?

dasgdelen soruyor: 8

KAFAMI KARISTRN BÜYÜK Bİ SORU VAR SORUM ŞU KASIM 17DE DOGAN OLUM GELCEK SENE 3 YASI DOLDRCK 3 YAŞ GURUBUNDA KRESE GİTSE ONA HAKSIZLIKMI YAPARIM 3 YAŞA DAHİL OLUYOMU ?YOKSA Bİ SONRAKİ YILDA 3YASA MI KAYDETMELİ AYDINLATIN LÜTFEN :(

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


psychomom

valla Ada 23 aylıkken başladı,kendısınden ayca büyük de var sınıfında küçük de.sorun olmuyor,öğretmenın tavrı, çocukları tanıması,iletişimine bağlı...ben 3ün kreş için uygun oldugunu düşünuyorum..Hatta benım kız gibi kıpırdak olanların daha erken yarım gün başlamasını çok sağlıklı buluyorum..
canata

Bence bir çocuk 3 yaşına kadar annesi ile birlikte olmalı.anne kokusu arar.Çocukta sosyal bir sorun yoksa,anne ile vakit geçirmeli.İlerki yaşlarda erken başladığı için okuldan sıkılabilir.En güzel zamanlarını birlikte geçirin bidaha geri gelmez,çok çabuk büyüyorlar zaten:)


neretva

Bazı okullar sınıfları yılın ilk 6 ayı ve ikinci 6 ayı doğanlar için bölüyorlar. Öyle bir yere verebilirsiniz. Haksızlık olmaz bence. Ama oğlunuzu da en iyi siz tanırsınız. İntibak edebileceğine inanıyorsanız nasılsa her ortamda kendinden büyük ve küçükler olacak.


psychomom

  ben de 3 yaş sınır dıye düşünmüştüm bugüne dek=) kızım çok hareketlı,evde benımle çok çok sıkıldı,bu yüzden sadece yarım gün başladı kreşe..anne kokusunu her şekılde alıyor,ama bazı bebekler aşırı sosyal olabılıyor,sokakta,parkta çocuk avına çıkıyorduk her gün.şu anda öğlen eve geldııgnde enerjısını atmış,çok çok mutlu,evde yıyemedıgı yemegı orda yemiş şekılde gelıyor eve..


o yüzden çocuğa göre değişiyo şartlar bence...lalena

Kuzum aanne kokusuyla! Buyusun diye isi biraktim. 3 yasina kadar bakmayi planliyordum. Ancak daha 15 aylik bebe yerinde duramiyo. Bizde parkta yolda cocuk avindayiz. Buyuk abilerle ozellikle cok guzel oynuyo. Bende oyun grubuna goturmeye karar verdim. Bende mar a katiliyorum. Hem sosyal olan cocugum enerjisini atsin hemde bagisikligi guclensin eee bende biraz nefes alayim istiyorum


domer

Benim sorunuzdan anladığım 3 yasına 2 ay kala ( Eylül'de) kreşe başlatmayı düşündüğünüz çocuğunuzu 3 yaş grubuna yazdırmanızın doğru olup olmadıgı?.. Eğer doğru anladıysam; zaten doğru olanda bu. Özellikle 2 yaş sonrası çocuklar kendilerinden 6 ay kadar büyük çocuklarla beraber olduklarında gelişim hızlarının arttığını okumuştum.


dasgdelen

okul öncesi egitim olmalı düşünyrm yanlız  eylülde başlayan anaokullarda 3 dolunca alıyolr benimki kasımda doldurck  senenin basnda doganlarla aslında yaşıt olmuyo gibi gelidi  bir sene sonra yazdrsm  4 gircek 3 yaşlarla olck aynı şey ilkokuldada sorun gibi senenin sonunda doguran anneler sizler naptnz bu durumda yoksam çokmu inceliyom:(


domer

Benim kızım Aralık doğumlu,3 yaşında 2. Donem yani 3 yaş 2 aylıkken 3 yaş gurubuna,4 yaşına 3 ayı kalada 4 yaş gurubuna gitti. Ama fiziksel, duygusal ve sosyal açıdan hep yaşıtlarının üzerindeydi. İlkokulada 5yaş 8 aylıkken başladı.belki sizde çalışmıyorsanız 2. Dönem başlayabilirsiniz, sonrada öğretmeninin yönlendirmesine göre diğer senelerde kararınızı verirsiniz.


Cevaplamak için Üye ol