Tavsiye .

mert_mert soruyor: 9

oğlum bronşiolit olarak 4. atağını geçirdi.yaklaşık 1 haftadır hastanelerdeyiz.her gittiğimizde hava takıyorlar artık eve almamız gerektiğini söyledi doktor ama marka ve model olarak bilgisi olmadığını bu gibi durumlarda öksürük krizlerindede kullanırsak fayda edeceğini söyledi.evinde alıp kullanan varmı tavsiye edebileceği marka model varmı acaba.adınıda tam olarak bilmediğim için yazmadım hastanelerde gidince ağzına taktıkları hava makinası yardmcı olursanız sevinirim hayırlı günler..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


mert_mert

adını buldum nebulizatör müş.bilen kullanan varsa aciliyetten.


polen

marka model pek önemli değil onlarda ne marka alsanız olur,hepsi aynı işi yapar,aynı gürültüyü çıkarır,fiyatları da birbirine yakındır.


ipegim

Ben de 1-2 hafta önce öksürük krizleri için almıştım ama kullanmama gerek kalmadan geçti. Biraz geç öğrendim böyle birşey olduğunu. Bizimki çok ciddi krizler değildi ama araştırdım nimo marka bana uygun geldi. Doktorumuz da bunu tavsiye etmişti. Bir arkadaşım kullanmış memnun kalmışlar. Model hatırlamıyorum ama maymun şeklinde olan..


dilekdeniz

öncelikle çok geçmiş olsun bizde iki tane var geçen senelerde kullanmıştık omron marka mikroair diye modeli sanırım çok küçük ama sessiz bir makine biraz fiyatı yüksek olabilir ne kadar bilmiyorum bize hediye geldi diğeri de daha büyük proneb diye geçiyor daha sesli çalışıyor bir araştırın isterseniz biz çok fazla kullanmadık ikisinide ama omron küçük ve sessiz olduğu için daha avantajlı...mert_mert

evet bende netten bakınca sesli ve çok fonksiyonlu olanları tavsiye edilmemiş.konu hakkında hiç bilgim yok öksürük krizi çok feci yani her soluğu öksürükle başlıyor.yükselen ateşten soyup yıkamaktan üşüttük çocuğu bu markalrı eşime msj atıcam şimdi.teşekkürler arkadaşlar.


ketrin

benim arkadaşımda geçenlerde omron marka aldığını kullandığını söylemişti


duygu_kagan

çok geçmiş olsun öncelikle Allah kuzucuğuna sağlık versin. benim de oğlum bronşit ve evde nimo marka nebulizatör  kullanıyorum. biz genelde ventiol diye bir ilaç kullnıyoruz. ama bunun yanında sana naçizane önerimi söylemek istiyorum. ben her gün sabah keçiboynuzu pekmezi içirdim oğluma ve evim sobalı sobanın üzerinde su koyup içine okaliptüs yağı damlattım. havayı ferahlatıyor. vicks de aynı işi yapıyor. ayrıca vicksi ayak tabanına sırtına göğsüne sür ve bir de sıcak havlu koy. ben çok faydasını gördüm. allah şifa versin.


mert_mert

arkadaşlar cvplarınız yardımlarınız için teşekkürler dün eşim tavsiyeler üzerine omron c28 aldı.zaten dün gece yine hastanedeydik tıkandı oğlum birdenbire.doktor ventolin tuzlu su ile birlikte 20 dakka arayla 3 kez yapmamı söyledi.eğer geçmezse bu durum sanırım yatış yapacağız.dün gece ve sabahda yaptım çok fayda gördüm.ayrıca yanında oturduğum için deniz suyu banada geldi ve tıkalı burnumda açıldı :))makinayı sevdim küçük ve sesi rondonun sesi gibi dayanılmayacak bir ses değil.


   duygu hanım dileklerin için teşekkür ederim fakat bende önceden coldmix damlatıyordum ve odasınada okaliptus yağ ve viksli su koyuyordum.ama oğlum o dönem dahada kötü oluyordu ben ısrarla koyuyoyrdum fayda eder diye ama sonunda hepsini kaldırdım ve doktorunda dediği bronşitli çocuklar ve hastaları bu yağ ve viks dahada tıkar atak sırasında.ben bilmeden burnuna bile sürüyordum halbuki:( keçi boynuzu bende kullanıyorum aktardan aldım fakat bunuda dün doktor 6 yaşından önce vermezsen çok daha iyi çocuk için ağır gelir dedi.üzüm ve dut pekmezinin orjinalini kullanmamı ve kefir vermemi söyledi.şimdi onuda vermiyorum.hoş doktorların bir dediği bir dediğini tutmuyor kafam karıştı.


duygu_kagan

tekrardan çok geçmiş olsun. bu dediğim yöntemleri de bana aile hekimi olan bir akrabam söylemişti. keçiboynuzu pekmezini özellikle önermişti hatta. dediğniz gibi doktorlar çok farklı davranabiliyor. en iyisi siz doktorunuzu dinleyin. bende bu dediklerinizi doktoruma söyleyeceğim. teşekkürler


Cevaplamak için Üye ol