Burun tikanikligi

selencem soruyor: 4

Oglumun her gece burnu tikaniyor. Kuru bir tikaniklik, ertesi gun banyoda cikarabiliyoruz, koca koca kurumuş sumukleri. Yani akıntı hali yok. Zaten gunduz de bir sorunu yok, hasta degil. Odayi nemlendirmek, burun açilar, okaliptus damlasi, vicksli su. Hepsini denedim ama işe yaramiyor, zira hasta degil. Sonucta gece uykusunda (zaten saat basi kalkiyoruz) rahat nefes alamadigi icin uyuyamayip agladigi cok oluyor. Boyle bir sorun yasayan veya cozum onerisi olan var mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Taita

selencim genizeti var anladığım kadarıyla;

bizde de genizeti olduğundan tecrübeliyim. genizeti akıntıyı arka tarafa yönlendirdiğinden burundan çıkan bir şey yok :(

genizetini aldırmak en kısa ve en güzel çözüm. ortalama operasyon süresi 5 dakika. o akşam normal hayatına devam edebiliyor çocuk.

bize kbb uzamnının söylediği şeyler: genizeti olan çocuk iyi oksijen alamaz, dikkat dağınıklığı, okulda başarısızlık, en öenmlisi huysuzluk ve iştahsızlık.

biraz büyüyünce küçülme ihtimali var ama küçülmeyebilir de. yahut o zamana kadar çocuğa bu işkenceyi çektirmek olmaz :(


_Sezin_

Selen ben kbb doktoruna götürdüm ve geniz et 3/4 oranında tıkıyormuş nefes yolunu..Geceleri yatar pozisyonda tıkanıklık artar nefes alamayınca da panikle uyanır dedi..Burnunu açık tutmaya çalışın serum fizyolojik damlatın ve başını yüksek yatırmaya çalışın dedi..Daha ilerlerse ameliyat gerekebilir dedi. Bence mutlaka bir kere göster.
Bu arada çok rahat muayene oldu hiç ağlamadı Ozan sana isim veririm istersen özelden.


susususu

Merhaba,ayni sorunlar bnm icin gundemde,acaba dr twvsiyeniz olur mu ? Oglum 3 aylik


susususu

çok teşekkür ederim burçin, bnm oglumda da nuk kullandık daha memnunuz dr brown'a göre ancak ben burun etinden şüpheleniyorum onu bir dr'a götürmek istiyorum onun için tavsiye istemiştim.bu arda aspiratörü bende kullanıyorum ve memnunum otri bebeden ama yeterince açmıyo sanırım 2 dk sonra yine tıkanıyoruz.anlamıyorum dogdugundan beri böyle...Cevaplamak için Üye ol