Mega Mental Aritmetik

elifozbaykal soruyor: 8

Bazı ailelerin 5 ile 11 yaş arası çocuklarını "Mega Mental Aritmetik" diye bir eğitim programına gönderdiklerini duyuyorum. Küçük çocukların bu program sayesinde çok hızlı mental matematik ve zihinsel hesaplama yapabildiğini söylüyorlar.

Mega Hafıza diye bir kurum bu eğitimleri veriyormuş. Program abaküs, soroban ve parmakmatik diye bir sistemle veriliyormuş. Bilen veya duyan var mı. Ya da konu tam olarak nedir?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


mentalll

Sayın türkiyesoroban

Bana, lütfen yazımda da bahsettiğim üzere TÜRKİYE-ALMANYA-FRANSA-İTALYA-RUSYA v.b herhangi bir ülkenin Nörolog,psikiyatri,Matematik veya fizik profesörlerinden ya da çocuk gelişim üzerine yıllarca araştırma yapmış gelişim uzmanı veya profesörlerinden herhangi birinin bu konu hakkında teşvik edici  bir makalesini bulurda yayınlarsanız çok memnun olurum.Konuyu bir futbol-basketbol-güreş v.b spor dalına benzetmeniz çok vahim bir durum.
Ayrıca insan sağlığı üzerinde risk teşkil eden bir konuyu beyin cerrahı-nörolog-psikoloji uzmanı veremez değil vermez. Ayrıca japonlar yapıyor diye doğru olduğuda anlamına gelmez bence.Bütün japonlar dahimi? 
soroban eğitimciliği???kimdir bu eğitimciler,Japonyada yetişmiş  ve orada mı eğitim almışlar? standardı nedir,nereden onaylı hangi ülkenin hangi üniversitesi onaylamış?? Kusura bakmayın ama evimizin duvarını boyatmıyoruz.Geleceğimizi çocuklarımızı şekillendirmek istiyoruz... şahsım olarak bu riske hayatta girmem.Ama girene de engel olmam...Varsın dahi (!) bir çocuğum olmasın..İyi günler.....


turkiyesoroban

Sayın Mentall çekincenizi çok iyi anlıyorum fakat endişeleriniz yersiz beyinin sağ sol lobu kavramı sizin kafanızı karıştırmış durumda bu kavramlar sadece doktorların yada bilim adamlarının kullandığı kavramlar değil bunu sağ el yada sol el olarak düşünebilirsiniz, sağ lob foto hafıza bakımından kuvvetlidir sol lob ile işlevi farklıdır, uzun yıllardır hafıza teknikleri adı altında sağ lob geliştirme teknikleri dünyada ve ülkemizde uygulanıyor, bu arada Japonların bu konuyu 1920den beri uyguladıkları belgelenmiş durumda Uzak doğu IQ puanı ve çocukların okulda başarı dereceleri batıyı bile iki katıyla sollamış durumda soroban sadece uzak doğu değil  ABD ve avrupada hızla yaygınlaşmakda , her hangi bir yan etkisi şimdiye kadar görülmemiş böyle bir durumda söz konusu değil, bu sadece bir hafıza tekniğidir enstrumental aritmetikdir, szi ve biz nasıl küçük yaşımızda arap sayıları ile aritmetik öğrendiysek bu çocuklarda abaküs ile öğreniyorlar, sorobanın yararı sadece çocuklarda değil nörolojik hastalıkların tedavisinde ve görme engellilerin eğitiminde kullanıldığı Türkiyede yazılmasa bile brezilya, abd ve japon kaynaklarında internetde bir araştırmanız sonunda bulabilirsiniz. Japonya fedarasyonu küçümsenecek bir kurum değildir ülkelerinin geleceği çocukları soroban sistemine emanet eden ciddi bir oluşumdur ,bilim adamları tarafından desteklenen Japon milli eğitiminin kabulllendiği bir işe imza atan kurumdur. Ben endişelerinizin yersiz olduğunu fakat bazı konularda haklı olduğunuzu yine tekrarlıyorum ve Türkiyede bu işin daha ciddi yapılmasını umut ediyorum. Saygılarımla


mentalll

Sayın türkiyesoroban,

Son cümlenizde bütün işin özeti yatıyor.Aynı fikirde olduğumuza sevindim.Saygılar....


abamer

Merhabalar;
Arkadaşlar Mental aritmetik abaküs temelli bir zihin geliştirme proğramıdır.Beynin sağ ve sol loblarını senkronize çalıştırarak öğrencinin yaratıcıilığını artırır.Ayrıca dikkat eğitimleri ile öğrencinin bir konu hakkında odaklanma kabiliyetini artırır.Bu konuda abamer mental aritmetik değerli eğitimcileri ile önde gelen bir kurumdur.İncelemek istersenizi adresi: www.abamer.comankarali34

Yazılar yazılalı uzun yıllar olmuş, çocuklarına bu eğitimi aldıranların şu anki fikrini öğrenmek istiyorum. Hangi kuruma gönderdiniz? İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir yer var mı?

Faydası var mı, zamanla unutuluyor deniliyor ne kadar devam ettirdiniz, unutuluyor mu?


turkiyesoroban

Lütfen www.soroban.co adresini ziyaret edip facebook sayfasını takip ediniz. Saygılarımla


ankarali34

Açıkçası sahibi olan birinden değil de daha çok çocuğu eğitim alan kişilerden bilgi almak istemiştim ama yine de ilginize teşekkür ederim.


Fiyatlar, ders saatleri, eğitim süresinin ne kadar olduğu (3 yıldan bahsediliyor) hakkında bilgi verebilir misiniz acaba? Ayrıca başta yapılan bi sözleşme söz konusu mu? çünkü çocuk sıkılırsa gitmek istemezse sözleşme yüzünden mağdur olmak istemem.

Oğlum henüz 4,5 yaşında, temmuzda 5 bitecek. sayıların tamamını biliyor tanıyor, hatta 100lü 1000li sayıları sormaya başladı o nedenle bu araştırmaya girdim. seveceğini düşünerek. umarım yanılmamışımdır. 

Son çekincem de kartaldan kadıköye gitmek zor olabilir. Ama değerlendireceğim.


turkiyesoroban

6 yaşından önce tavsiye etmem. Bu arada facebook sayfamızı velilerimiz takip ediyor, rekorlarımızı yayınlıyoruz,onlara sorarsanız çok memnun oluruz. SaygılarCevaplamak için Üye ol