Kreş e göndermeli miyim

emineaslihan soruyor: 2

Merhaba herkese. Kızım on gün sonra 16 aylık olacak. Çalışıyorum kızıma teyzem bakıyor, herhangi bir şikayetim yok gayet iyi bakıyor. Yalnız son zamanlarda aklıma takılmaya başladı benim kızım hareketli bir bebek bunu ben değil bugün oyun grubuna götürdugum öğretmen de söyledi. Gelisimi için şimdiki sürecin çok önemli olduğunu biliyorum sizce bir bebek için kreş e hazır olduğunu gösteren şeyler nedir acaba evde baktırmak yerine krese mi gondermeliyim yoksa hafta sonları yaptığımız etkinlikler yeterli olur mu. Krese göndermenin artilari eksileri ne olur. Tecrubulerinizden yola çıkarak beni de aydinlatmanizi rica ediyorum. Sevgiler. 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


yesil_erik

Ben kızımı 2 yaşındayken güvenebileceğim kızıma bakabilecek kimse olmayınca kreşe verdim.Şükür olumsuz birşey yaşamadım hiç öyle ciddi hasta falanda  olmadı.Fakat biz eşimle gece nöbetine de gittiğimiz için evde olduğumuz gündüzler göndermiyorduk oyüzden çok az haftada 5 gün gitmiştir bazen haftada 2 gün gidiyordu.Sürekli tüm gün  gidecekse daha küçük olduğunu düşünüyorum.Birde sabah erkenden çocukla evden çıkmak akşam beraber dönüp yemek vs.hazırlamak gerçekten anne için çok yıpratıcı.Ne güzel teyzeniz bakıyormuş eğer memnunsanız devam edin sık sık parka çıkarabilir  orda da arkadaş edinip enerjisini atabilir.

Ben kızımı kreşe vermemde ki en önemli faktör güzel konuşması ve derdini anlatabilmesiydi.


akasya2213

16 aylık.....kreş için çok küçük.....Ben ne kadar erken okula giderse o kadar iyi düşüncesinde değilim, hiç olmadım. Bir çocuğun en mutlu olduğu yerin evi olduğunu ve mümkün olduğunca evinde kalması gerektiği düşüncesindeyim. 3.5 yasında başlattım imkanım olsa 4.5 ta baslatirdim. Okula bir başlasın zaten uzun süre evde olmayacak ve koşturma  başlamış olacak.Cevaplamak için Üye ol