5. ayda gaz problemi

lil_butterfly soruyor: 4

merhaba bebeğim 5. ayına girdi ve gaz problemi hala devam ediyor :( 3. ayda geçer dediler azaldı gerçekten ama geceleri uykusunda kıvranıp ağlıyor bazen tekrar dalıyor bazen uykusu bölünüyor kucağıma aldığımda kıvranıp gazını çıkarmaya çalışıyor ama zaten en büyük skntımız da o gazını çıkaramıyor.. :( herşeyi denedim kimyon,elma yağı piyadaki tüm şuruplar damlalar.. gazını çıkarmayı beceremiyor.. npıcam bilmiyorum uyku düzeni de sağlayamıyorum.. sürekli huzursuz.. sadece günde bir iki defa kakasını yaparken gazla birlikte çıkıyor onu çıkarana kadar saatlerce kıvranıyor.. gece 12de başlayıp sabah 10a kadar sürdüğü bile oldu. aynı şeyi yaşayan varmı? geçecekmi? :((( artık hep böyle kalacağını düşünmeye başladım.. 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Silanurr

aynı problem bizde de vardı ki hala ara ara oluyor.. nurse harvey's adında bitkisel bir şurup vermiştik biz. 1 haftadan sonra etkisini göstermiş iyi gelmişti. onun dışında rezene ve ısırgan karışımı verebilirsin. kimyon gaz oluşumunu, ısırgan da rahat çıkarmasını sağlıyor. tavsiye ederim. sağlıklı günler.    


anneecik

Bizimde aynı azaldı ama bitmiyor. Özellikle benim yediklerim cok etkiliyor onun  gazlı olmasını (yeşil fasulye, kıyısı suyu, kavun cocugu resmen cıldırtıyor. Gazdan kıvranıyor ben bunları yedigim zaman)

gaz için bende bircok ilac damla denedim ama en iyi bunlar geldi

kimyon ve naneyi kaynatip suzuyorum ılık olunca azcık seker le içiriyoorum bizimkine iyi geliyor. birde Çörekotu yagı içiriyorum karnına suruyorum


MCA

gaz masajı yaptınız mı hiç ? benim kzıımda işe yaramıştı


lil_butterfly

aramalarda hep yenidoğan vardı onun için yeni başlık açtım.. kolik gibi de değil bizimki ama kıvrandırıyor işte.. yani kolik gibi belli saatte başlamıyordu ağlamalar.. sürekli huzursuz ve ağlıyordu şimdide gece uykusunu kötü etkiliyor sonradan düzen oturtmak zor olacak diye de korkuyorum. kimyon ve naneyi günde nekaddar veriyorsun annecik? Cevaplamak için Üye ol