suluk meselesi

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


esraozlem

Tupperware'in çocuk serisindeki "ilk bardağım" ürününü tavsiye ederim. Silikonlu ağzı sayesinde rahat içebiliyorlar. Kolay kolay dökülmüyor. Tek eksiği kapağı olmaması. Çantada taşırken çok pratik olmuyor bu yüzden.


http://www.tupperwareruyasi.com/tupperware/popup_image.php?pID=29


YesilAnne

merhaba, biz de özellikle, bitki çayı, su ve meyve suyu için Avent'in aşağıdaki ürününü aldık. Magic cup la aynı mı özellikleri bilemiyorum ama biz bu üründen çok memnunuz. Yumuşak uçlu olduğu için biberondan geçişde çok yabancılık çekmeyebilir. Kutuda ayrıca biberon emziğide mevcut o da üç akış sistemli. Tavsiye ederim. Akıtmaması ve bebeğin istediği kadar vakumlayıp içmesi bence en önemli özelliği.

http://www.consumer.philips.com/c/avent-bebek-biberonla-besleme/airflex-260ml-scf643_07/prd/tr/


calemity

bizde nuby alıştırma bardağı kullanıyoruz oğlum kendi istediği kadar içiyor ve bunu 2 gündür yapıyor ..biberonunu kırınca 2 gün önce bende yenisini almadım artık bir yaşına girdi diye buna başladım zaten biberondan sadece su içiyordu.http://www.e-belis.com/pinfo.asp?pid=2037

bu ürün geçişte hiç zorlanmadı tavsiye ederim bende ilk gün bardakla vermek istedim ama dediğin gibi oldu ve susuzluğunu da gideremediği için hırçınlaştığını fark ettim


esraozlem

Tupperware'in ürünleri pazarlama yöntemiyle satılıyor bildiğim kadarıyla ve perakende bir satış noktası bulunmuyor. Bize annem bulup getirmişti.

Sütü ise hala biberonda veriyoruz. Ama 18.ay kontrolünde doktorumuz artık yavaş yavaş biberonu bırakmaya başlamamızı önerdi.

Bir süredir su/meyvesuyu/ayran ve sabah sütünde bardaktan içirme çalışmalarına başlamıştık ama Ada akşam sütünü çok sevdiği için ben bu kadarcık keyfini bozmak istememiştim. Ancak her ne kadar sütünü oturarak içse de ve yatmadan önce dişlerini fırçalayıp sadece su veriyor olsak da süt çürüklerini önlemek ve biberonu uyumayla özdeşleştirmese dahi ne olur ne olmaz bağımlılık oluşmaması için bardağa terfi etme çalışmalarımızı hızlandırdık. Bir haftadır gece su içmeleri dışında mümkün olduğunca bardak kullanmaya çalışıyoruz. Biraz daha hızlı ve kontollü içebildiğinde süt için de bardağa geçeceğiz.

Bu arada pipet kullanmak da bir yöntem olabilir. Ada 13.ayındayken tatilde biberon ya da suluk ile ayranı kolay içemediği ve biraz da tatil beldesinde bulaşığı minumuma indirgemek için pipete başlamıştık. Kısa sürede adapte olup hızla içebilmeye başladı.

Ek olarak Aventin ürünlerinde biberon ya da suluk emzikleri/uçları hepsi birbirine uyuyor ve biberon olarak Avent kullandığımız için suluk ucunu alıp hem süt hem de su için başlangıçta onu da denemiştik ama Ada da ne suyu ne de sütü çok iyi çekememişti. Bir kaç gün denemenin sonunda yorulup sütünü içmemeye başlayınca daha erken kasmayalım diye düşünüp süt için tekrar biberona geçiş yapmıştık.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Biz Avent biberonumuza beyaz olan yani 6 ay sonrası için olan suluk ucundan taktık. Bir de yeşil uç var o 12 ay sonrası için, daha çok geliyor sanırım. Sizinki yeşilse, beyaz uçlardan alıp bir de onu deneyin.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Geçem hafta ebay'den avent sportster 18 ay sonrası için olan suluklardan aldım. Bugün paket geldi, İngiltere'den geldi bu sefer. Buradakiler gibi BPA free yine. Bu aralar tutucu olan oğlum bu suluğa hemen alıştı. Çok güzel bir suluk, tavsiye ederiz.Cevaplamak için Üye ol