Alt değiştirtmek ve giyinmek istemiyor...

OzlemTuna soruyor: 4

Selam güzel anneler,

13 aylık oğlum bezini değiştirmek için girişimde bulunduğumda ağlıyor, direniyor ve kıyameti koparıyor. Ne altını değiştirmeme izin veriyor ne de bağlamama.
Aynı durum banyo sonrası giyinme için de geçerli.
Banyo sonrası ve alt değiştirme kabusumuz oldu.
Benimle aynı durumda olan var mı???
Yardımlarınızı bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CiciAnne

Bu dönemlerde oluyor bir süre. Hatta bunu pedagoga bile danışmıştım. Kesinlikle zorlama demişti. Kendi isteği dışında vücuduna dokunmaktansa bırak pişik olsun demişti. Ben de bir süre izin vermiştim ilk pişikle o zaman tanıştı zaten.


OzlemTuna

Diş çıkarttığı için kakası ishal gibi oluyor ve dışına çıkartıyor. Hal böyle olunca hoooppp hemen banyoya tabii. Bu olay bazen günde 2 defa olduğu da oluyor..


nurcanafis

ALLAH ım bi benim kızım değilmiş bu durumda olan bez alırken ve giyinirken sanki etini koparıyorsun kıyametler kopuyor özellikle banyo sonrası ... çıplak durmayı çok seviyor durmadan vücudunu okşuyor bunun bi sebebi olmalı bende merak ediyorum doğrusu


selencem

Benimki de bazen çıldiriyor. Kaka yoksa bezini tv karsisinda degistiyorum. Banyodaysak da once komiklik yapip oyuncak verip vs gulduruyorum. Onlarla ilgilenirken aciyorum altini. Cok agladi mesela, cikin banyodan kakali. İcerden bir oyuncak alip geri gelin. İnatlasip aglatmak bir ise yaramiyor.Cevaplamak için Üye ol