Süt arttırmak için "motilium" kullanan oldu mu ?

Kozzy soruyor: 10

Merhaba,

Sütünü arttırmak adına motilium adlı haplardan kullanan oldu mu acaba ?

sütü arttıracak yıyecek, ıcecek vs hakkında yeterınde bılgı sahıbıyım. o nedenle onerıler yerıne dırekt bu hapı kullanan oldu mu, oldu ise ne kadar sure ıle kullandı ve sut mıktarında ne kadar artış oldu, doktorundan onay alarak mı kullandı vs .... gıbı soruların cevaplarını merak edıyorum.

sımdıden tesekkurler

 

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


nilinmasali

süt arttırmak için kullanmadım,kullanıldıgınıda duymadım,fakat hamilelik öncesinde mide problemlerim için bi süre kullandım,hamilelik ve sonrasında kullandırmadı doktorum,emzirirken çok gerekli değilse kullanılmamalı diye biliyorum..


neretva

Amerika'da hormon sorunları nedeniyle sütü az annelere, bazı doktorların reçeteli ve başka bir hastalık için geliştirilmiş bir ilacı yazdıklarını duydum. Bu konu epey tartışmalı. Kullananlar memnun ama tabii ki araştırılmamış. Sanırım R ile başlıyordu adı, etken maddesi sizin bahsettiğiniz ilaç mı bilmiyorum. İngilizce biliyorsanız yabancı sitelerden araştırın derim. Türkiye'de hiç kullanan olduğunu sanmam. Ve de tabii dikkatli olun.


sedefvedefne

Ben kullaniyorum sutum ciddi oranda artti


tiara

artar ancak bu madde merkezi sinir sistemi üzerinden etki yapan ve o şekilde sütü arttıran bir madde, sütünüze de geçiyor ve bebeğinizin merkezi sinir sistemine de dolayısıyla..o yüzden süt arttırmak için kullanmak ne kadar mantıklı bir düşünmek lazım..ben çocukların - mecburi haller dışında - hiç bir şekilde erişkin ilaçlarına maruz bırakılmaması gerektiğine inanıyorum..hadi enfeksiyon olur antibiyotik alırsınız 7 gün tamam ama bu tip bir ilacın uzun süreli kullanımı bence doğru değil..


sedefvedefne

Ben de cok tereddit ettim ama benim doktorum da profosor ve bir zarari olmadigini olsa kendisinin vermeyecegini soylemisti ama yine de cok huzurlu degilim:((Kozzy

benım doktorum da profesor, memorıal hastanesınde. ona sordugumda o da bana kesınlıkle sakıncası yok dedı, bu cevabı verırken rısk alabılırler mı acaba dıye dusunuyorum.


dilek80

6. Ayda sütüm acayip azalmıştı, aglayip duruyordum sanki çok faydası olacakmış gibi:-))) Bir arkadaşım bana mucize olarak bu ilacı söyledi hemen doktorumu aradım kullanabilirsin dedi. Gerçekten sonuç çok iyi, ama bir daha kullanmadım o aralar sanırım yorgunluktan ve yemek yiyememekten ( oglumda sut alerjisi teshisi konmustu, cok kati bir diyet vermislerdi ) sutum azalmisti. Aradan 1 Ay sonra ogluma reflu teshisi kondu ve doktorum 1 Ay motilium kullandirdi. Yani bebeklerde sorunu durum larva verilen bir ilac...

AMA ilac kullanmak istemezseniz dereotu ve malt icecekleri muhtesem sonuc veriyor.......Israrla deneyin, 3 gun sonra sonucu gorursunuz..... Birde uyku AMA o pazardan alinmiyor ki:-)


Sinemce_e

 

Herhangi bir kimyasalla,süt üretimini artırmak doğru değildir diye düşünüyorum.Bebekler üzerinde hiçbir çalışma yapılmadığı için gözleme dayalı olarak kullanılabilecek ilaçtır değerlendirmesi yapılıyor çoğu zaman.Kendi çocuğuma kullanmam dediğim uygulamaları da söylemeyi bir borç biliyorum.

Motilium hakkında bize geçen haftalarda gönderilen sağlık bakanlığı'nın yayınladığı bir uyarı var.Bu nedenle de bu yazıyı paylaşmak istiyorum...Yan etkileri ile ilgili ciddi bulgular bulunan bir ilacı sütünüz aracılığı ile bile olsa vermemeniz taraftarıyım..

http://www.teb.org.tr/index_.php?modul=haberdetay&id=1177414tiara

şöyle diyeyim, ben hastalarıma kendim kullanmayacağım bir tedaviyi önermem. emzirirken ilaç kullanımını önermiyorum çünkü kendim de kullanmam. hekimleriniz mutlaka çalışmalara araştırmalara dayanarak yapmışlardır yorumlarını ama ben bebeğime herhangi bir ilacın çok küçük miktarlarda da olsa sütle geçmesini istemem, bu yüzden soranlara da bunu önermiyorum..


ayseuze

ben hamileliğimden çok önce mide problemim için kullanmıştım.banada metpamid önermişti doktor süt arttırımı için ama kullanmadım, düşünmedimde kullanmayı.hatta ilk yazdığında süt arrttırımı amacıyla üretilen bi ilaç sanmıştım sonra öğrendim ki mide bulantısı vs içinmiş.tuhaf karşılamıştım doktorun yaklaşımını.malt içecekleri ve boza da aynı işi yapıyor.Cevaplamak için Üye ol