iştahsızlık

Tumbili soruyor: 2

Herkese Merhaba,

18 aylık bir oğlum var. Önceleri gayet güzel yemek yiyordu ama bir kaç aydır, diş problemleriyle birlikte inanılmaz bir iştahsızlık problemi baş gösterdi. 12 saatlik uykunun üzerine kahvaltıdan bir kaç kaşık aldı ve ne yaparsam yapayım yemiyor. Bulamacını blendırdan geçirip biberonla bile vermeye denedim ama ağzına sürmedi.

Sürekli birşeyler vermeye çalışınca da bu sefer öğünleri kaçıyor azar azar sürekli birşeyler yemiş olduğundan doğru düzgün yemek yememiş oluyor. Yemediğinde önünden kaldırınca da, aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, ikinci öğünde yine fazla yemek yemiyor. Adam gibi yediği yemek günde bir öğüne düştü. Bir de gece yatarken ve sabaha karşı içtiği birer biberon (250 ml) süt ile karıştırılmış su var.

Güçsüz düşecek ve hastalanacak diye çok endişeleniyorum. Ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Tumbili

:) Evet ben de geçen gün köfteli tarhana çorbasını kaşığın üzerine nar taneleri kondurarak "kakaladım" ! Ama çok kötü yahu.. Bu çocuk büyüyünce anne ne yaptın bana demez mi?


aycaogus

Diş çıkartma dönemlerinde özellikle iştahsız olmalarını anlamak lazım. 20 yaş dişleirnizin çıktığı dönemleri hatırlarsınız diye düşünüyorum: ben hatırlıyorum.. çenemi oynatanazdım. çok büyük ızdırap ve bilmedikleri bir şeyle roluyor bedenlerinde. bunu anlamak lazım.
aç bırakmakta bir sakınca görmüyorum ben ..bir sonraki öğününü yiyecektir.
daha bu cumartesi öğlen yemeğini yemedi oğlum. kaldırdım tabağı. akşama kadar arada yarım elma verdim. öğlen burun kıvırdığı yemeği akşam iki tabak olarak midesine indirdi..
:=) sadece arada yemek bulamayacağını ve yemek sırasındakileri yemesi gerektiğini bilsin. arada aman aç kalmasın diye bir şeyler verildiğinde bu sefer bunu kullanmaya başlıyorlar: nasılda beni aç bırakmaz ben şimdi bunu beğenmedim yemeyeyim diye!!:=))

şu kakalama işlemi onlarda ters tepiyor daha büyük tepki oluşturuyor.
kolay gelsin:=)Cevaplamak için Üye ol