bebeğimin emme problemi

aybukem soruyor: 6

kızım aybükenin 4 ayını bitirmesini bir hafta kaldı ve yaklaşık bir aydır emme problemi yaşıyor.çok aç ama memeyi ağzına alınca bir iki kez emiyor ve sonra kendini gererek ağlamaya başlıyor.gazınıda çıkarmama rağmen aynı sorun devam ediyor.saç kurutma makinesinin sesiyle emziriyorum.çok zararlı olduğunu biliyorum ama başka çarem kalmadı.aynı durumu yaşayan varmı?cevaplarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


marullo

benim bebeğim da aynısını yapmıştı. Hatta ben yetmediği için mama da veriyordum ve artık bebeğin meme istemediğini düşünüp çok üzülmüştüm. Ben gaz çıkarmayı yeniden öğrendim ama en önemlisi  bebeği doğru tutmayı öğrendim. Bebek, istediği pozisyonda olmayınca rahat nefes alamıyor ya da rahat ememiyor. tam yatar halde değil de biraz daha oturtur şekilde deneyebilirsin. ya da bebeğinin doğru pozisonu kendi bulmasına izin ver.Kafasıyla bir şekle girmeye çalışıyordur zaten..Kendi istediği şekli sana anlatır o..


rana_defne

Biz böyle bir sorun yaşamadık ama emerken geriye gerilerek ağlama deyince aklıma reflü konusu geldi. Detaylı bilgim yok ama şurayı okuyabilirsiniz, (http://blogcuanne.com/2010/07/29/bebek-reflusu/) diğer belirtiler de varsa belki reflü ihtimali değerlendirilebilir. Ben emzirdiğim taraftaki dizimi biraz daha yüksek tutarak eğimli bir yatış sağlıyorum kızıma, yani kafası poposundan yukarda oluyor emerken. İsterseniz bir de bunu deneyin, umarım faydası olur.


nerec

aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum, gündüzleri konsantre olamıyor. emzirirken aynı anda sallayıp şarkı mırıldanıyorum, biraz olsun işe yarıyor. çok zorladığında ise sağıp biberonla veriyorum....


sirinegemen

Benim kizimla da ayni problemi yasiyoruz.. Gece bir problem yok AMA gunduz emmek istemiyor.. Meme yerine kendi elini emmeye calisiyor.. Ben bu durumu soyle cozuyorum; ayakta gezerek ayni anda ninni soyleyip sallayarak emziriyorum ve bu sekilde bir sure gezdikten sonra gozleri kapanmaya baslayinca oturuyorum ve emmeye Devam edip bir sure sonra uyuyor..simdi yeni bir yontem de kesfettim; uyku zamani gelince yani uyandiktan 2 saat sonra yeniden uykusu gelince anakucagini yere koyuyorum onu da icine koyup salliyorum, bir sure sonra gozleri kapanmaya baslayinca kucagima alip emziriyorum, hapur hupur emip uyuyor..


aybukem

çok teşekkür ederim yardımın için deniycem mutlaka


aysebanus

benim ikizlerin birisinde de 2 gündür benzer problem var, biberon alıyor ama memeyi emmek istemiyor. Sizin probleminiz devam ediyor mu? Tavsiyelerden işe yarayan oldu mu? Emmeyi bırakacak diye çok korkuyorum hem de kendimi dışlanmış hissediyorum.Cevaplamak için Üye ol