik testi yapıldı. bişey çıkmadı. bebeğim anne sütündeki laktazı eritemiyormuş. bu laktaz anne sütü ve inek sütünde varmış. yaklaşık üç aydan beri inek süt ve süt ürünleri diyeti yapmaktayım. ama hiç faydası olmadı. doktor anne sütü aldığı müddetçe devam eder dedi. mamayı bir türlü veremiyoruz. emzirmeye devam ediyorum. laktaizim damlası  başladık ama faydası olmadı. zamanla geçermi onuda bilmiyorum. beşbuçuk aylık oldu.


annesininmelegi

Kızımın laktoz intoleransı sebebiyle çok sıkıntılı dönemler geçirdik bizde. Kolik nöbetleri boyunca çok zor günlerdi. Anne sütünü sindiremediğinden saatlerce morarana kadar ağlamasına dayanmak zordu. Öğlen 4ten gece yarılarına kadar kucağımızda ağlamasını dindirmeye uğraşarak geçti.

Sonra sağolsun doktorumuzun tavsiyesi ile Colief getirttik İngiltere'den.. Tek işe yarar damla.. 

Colief, laktozun parcalanmasini saglayan "laktaz" enzimi iceriyor. Laktoz intoleransı sebebiyle bebeğinizin beslenememesini, kilo kaybını, ishal sebebiyle su ve mineral kaybını düzelten bir doğal ürün. Kullanmaya başladığınız 2. gün bebeğinizin uykusu düzenleniyor, tekrar anne sütünü emmeye ve kilo almaya başlıyor, bağırsakları düzene girip ishali bitiyor. Laktoz intoleransı ağır olmayan vakalarda 4 ay sürmekte ama bu sırada da bebeğiniz malesef doğrudürüst beslenemediğinden kilo alamayıp, çok sıkıtılı bir dönem geçiriyor, tabii anne baba olarak da çok yıpratıcı.. katılana kadar ağlayan bebeğinize çaresiz bakmak.. çok yıpratıcı.. Bebeğinizin ilk dört ayı hayatı için en önemli aylar, diğer bebekler gibi düzgün beslenip gelişmesi gerekiyor. Ülkemizde malesef bu damla satılmıyor. Biz karı koca aramadığımız gitmediğimiz eczane sağlık kuruluşu kalmadı colief bulabilmek için. Bebeğimiz için anormal paralar ödeyerek kutu kutu getirttik. Çok sıkıntı çektiğimizden elimizde ki ürünleri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için satışa koyduk.

Son kullanma tarihi 10.2013' dür. 7 ml. Ürün ambalajı 5cm yüksekliğe sahiptir. Hiçbir şekilde açılıp kullanılmamıştır. Üzerinde güvenlik bantı mevcuttur.

Son derece yüksek fiyatlara Türkiye'ye getirttiğim bu damlayı elimde kalmasın diye bu fiyata satmaktayım..

Son kutu için fiyatı 65 TL olarak güncelledim. İlgilenenler benimle irtibata geçebilir.


Cevaplamak için Üye ol