Mega Mental Aritmetik

elifozbaykal soruyor: 10

Bazı ailelerin 5 ile 11 yaş arası çocuklarını "Mega Mental Aritmetik" diye bir eğitim programına gönderdiklerini duyuyorum. Küçük çocukların bu program sayesinde çok hızlı mental matematik ve zihinsel hesaplama yapabildiğini söylüyorlar.

Mega Hafıza diye bir kurum bu eğitimleri veriyormuş. Program abaküs, soroban ve parmakmatik diye bir sistemle veriliyormuş. Bilen veya duyan var mı. Ya da konu tam olarak nedir?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Bella

Bende çokmerakettim açıkçası


edizm35

Merhabalar,

Ben Menar İzmir Evka3 sahibi Matematik Öğretmeni Emre DİNÇER. Menar, mental artimetik vasıtasıyla çocuklara zihinsel gelişim ve hızlı matematik işlemi yapma becerisi sağlayan Türkiye'deki ilk ve en gelişmiş kuruluştur bunu Türkiye çapındaki şube ağındanda kolaylıkla anlayabiliriz. Diğer kuruluşlarmalesef taklitten öteye gidememektedirler. Menar'ın kendi sitesinde tüm illerdeki temsilcilik ve şubelerinin telefon numaraları bulunmaktadır tüm bilgileri bu merkezlerden alabilirsiniz. Ayrıca bilgilendirme isterseniz bize ulaşmanız çok basit evka3@menar.com.tr mail adresinden her türlü sorularınıza cevap atabilirsiniz. Çocuklarınızı dolayısıyla geleceğinizi bu eğitimden ve böyle bir gelişimden mahrum bırakmamanız temennisiyle. Saygılar


turkiyesoroban

Merhaba soroban ve eğitimi ile ilgilenmeniz gerçekten çok hoş,ve çocuğunuz için çok yararlı,sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde önemli bir araç soroban,ama eğitiminin gençken alınması kalıcı yer ediyor beyinde. Menar gerçekten ilk ve en ciddi kuruluşmuş benimde araştırmalarıma ve duyumlarıma göre,tabi ücret karşılığında eğitim veriyorlar, benim kendi açmış olduğum site ise tamamen ücretsiz ve soroban hakkında her türlü bilgi ve belgeye ulaşmanız mümkün,yani siz kendinizi biraz eğitip evde çocuğunuza soroban eğitimi verebilirsiniz çok eğlenceli ve zevklidir,benim 5 yaşındaki kızım benim evde öğretmem ile toplama ve çıkarma işlemlerinde başarılı şu anda tabi biraz sabır istiyor. sitemin adresini verirsem isterseniz bir göz atabilir diğer dostlarınıza arkadaşlarınıza soroban ve zihinden aritmetik meraklılılarına ve çocuklarına bunu öğretmek isteyenlere tavsiye edebilirsiniz. www.turkiye-soroban.com saygılarımla. başarılar.


gizlizekamentalaritmetik

Türkiye'de sistemi en kaliteli yürüten kurum www.gizlizeka.com  siteye girip farkı görebilirsiniz.Sitedeki videolarla dünyaya kafa tutan çalışmalar var. İlk baş ürün çıkartmak lazım reklam veya tanıtım sonraki bir aşama olduğu düşüncesindeyim.Bu öyle bir siteye girip öğrenilecek bir sistem değil.Sınıf ortamında belli turnuvalarla götürülen bir çalışma bir sürüde kombinasyonu var.Kaldiki çoçuklarınıza bir sayfa matematik ödevini bile çok zor yaptırıyosunuz .Amaçsız sistemsiz bir site aracılığıyla öğrenilecek birşey değil tamamen zaman kaybı.mental aritmetikte eğitimini ciddi anlamda düşünen velilerin dikkatine bulunduğunuz bölgede en yakın gizli zeka mental aritmetik kurumuna gitmeniz.Farkı çoçuklarınız eğitim kalitesiyle alın.


