Usandim artik,9 ayi bitirdik, ne zaman duzenli uykusu olacak?

nilan soruyor: 6

9,5 aylik oglumun uyku problemi nasil ne zaman hallolacak bilmiyorm. Bu durum beni cok yoruyor. Gece uyuyamak tun duzenimi bozuyor. Gunduzde ben baktigim icin hic halim kalmiyor. Aksamlari 10 gibi 90 ml devam sutu icerek uyuyor. Bundan sonra basliyor bizim kalkmalarimiz. 12, 2, 5,7 derken sabahi buluyorz. Sutum yeterli degil malesef, bu da ayri bir sorun zaten. Mecburen devam sutu kullaniyrm. Gece ac oldugunu dusunerek 1defa daha mama veriyorm 120 ml. Sorunsuz ac gibi iciyor. Ne yapacagimi sasirdm gece vermk istemiyrm ama cok agliyor hatta inliyor kucagima aliyorm pispisliyorm ama nafile. Ayagimda sallamadan da uyumuyor Bir akil verin lutfen, ne zaman bitcek bu durum artikkesintisiz uyusun istiyorm . Cok sey mi istiyorm cok yoruldum.;(

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


barok

bizim gece süt ve gece emmesi bitene kadar düzensiz- uykular / gece sık uyanmalar sürmüştü. 


erenselimin_annesi

bende uykusuz anneler grubundayım malesef  7 aylık oldu hala gazı var gazı olduğu sürece uyumayacak biliyorum zaten düzenimiz falan da yok. alıştım mı derseniz alışamadım uykunun yerini hiç birşey tutumuyo çünkü her gece en az 4-5 defa kucağımda hoplaya zıplaya gaz çıkarmaya çalışıyoruz (gece mutlaka emmek istiyo) büyük bir umutla yaşını bekliyorum sanırım sabrımın son demleri :((


nilan

Cok sukur uyku duzensizligi ve istahsizlik disinda bir saglik problemimiz yok. Ama gece uyuyamak beni gergin yapiyor, gunduz ilgilenecek halim sabrim kalmiyor. Yorumlarinizdan anladigim, bu boyle devam etcek alisacagiz artik.


momoveannesi

Siz önce bunun çözümlenebilcek olduğunu düşünün. Sorunu sorup bu böyle devam edecek diyerek kapatmayın. Neler yapabileceğinizi ve ne kadar sürede yapabileceğinizi düşünün. kendinize önce küçük hedefler koyun. (gece önce 2 kere sonra bir kere uyanması gibi.)
Öncelikle uykusaatiniz geç daha erkene almaya çalışabilirsiniz.


turkuazz

28 ay uyumadım,hiç tavsiye etmiyorum :) ne yapın edin gece beslemeyi kesin.


ikizlerim_2

ikiz bebeklerim 11 . aya girdi biz  uykuyla vedalaşalı çok oldu ama allaha şükür en azından gece  nöbetlerimiz 3 6 ya düştü ki ben buna razıyım kabus dolu 10 ay geçırdık çok zor annelik helede ikiz anneleriymiş:::(.
Cevaplamak için Üye ol