....ve sonunda domuz gribi

Ozlem soruyor: 8

Nedir ne olacak derken kızımın kreşinde bir çocuk domuz gribi çıktı çok hafif geçirdiği söyleniyor, ama ben ne yapacağımı şaşırdım. Kızımı kreşe yollamaya devam etmeyi düşünüyorum siz olsanız ne yaparsınız?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Allegro

çok zor bir karar ama sanırım yollardım ben Özlem..netice de o çocuk yok şimdi değil mi kreşte


senayc

ben yollamazdım
hay allah yaaa, zaten herşeyden deli gibi korkar olduk. GDO, domuz gribi.  bakacak kimseniz var mı?


Ozlem

H1N1 tespit edilen çocuk okulda değil şu anda, annesiyle yaptığım görüşmeye göre çok hafif geçiriyormuş. Bugün kızım kendi isteğiyle okula gitmedi, ben de ısrar etmedim. Ancak aşı ile ilgili kararımızı da 1 hafta-10 gün erteledik. Çünkü bu virüsün kuluçka süresi buymuş. Bu arada keşke bizde geçirsek de kurtulsak noktasına geldim...


Ozge

Valla Ozlem hepimiz bu kulucka suresinde olabiliriz tabii:) fazla dusununce insanda paranoya yapiyor boyle seyler...ben bir sure bu durumdaydim...
Derin de bu cuma olucak asisini...Bence de yolla okula, sonucta dedigin gibi hasta olan cocuk okulda degil.senayc

Özlem,ben de anlık tepkiyle göndermezdim dedim,ama sakin olup düşününce çocukları eve hapsedecek değiliz. cam fanus da da tutamayız. hasta olan olmadığına göre,yollardık biz de.  aşı yaptırdınız mı?yaptıracakmısınız?


evren

Özlem eğer karar verdiysen bence aşıyı bir an önce yaptır. Bulaşıp bulaşmadığını bilmiyorsun. 10-15 gün erteleyeceksin, sonra aşıyı yaptırdıktan sonra bir 10 gün daha koruyuculuğunun oluşması için bekleyeceksin... Süre uzayıp gidecek. 


Ozge

Evren'e katiliyorum!


Ozlem

Evren, sanırım ben yaptırmayacağım. Yağmur çok allerjik, bu yüzden aşının sağlık ocağında yapılıyor olması bile bana ters geliyor. Tam teşekküllü hastahanede yaptırma şansım olsa daha sıcak bakabilirdim belki. Yani sonuçta antibiyotik iğnelerini bile hastahane ortamında olması istendi ve iyi ki de öyle oldu allerjik reaksiyonda müdahale edildi. Şimdi aşıyı düşünmememin en büyük nedeni de bu.


Cevaplamak için Üye ol