Bal alerjisi

bade02 soruyor: 6

kızım 23 aylık. öksürük başlayınca ballı ıhlamur içirmeye başladım. sanırım bal alerji yaptı zira bütün vücudu kısa bir sürede kızardı ve döküntü oldu. hemen hastaneye gittik, antihistaminik verdiler, geçti. 1,5 gün sonra aynı şey tekrar oldu. doktorumuz bazen alerjilerin tekrar nüksedebildiğini, 5 gün boyunca zyrtec şurup vermemi önerdi. benzer bir olay yaşayan var mı? 5 gün boyunca 2 yaşında bir çocuğa zyrtec verilir mi? başka alternatif yok mudur?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


bade02

Aynen, 1,5 gündür yemiyordu ve yine oldu. Bal dısında da hiç yeni birsey yedirmemistik.


mert_mert

ilk defamı bal yedi acaba.belki ihlamur dokunmuştur.benim oğlumada zencefil döküntü yapmıştı.kızamık gibi olmuştu tüm vucudu kaşıntısıda vardı.dr götürdüm alerji olmuş büyük ihtimal zencefil yapmıştır demişti.ciddende o dokunmuş ..


mert_mert

umutun annesi evet katılıyorum.oğlumun mesela yumurtaya alerjisi yok kışın sorun olmuyor ama ana oğul yazın eğer sık sık yumurta yersek ikimizde kabarıyoruz.yazın ağır geliyor sanırım bize.


gurur_um

bence zyrtc kullanmakta bir sıkıntınız olmasın. biz oğluma bir yaşından beri her ilkbahar ve sonbaharda kullanıyoruz. içiniz rahat olsun. en az yan etkiye sahip ilaçlar. doktor önerdiyse verin mutlaka

 


ayse_deniz

Zyrtecle ilgili problem olmaz verebilirsiniz, benim oğlumda çoklu besin alerjisi var, bal henüz hiç denemedik. Muhtemelen baldan olmuştur diye düşünüyorum.


batucum

biz batu 3 aylıkken zaditen damla ile başladık. 1 yaşında zyrtec damlaya geçtik. 1 gün ara vereyim desem veya unutsam hemen burnu tıkanıyor ve daha çok kaşınmaya başlıyor. zrtec in bir zararı yok. biz en azından ergenliğe kadar içecek gibiyiz. ben de ne yazık ki hapını kullanıyorum. oğlumun alerjisi bebekken başladığından büyüyünce geçer diye umuyorumCevaplamak için Üye ol