kaka sayısı arttı...

Dilekoz soruyor: 5

Merhaba, bebeğim günde bir kez kaka yaparken, son on gündür her öğün sonrasında olmaya başladı. Önceleri, kavanoz mamaları (tatildeydik) ve diş çıkartma hazırlıklarına bağladım. Eve döndük, diş sancısı da geçti ama durum aynı :) Kötü yanı, öğünleri bitiremiyoruz (bağırsaklar hemen harekete geçiyor); özellikle kahvaltı güme gidiyor. Önerileriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


sinemb

kakanın kıvamı nasıl acık renk ve sıvı mı? eger ole ise ishal demektir,reflor diye bir toz var doktorunuza danısarak alabilirsiniz.Yemeklerine katılıyor.


ekim_

Besin allerjisi  ya da kolit olabilir.Doktorunuza mutlaka danışın.


blackcrow

ek gıdalardan sonra bizim de arttı. günde genelde 3 kez yapıyor, bezen 6'ya kadar çıkıyor. sorun olabileceğini hiç düşünmemiştim,  yediği için yapıyor diyordum.


Marlasinger

Oğlumun kaka sayısı arttığında anlıyordum ki diş çıkarıyor.Kızımda ise eğer gün içinde iyi yediyse 3 kez yapıyor hatta dediğiniz gibi daha yemeğini yerken başlıyor terlemeye.Eğer iştahsız bir günse 1 kez yapıyor.


Dilekoz

Salı günü kontrole gittik: kilosu iyi ve huzursuzluk yok. Doktorumuz, cıvık olursa yemeklerine haşlanmış patates katmamı önerdi. Muz da galiba işe yarıyor. Evde hazırlanan yemekler, muz vs derken kaka sayısı ikiye düştü :) Herkese teşekkürlerCevaplamak için Üye ol