gizlizekamentalaritmetik

Türkiye'de sistemi en kaliteli yürüten kurum www.gizlizeka.com  siteye girip farkı görebilirsiniz.Sitedeki videolarla dünyaya kafa tutan çalışmalar var. İlk baş ürün çıkartmak lazım reklam veya tanıtım sonraki bir aşama olduğu düşüncesindeyim.Bu öyle bir siteye girip öğrenilecek bir sistem değil.Sınıf ortamında belli turnuvalarla götürülen bir çalışma bir sürüde kombinasyonu var.Kaldiki çoçuklarınıza bir sayfa matematik ödevini bile çok zor yaptırıyosunuz .Amaçsız sistemsiz bir site aracılığıyla öğrenilecek birşey değil tamamen zaman kaybı.mental aritmetikte eğitimini ciddi anlamda düşünen velilerin dikkatine bulunduğunuz bölgede en yakın gizli zeka mental aritmetik kurumuna gitmeniz.Farkı çoçuklarınız eğitim kalitesiyle alın.Ulku

megaz hafizanin bende kitaplari, yillar yillar oncesinden. hala satiliyor mu bilmem ama faydali ve ilginc kitaplar, yontemleri de ise yariyor.


sorobanegitim

Zaman ve mekan sınırlaması olmadan, soroban ile mental aritmatik işlemlerini öğrenmek istiyorsanız, Matematik Öğretmeni tarafından kurulmuş olan www.sorobanegitim.com u ziyaret etmenizi öneririm..


abakussoroban

Merhaba,


Eğitim adına www.abakussoroban.com da incelenebilir.

Teşekkürler.mentalll

Arkadaşlar biraz araştırmacı olun lütfen 2-3 tane çinli veya japonun videosuyla bizim çocuklarımızda 1-2 senede böyle olacak diye düşünmeyin.Kendinizi kandırırsınız.

Bu mental aritmetiği ülkemizde yaygınlaştırmak isteyen insanları bi araştırın bakalım kaç yıl psikoloji eğitimi veya psikiyatri araştırması yapmışlar ve uzmanlaşmışlar.Keza eğitim verenleride araştırın onlar ne profesörü matematikmi-beyincerrahisi mi-psikyatri mi?? bence bu dallarla ilgili hiçbir alakaları yok. 

Sizce biraz tuhaf değil mi? Paran varsa bugün sende hazır kalıp eğitimini alıp eğitmen sertifikası alıyorsun ve hemen ders vermeye başlıyosun hatta başta da dediğim gibi mekan açıp öğrenci kaydedebilirsin...Ne beyin cerrahisi ne psikiyatrisi ne çocuk gelişim uzmanlığı ..Tekrar söylüyorum ARAŞTIRIN PROFESÖRLERE SORUN ŞU ANA KADAR HİÇBİR PROFESÖR ÇIKIP EVET BEN BUNU DESTEKLİYORUM DEDİ Mİ???? BEN DUYMADIM.......


turkiyesoroban

 Sayın Mentalll;


Sizi konu hakkında biraz bilgilendirmek isterim ,beyin cerrahlarından ve psikologlardan bahsetmişsiniz konumuz ile hiç bir alakası olmayan dallar bunlar soroban eğitimciliği Japonyadan yayılma bir meslektir,ben Japonlar ile ortak çalıştığımdan çok inceledim oradaki eğitimciler kesinlikle beyin cerrahı veya psikolog değiller, sadece bu işin eğitimini almış federasyona bağlı kişiler, eğitimin nasıl verileceğini beyin cerrahları ve psikologlardan daha iyi biliyorlar, ama bir konuda haklısınız herkes eğitimci olabilirmi? Bence olmaz olmamalı gerçekten aritmetik ile arası iyi olan öğretme kabiliyeti olan çocuklar ile diyaloğu iyi olan kişiler olmalı bunlarıda şirketler para kazanmak uğruna hiçe sayıyor ve herkese veriyor bence siteminiz bu yönde olmalı bu kriterlere uygun kişileri kim belirler bir federasyon belirler bu federasyon bir şirkete bağlı olurmu olmaz nasıl olur bağımsız olur her şirketin temsilcisi bulunabilir,fakat rekabet hırsı içinde olan şirketler buna yanaşırmı yanaşmaz. Size hak veriyorum fakat şartlar bu şekilde kısa bir süre içinde düzene girmesini umut ediyorum. İyi günler dilerim.Cevaplamak için Üye ol