gece tuvalet eğitimi gündüzle aynı zamanda mı başlamalı?

pinar78 soruyor: 8

ata martta 3 olacak , gündüz maşallah çiş kaka gayet güzel oturağına yapıyor.Gece de geçen haftalar 1 hafta falan sürekli kuru kalktı bezi..ben de gece de bağlamamaya başladım , 3-4 gün gayet iyiydi ,ama 2 gün önce ve dün gece kazalar oldu maalesef..ben de bi süre daha gece bez bağlasammı diyorum,eşim de diyor ki bezi çıkardık artık bir daha takmayalım, çok kararsızım..kimileri de gece gündüz aynı anda bırakın bezi diyor..

geceleri de kaldırmıyordum önce , sonra ilk kaçırmadan sonra ertesi gün, sabaha karşı ben kalkınca wc ye kaldırdım ,çişini yaptı güzelce..
ertesi gün daha ben uyanmadan baktım ıslatmış altını ,neyse değiştirdim üstünü falan ,artık yapmaz dedim bi daha ,bi baktım ki sabaha karşı gene ıslatmış..ne yapacağımı şaşırdım ,tecrübeli anneler yardım lütfen..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


fulyaakdemir

efe arda  da 2,5 yaşında bizde bezi yeni çıkardık sayılır gündüz bi sorunumuz yoktu geceleri defalarca altını ıslattığı günler oldu ama hiç yeniden bağlamayı düşünmedim şimdi hala ara ara kaçırsada genelde anne çişim geldi diyor biraz sabırlı olun ve yılmayın bezi birkere çıkardysanız tekrar bağlamanız ( gece de olsa ) size sıkıntı yaratabilir. emin olun kısa zamanda geceleride çişini söylemeyi öğrenecektir belki biraz yorulacaksınız ama sonra çok rahatlarsınız


pinar78

yatak pedleri varmış tek kullanımlık onlardan alayım diyorum , bir de bu ara gece 2 defa kaldırayım çişe b, gece 2 gibi bir de sabaha karşı..sonradan 1 e düşürürüm ,sonra da kendi kalkmaya başlar herhalde değilmi ?

sen gece kaldırıyor muydun altını ıslattığı zamanlarda fulyacım?


Fundaaa

gece hiç bağlamayın,bezi tamamen unutsun..bence siz ne yapmanız gerektiğini çok iyi biliyorsonuz ki üsttede yapacaklarınızı anlatmışsınız. bu kararlılıkla giderseniz sorunu hemen halledersiniz,kolay gelsin


pinar78

teşekkürler..mutercim07

aynı dertten muzdaribim :( örneğin, geçen gece sabah 7ye kadar yapmıştı altına ,değiştirdim ve tuvalete gittik çişini yaptı ve yattı,10 da kalktı ve yine yapmıştı:( nasıl düzelecek bilmiyorum.kış günü ıslak ıslak yatmasın diye bağlıyorum.. siz ne durumdasınız.. ?


ayberke

Bende 2,5 yaşta hem gece hemde gündüz ikiisni birden halletmeye çalıştım.Herşeyin tamamen düze çıkması 4 yaşı buldu.Bu sürec kolay bir süreç değil.İlk 45 gün hiçkacırmayan söyleyen cocuk zaman zaman tam tersi olduğu zamanlar çok olmuştur.Çocuk koz olarak kullanıyor coğu zaman.Bir kez bıraktıysanız geri dönmeyin bende çok düşündüm bir daha balasammı diye ama yapmadım.Ama sabırlı olun yolun daha çokk çok başındasınız.


revve

Kesinlikle Gece-Gündüz aynı anda bırakılmalı..Biz gündüzü 1,5 günde halletmiştik ama gece ortalama 2 ayı buldu..Şimdi gece kendisi kalkıp söylüyor uzun zamandır böyleyiz...   


pinar78

gündüz olayımız tamamen çözüldü çok şükür ,gece ben bu soğukta açamadım maalesef huggies,dry nites kullanıyoruz,bazen kaçırıyo,bazen kalkıp söylüyo,bazen hiç yapmıyo,mesela 2 gündür kupkuru bezi..sabah kalkar kalkmaz oturuyo klozete..havalar ısınsın gece olayını da bitircem inşallah..ben kolay olacağını düşünüyorum..


Cevaplamak için Üye ol