Puslu bardaklar

pinarsoysal soruyor: 8

Bulaşık makinasından çıkan bardakları nasıl parlatabilirim?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ozgu_naz

hepsi bir arada tablet kullanın. sorunsuz çıkıyor


melikeninannesi

sirke süper tavsiye edrim ve boşken makina temizleyicisi dök çalıştır 2 haftada bi birde içini söküp temizliyorum kirlenice içi öyle yapıyo


pinarsoysal

Su an bardakları ayırdım çamaşır suyuna mı koysam acaba?


pinarsoysal

Şirkeyi deniycem ama bardakları nasıl geri döndürücem?cadalozanne

bu bardak meselesi makineyi aldığımdan beri bendede var, başedemeyip bardak değişiyorum.


ozalp07

servis bize deterjan fazla konduğu için oluyor demişti. ağzına kadar doldurmamalıymış. bir çorba kaşığı yeterli fazlası akıp gidiyor demişti. zamanla oluyor malesef.  ve makineye konulan çamaşır suyuda yapıyor. gelsin yeni bardaklar:)


CokBilmis

Puslu bardaklar, bardağın üzerindeki cilanın sökülmesinden kaynaklanıyor. Geri dönüşü yok maalesef. Ben öyle olunca bardakları geri dönüşüme yolluyorum.

Olmaması için de:

1. Parlatıcı olmadna asla bulaşık makinesini çalıştırmamak gerekiyormuş.

2. Bulaşık makinesi servisini çağırtıp, ayarını yaptırmadan 3ü birarada tablet kullanmamak gerekiyormuş. O tabletlerin içindeki kireç söküc ile makinenin içindeki kiraç sökücü birleşince fazla gelip bulaşıkların cilalarını söküyormuş.

Ama ne yaparsan yap, bulaşık makinesinde yıkanan bardaklar 2-3 sene içerisinde puslu hale geliyorlar. Ondan sonra da at gitsin...


yasea

Cokbilmis'in de dediği gibi puslanan bardakların yeniden parlatılması mümkün olamıyor,  bunun nedeni ise ne bardakların kalitesi nede  makinanın kalitesi.. nedeni makinanın kullandığı suyun arıtılmış olması diye okumuştum bir yerde. yoksa annemin 20 senelik bosch makinasının yıkadığı 10 senelik bardakların ilk günkü gibi parlak olması, benim ise aynı markanın çok daha yeni bir modeliyle 2 ay önce aldığım bardakların buzlu cama dönmesinin başka bir açıklaması olamaz:)


Cevaplamak için Üye ol