Biberon ağzını ne zaman büyütmeliyim?

yamaninannesi soruyor: 6

Bebeğim doğduğundan beri hem emziriyorum hem mama veriyorum.Biberonunun ağzını özellikle büyütmedim memeden soğumasın diye.4,5 aylık olduk acaba artık delikleri büyütmeli miyim?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


oz_ey

Benim bebeğimde altı aylık oldu hem mama hem de meme alıyor. Halen bir numara emzik kullanıyorum 2 numaralı birde yedek biberonumuz var beş aydan sonra ara ara onunla verdim; memeden biraz soğur gibi oldu ikisini çoğunlukla bir numara emzikli biberonu kullandım bunun üzerine. Bence altı aya kadar bir numara biberon emziği ile devam edin böylelikle memeden de soğumamış olur. 


kitara

eğer emziriyorsanız büyütmeyin şimdilik. eğer biberon içerken yoruluyor ve ağlıyorsa o zaman 2 delikliye geçin... benim kızım 2,5 aylıkken memeyi bıraktı. biberona başladık. tek delikliydi. azar azar gelince ağlamaya başlıyordu.çünkü bir an önce doymak istiyordu. sanırım 7-8 aylıkken iki delikliye geçtik, 1 yaşından sonra da 3 delikliye. 


yamaninannesi

Şu anda memnun gözüküyor,biraz terliyor ve yoruluyor ama 7.aya kadar idare edicem.zaten 5 dakika emiyor onu da bıraktırmayayım :) teşekkür ederim size.


sempervirens

Canım benim kullandığım biberon markasında 3 aydan sonra 2 numaraya geçiliyordu ki zaten bebepim 3 aylıkken az geliyor diye ağlıyordu. Ben 1 aydır 2 numara kullanıyorum bebepim çok rahat tolare edebildi


SLNKRTL

Bizim minnoşta 4 buçuk aylık oldu aventin biberonunu kullanıyoruz 3. Ay'ından sonra 1 delikli olan yetmemeye başladı sürekli Ağla ağla ağla doymuyomuş meğer çocuk o tek delikten emicem diyede fazla efor sarf ediyo şuan 2 delikli olanla gayet mutlu karnı hemen doyduğu içinde uykularıda uzadı bende meme ve mama veriyorum yani o numaraları yapmalarının bi anlamı var memeden doğumasın diye çocuğu tek delikle zorlamanın bi anlamı yok bence 3 delikliyi bile denedim ben ama ağzı fazla dolduğu için kenarlardan akıp durduğu için 2 deliğe geçtim

Mememizde kokumuzu alıp rahatladığı için hiç korkmadım ben memeyi bırakırsa diye bırakmadıda ztn aksine Karnı doyduğu içinde çok mutlu iyi emzirmeler.. :))))


burcaksahin

Oğlumda da kızımda da Chicco biberon kullandım ve gerek devam sütü gerekse su için kullandı biberonların ağzı çok delikli / büyük olanlara hiç geçmedim. Kızımda halen daha kullanıyoruz. 2 ayda bir tüm biberonları geri dönüşüme atıp yenilerine geçiyoruz ama halen ilk olan seriden gidiyorum.


Açıkçası illa büyütmeli diye bir gerek olduğuna inanmıyorum. Cevaplamak için Üye ol